Ғылым апталығының күнделігі. Бірінші күн - 9 сәуір

Ғылым апталығы аясында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті «Бағдарламалық инженерия» кафедрасының ұйымдастыруымен ІІ курс студенттер арасында үш бірдей мастер-класс өткізді.

Нұрлан Жолдыбаев пен Ерболат Жұмақұлов ноутбукті - құрастыру, бөлшектеу мен диагностикалау процесінен түсіндірме жұмыстарын жүргізсе, Ардақ Дәуілбаев «Tinkerсad» симуляторында «Ардуино» микроконтроллерді бағдарлау, жолды жарықпен қалай бағдарламалау керектігін көрсетсе, Азамат Талғатов Windows 10-нің мысалында амалдық жүйені орнатуға болатының, слайд-шоумен түсіндірді. Сонымен қатар, мемлекеттік, орыс және ағылшын тілдерінде баяндады.

Университеттің оқытушыларымен студенттері қызығушылық танытып, мастер-класс өткізудің жоғары деңгейін атап өтті.

9-Сәуір күні «Тілелтану», «Шешендік өнер» ғылыми үйірмелерінің мәжілісінің отырысы болып өтті. «Лингвострановедение» үйірме жетекшісі А.И.Леонова сөз алып, үйірме отырыстарында студенттер лингвистикалық терминологиямен, атақты шетелдік лингвисттер Гумбольд, Виноградов, Степанов шығармаларымен танысып және шетел тілі мен мәдениеті туралы пікір алмасулар болып өтті.

«Шешендік өнер» үйірмесінің жетекшісі С.И.Камелова студенттерге үйірме жұмысының мақсатын түсіндіре келіп, үйірменің жұмысы 2017 жылы 1 қазаннан бастап жүргізілгені туралы мәлімдеді. Әр үйірме отырысында студенттер «Работа над речевыми недочетами», «Притча», «История пиццы и правила поведения за столом» тағы басқа қызықты тақырыптар бойынша пікірталастар өткізілгенін және мәденитті сөйлесе білу қағидаларымен дұрыс қарым-қатынас жасауда қандай ерекшеліктерге баса назар аудару керектігі туралы студентттерге түсіндірілді.

Педагогика кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Кітап – рухани жаңғыру құралы» тақырыбында TEDx форматында дөңгелек үстел болып өтті.

Кеш қонақтары: Олжас Сүлеймен – Дін істері және азаматтық қоғам министрлігінің кеңесшісі, «Дарын» мемлекеттік жастар сыйлығының иегері, «Болашақ» қауымдастығының, БҰҰ-ның жанындағы жас көшбасшылар қауымдастығының мүшесі; Динара Ерғали – «I book you Atyrau» ерікті оқырмандар клубының жетекшісі; Әнуар Бегісбай – «Кітап оқу көшбасшысы» жобасының авторы.

Мақсаты - Елбасымыздың Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру бағдарламалық мақаласы аясында магистранттардың, студенттердің рухани байлығын өрістете отырып, кітапқа қызығушылығын, кітап оқу дағдысын қалыптастыру.

Іс-шара сонында Педагогика ғылымдарының докторы, профессор, «Педагогика» кафедра-лабораториясының меңгерушісі Джанзакова Шолпан Исағалиқызына беріліп, кеш қонақтарына естелік кітап пен гүл табыс етілді.

«Біз біргеміз» акциясы жалғасын тапты

22 Мар 2020 98

Елбасы Нұрсұлтан Назарбаевтың тапсырмасына сәйкес қолға алынған шарада 7000-нан астам адамға әлеуметтік көмек көрсету жоспарланған. «Нұр Отан» партиясы халыққа ең керекті бетперделер, санитайзер, сабын мен қолға арналған антисептиктері бар жинақтарды үлестіруді бастады. Мұндай көмек әсіресе Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен жалғыз қалған қарттарға, аз қамтылған көпбалалы отбасыларға және мүмкіндігі шектеулі азаматтарға көрсетіледі. Осы орайда, елімізде «Біз біргеміз» атты бірыңғай акция басталды. Осы аталмыш акция Атырау қаласында да  жалғасын тапты.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Мар 2020 38

Сіздерді келе жатқан Ұлыстың ұлы күні – Наурыз мейрамымен шын жүректен құттықтаймыз!

Құрметті Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұжымы, студенттері мен магистранттары, ата-аналар!

20 Мар 2020 62

Әлемдегі COVID-19 коронавирусы қауіпіне байланысты еліміздегі ахуал және алдын-алу шаралары жайында БАҚ арқылы бәріңізде естіп, біліп отырсыздар. Мемлекет басшысы Қ.К. Тоқаевтың Жарлығымен Қазақстанда Төтенше жағдай енгізілді. Инфекцияның таралауына жол бермеу үшін тиісті шаралар қолға алынды.

«Шетелдік» студенттердің хал-ахуалы қауіп тудырмайды

18 Мар 2020 129

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері «Академиялық ұтқырлық» бағдарламасы аясында шетелде білім алып, тәжірибе алмасуда озық нәтижелерімен көзге түсіп келеді. Нақтырақ айтқанда, Түркия мемлекетінде білім алып жатқан «Көптілді білім беру» факультетінің 3 курс  студенттері Жарқынбек Ақниет, Оразбекова Аяулым, Абдыгалиева Дина короновирус дертінің алдын –алуға арналған сақтық шараларымен қамтамасыз етіліп, қауіпсіздік қызметтерінің күшейгендігі туралы мәлімдеме жасады.