Ғылым апталығының күнделігі. Бірінші күн - 9 сәуір

Ғылым апталығы аясында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті «Бағдарламалық инженерия» кафедрасының ұйымдастыруымен ІІ курс студенттер арасында үш бірдей мастер-класс өткізді.

Нұрлан Жолдыбаев пен Ерболат Жұмақұлов ноутбукті - құрастыру, бөлшектеу мен диагностикалау процесінен түсіндірме жұмыстарын жүргізсе, Ардақ Дәуілбаев «Tinkerсad» симуляторында «Ардуино» микроконтроллерді бағдарлау, жолды жарықпен қалай бағдарламалау керектігін көрсетсе, Азамат Талғатов Windows 10-нің мысалында амалдық жүйені орнатуға болатының, слайд-шоумен түсіндірді. Сонымен қатар, мемлекеттік, орыс және ағылшын тілдерінде баяндады.

Университеттің оқытушыларымен студенттері қызығушылық танытып, мастер-класс өткізудің жоғары деңгейін атап өтті.

9-Сәуір күні «Тілелтану», «Шешендік өнер» ғылыми үйірмелерінің мәжілісінің отырысы болып өтті. «Лингвострановедение» үйірме жетекшісі А.И.Леонова сөз алып, үйірме отырыстарында студенттер лингвистикалық терминологиямен, атақты шетелдік лингвисттер Гумбольд, Виноградов, Степанов шығармаларымен танысып және шетел тілі мен мәдениеті туралы пікір алмасулар болып өтті.

«Шешендік өнер» үйірмесінің жетекшісі С.И.Камелова студенттерге үйірме жұмысының мақсатын түсіндіре келіп, үйірменің жұмысы 2017 жылы 1 қазаннан бастап жүргізілгені туралы мәлімдеді. Әр үйірме отырысында студенттер «Работа над речевыми недочетами», «Притча», «История пиццы и правила поведения за столом» тағы басқа қызықты тақырыптар бойынша пікірталастар өткізілгенін және мәденитті сөйлесе білу қағидаларымен дұрыс қарым-қатынас жасауда қандай ерекшеліктерге баса назар аудару керектігі туралы студентттерге түсіндірілді.

Педагогика кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Кітап – рухани жаңғыру құралы» тақырыбында TEDx форматында дөңгелек үстел болып өтті.

Кеш қонақтары: Олжас Сүлеймен – Дін істері және азаматтық қоғам министрлігінің кеңесшісі, «Дарын» мемлекеттік жастар сыйлығының иегері, «Болашақ» қауымдастығының, БҰҰ-ның жанындағы жас көшбасшылар қауымдастығының мүшесі; Динара Ерғали – «I book you Atyrau» ерікті оқырмандар клубының жетекшісі; Әнуар Бегісбай – «Кітап оқу көшбасшысы» жобасының авторы.

Мақсаты - Елбасымыздың Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру бағдарламалық мақаласы аясында магистранттардың, студенттердің рухани байлығын өрістете отырып, кітапқа қызығушылығын, кітап оқу дағдысын қалыптастыру.

Іс-шара сонында Педагогика ғылымдарының докторы, профессор, «Педагогика» кафедра-лабораториясының меңгерушісі Джанзакова Шолпан Исағалиқызына беріліп, кеш қонақтарына естелік кітап пен гүл табыс етілді.

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 16

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 14

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.