Біздің жеңімпаздар

Жақында Алматы қаласында өткен Х Республикалық студенттік пәндік Олимпиададан «Дәстүрлі ән» номинациясы бойынша 1-курс студенті Тарихова Рита 3-дәрежелі Димломмен оралды.

Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы ұйымдастырған конкурс Ақан сері Қорамсаұлының 175 жасқа толуына арналды. Осы мерейтойға орай ұстазы А.Шаужанова үйреткен Ақан серінің «Шырмауық» әнін бабына келтіре шырқады.

Бұған дейінгі қалалық және оқу орнындағы мерекелерде ән салып жүрген Ританың әсем дауысы университет студенттеріне жақсы таныс. Жас музыкант Рита ұстаздар үмітін ақтап, үлкен байқаудан жүлделі оралып қуантты және болашағынан зор үміт күттіретін жас дарын.

Ақкенже Шаужанова - университет қабырғасында талай лауреаттарды тәрбиелеген тәжірибелі оқытушы. Наурыз айында оқытушының шәкірттері Қабыланбеков Айбек (3-курс) пен Макарова Меруерт (1-курс) те облыстық дәстүрлі әншілер сайысында жүлдегер болды.

Көрісу мерекесіне орай қаламызда өткен «Текті сөздің төресі - терме» атты облыстық іріктеу байқауына қатысуға ғалым, профессор Қадыр Жүсіптің «Ана тілім» атты өлеңі таңдалды. Конкурс талабы бойынша ана тілі туралы терме (7-8 буындық үлгідегі) табылмағандықтан ақын арнайы сұраныспен «Ана тілім – асылым» атты терме шығарды. Бұл екі термені орындаған А.Қабыланбеков 3-орынға ие болды, ал М.Макарова Алғыс хатпен марапатталды.

Бүгін «НұрОтан» партиясының хатшысы -ҒабидоллаАбдоллаұлы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды

12 Сен 2019 23

Партия хатшысы алдымен оқу орнымен танысып, жастармен кездесу өткізді. Мұнда Президент Жолдауы жайында әңгімелер өріліп, Жолдауды іске асыру жолдары тілге тиек етілді. Жастармен кездесуде ашық әңгіме жүргізген Ғабидолла Абдоллаұлы жатақхана мәселесін де сөз етті. Студенттердің жатын орындарымен танысып, мән-жайды білген партия хатшысы өз сөзін былайша өрбітті.

Жолдауды талдау

12 Сен 2019 34

ҚазақстанРеспубликасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың «Сындарлы қоғамдық диалог – қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі» – атты Қазақстан халқына Жолдауы 5 қыркүйек күні Атырау қаласының халыққа көмек көрсету орталығында  талқыланды.

Бизнеске бастар жол

12 Сен 2019 16

Бүгін университетімізде  Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің мемлекеттік тапсырмасы шеңберінде «Жастар» ғылыми-зерттеу орталығы  «Мемлекеттік бағдарламалар арқылы жастарға кәсіпкерлікті қалай ашып, дамытуға болады» тақырыбында вебинар өткізді.