Біздің жеңімпаздар

Жақында Алматы қаласында өткен Х Республикалық студенттік пәндік Олимпиададан «Дәстүрлі ән» номинациясы бойынша 1-курс студенті Тарихова Рита 3-дәрежелі Димломмен оралды.

Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы ұйымдастырған конкурс Ақан сері Қорамсаұлының 175 жасқа толуына арналды. Осы мерейтойға орай ұстазы А.Шаужанова үйреткен Ақан серінің «Шырмауық» әнін бабына келтіре шырқады.

Бұған дейінгі қалалық және оқу орнындағы мерекелерде ән салып жүрген Ританың әсем дауысы университет студенттеріне жақсы таныс. Жас музыкант Рита ұстаздар үмітін ақтап, үлкен байқаудан жүлделі оралып қуантты және болашағынан зор үміт күттіретін жас дарын.

Ақкенже Шаужанова - университет қабырғасында талай лауреаттарды тәрбиелеген тәжірибелі оқытушы. Наурыз айында оқытушының шәкірттері Қабыланбеков Айбек (3-курс) пен Макарова Меруерт (1-курс) те облыстық дәстүрлі әншілер сайысында жүлдегер болды.

Көрісу мерекесіне орай қаламызда өткен «Текті сөздің төресі - терме» атты облыстық іріктеу байқауына қатысуға ғалым, профессор Қадыр Жүсіптің «Ана тілім» атты өлеңі таңдалды. Конкурс талабы бойынша ана тілі туралы терме (7-8 буындық үлгідегі) табылмағандықтан ақын арнайы сұраныспен «Ана тілім – асылым» атты терме шығарды. Бұл екі термені орындаған А.Қабыланбеков 3-орынға ие болды, ал М.Макарова Алғыс хатпен марапатталды.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 19

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 106

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 70

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 110

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 43

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.