Біздің жеңімпаздар

Жақында Алматы қаласында өткен Х Республикалық студенттік пәндік Олимпиададан «Дәстүрлі ән» номинациясы бойынша 1-курс студенті Тарихова Рита 3-дәрежелі Димломмен оралды.

Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы ұйымдастырған конкурс Ақан сері Қорамсаұлының 175 жасқа толуына арналды. Осы мерейтойға орай ұстазы А.Шаужанова үйреткен Ақан серінің «Шырмауық» әнін бабына келтіре шырқады.

Бұған дейінгі қалалық және оқу орнындағы мерекелерде ән салып жүрген Ританың әсем дауысы университет студенттеріне жақсы таныс. Жас музыкант Рита ұстаздар үмітін ақтап, үлкен байқаудан жүлделі оралып қуантты және болашағынан зор үміт күттіретін жас дарын.

Ақкенже Шаужанова - университет қабырғасында талай лауреаттарды тәрбиелеген тәжірибелі оқытушы. Наурыз айында оқытушының шәкірттері Қабыланбеков Айбек (3-курс) пен Макарова Меруерт (1-курс) те облыстық дәстүрлі әншілер сайысында жүлдегер болды.

Көрісу мерекесіне орай қаламызда өткен «Текті сөздің төресі - терме» атты облыстық іріктеу байқауына қатысуға ғалым, профессор Қадыр Жүсіптің «Ана тілім» атты өлеңі таңдалды. Конкурс талабы бойынша ана тілі туралы терме (7-8 буындық үлгідегі) табылмағандықтан ақын арнайы сұраныспен «Ана тілім – асылым» атты терме шығарды. Бұл екі термені орындаған А.Қабыланбеков 3-орынға ие болды, ал М.Макарова Алғыс хатпен марапатталды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 31

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 17

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.