Біздің жеңімпаздар

Жақында Алматы қаласында өткен Х Республикалық студенттік пәндік Олимпиададан «Дәстүрлі ән» номинациясы бойынша 1-курс студенті Тарихова Рита 3-дәрежелі Димломмен оралды.

Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы ұйымдастырған конкурс Ақан сері Қорамсаұлының 175 жасқа толуына арналды. Осы мерейтойға орай ұстазы А.Шаужанова үйреткен Ақан серінің «Шырмауық» әнін бабына келтіре шырқады.

Бұған дейінгі қалалық және оқу орнындағы мерекелерде ән салып жүрген Ританың әсем дауысы университет студенттеріне жақсы таныс. Жас музыкант Рита ұстаздар үмітін ақтап, үлкен байқаудан жүлделі оралып қуантты және болашағынан зор үміт күттіретін жас дарын.

Ақкенже Шаужанова - университет қабырғасында талай лауреаттарды тәрбиелеген тәжірибелі оқытушы. Наурыз айында оқытушының шәкірттері Қабыланбеков Айбек (3-курс) пен Макарова Меруерт (1-курс) те облыстық дәстүрлі әншілер сайысында жүлдегер болды.

Көрісу мерекесіне орай қаламызда өткен «Текті сөздің төресі - терме» атты облыстық іріктеу байқауына қатысуға ғалым, профессор Қадыр Жүсіптің «Ана тілім» атты өлеңі таңдалды. Конкурс талабы бойынша ана тілі туралы терме (7-8 буындық үлгідегі) табылмағандықтан ақын арнайы сұраныспен «Ана тілім – асылым» атты терме шығарды. Бұл екі термені орындаған А.Қабыланбеков 3-орынға ие болды, ал М.Макарова Алғыс хатпен марапатталды.