Біздің жеңімпаздар

Жақында Алматы қаласында өткен Х Республикалық студенттік пәндік Олимпиададан «Дәстүрлі ән» номинациясы бойынша 1-курс студенті Тарихова Рита 3-дәрежелі Димломмен оралды.

Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы ұйымдастырған конкурс Ақан сері Қорамсаұлының 175 жасқа толуына арналды. Осы мерейтойға орай ұстазы А.Шаужанова үйреткен Ақан серінің «Шырмауық» әнін бабына келтіре шырқады.

Бұған дейінгі қалалық және оқу орнындағы мерекелерде ән салып жүрген Ританың әсем дауысы университет студенттеріне жақсы таныс. Жас музыкант Рита ұстаздар үмітін ақтап, үлкен байқаудан жүлделі оралып қуантты және болашағынан зор үміт күттіретін жас дарын.

Ақкенже Шаужанова - университет қабырғасында талай лауреаттарды тәрбиелеген тәжірибелі оқытушы. Наурыз айында оқытушының шәкірттері Қабыланбеков Айбек (3-курс) пен Макарова Меруерт (1-курс) те облыстық дәстүрлі әншілер сайысында жүлдегер болды.

Көрісу мерекесіне орай қаламызда өткен «Текті сөздің төресі - терме» атты облыстық іріктеу байқауына қатысуға ғалым, профессор Қадыр Жүсіптің «Ана тілім» атты өлеңі таңдалды. Конкурс талабы бойынша ана тілі туралы терме (7-8 буындық үлгідегі) табылмағандықтан ақын арнайы сұраныспен «Ана тілім – асылым» атты терме шығарды. Бұл екі термені орындаған А.Қабыланбеков 3-орынға ие болды, ал М.Макарова Алғыс хатпен марапатталды.

Студенттер өнер қайраткерлерімен кездесті

11 Ноя 2019 23

Қарашаның 9 жұлдызында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Музыка және өнер кафедрасында екі бірдей өнер қайраткерімен кездесу өтті.

Спартакиада басталды

11 Ноя 2019 12

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасындағы факультетаралық спартакиада басталды.

Қаржы және есеп кафедрасындағы елеулі жетістіктер

7 Ноя 2019 29

Ғылым - уақыт пен кеңістікте бар, зерттеуге болатын шынайы нақты нәрселердің заңдары мен қағидаларын, тәртібі мен құрылымын объективті түсіндіретін, эксперимент пен бақылауға негізделіп, жүйелі түсінік қалыптастыратын таным саласы.  «Білім – бақтың жібермейтін қазығы», – депті Мұхтар Әуезов.

Суретші шеберлік сағатын өткізді

7 Ноя 2019 27

"Бейнелеу өнері және дизайн" кафедрасы Қ.Дүтбаева атындағы гуманитарлық колледжде шеберлік сағатын өткізді.

ТАРИХИ САНАНЫ ЖАҢҒЫРТУ - ҚОҒАМДЫҚ КЕЛІСІМ МЕН ҰЛТ БІРЛІГІНІҢ ФАКТОРЫ

7 Ноя 2019 98

Бұл тақырыпта 7 қарашада Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өңірлік ғылыми-тәжірибелік конференция өткізілді.  Шараның ұйымдастырушылары болған: Атырау облысы әкімі аппаратының Қазақстан халқы Ассамблеясының Хатшылығы, «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті.