Құрметті Атырау университетінің профессор-оқытушылар құрамы мен қызметкерлері!

Сіздерді 12 сәуір Қазақстан Республикасының ғылым саласының қызметкерлері күнімен шын жүректен құттықтаймын.

Бүгінде тәуелсіз еліміз өркендеудің жаңа сатысына көтеріліп, адами капитал - стратегиялық маңызды ресурстың біріне айналды. Елбасымыз Н.Ә. Назарбаев өзінің халыққа Жолдауында: «Бәсекеге қабілетті, дамыған мемлекет болу үшін біз жоғарғы білімді ұлт болуымыз керек» - деп отандық ғылым мен білімнің негізгі мақсатын айқын белгілеп берді. Елбасымыздың бастамасымен республикамыздағы ғылым саласында айтарлықтай өзгерістер орын алды. «Ғылым туралы» заң қабылданды, ғылымды басқарудың жаңа үлгісі мен қаржыландырудың жаңа тетіктері жұмыс істей бастады.

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы да еліміздің ғылыми-зерттеу жұмыстарының дамуына өзіндік үлестерін қосып, «Қазақстан - 2050» Стратегиясын» жүзеге асыру мен Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың алдыңғы қатарлы отыз елдің қатарына қосылу - еліміздің ғылыми-зерттеу әлеуетін жұмылдыру мен зерттеу жұмыстарын халықаралық деңгейге көтеріп, оны тәжірибе жүзінде жүзеге асыруды қамтамасыз ету жолында ұжым болып еңбек етіп келеді.

Құрметті Атырау университетінің профессор-оқытушылары мен қызметкерлері!

Сіздерді кәсіби мерекелеріңізбен құттықтай отырып, өздеріңізге сарқылмас зерттеушілік ізденістер мен Қазақстанның қарқындап дамуына үлес қосатын жаңа ғылыми жетістіктер тілеймін.

Құрметпен:
Х.Досмұхамедов атындағы Атырау
мемлекеттік университетінің ректоры,
химия ғылымдарының докторы, профессор     А.Талтенов

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 28

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 11

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.