АГУ-да республикалық байқаудың іріктеу туры қорытындыланды

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде STARTUP BOLASHAK «Менің Арманым» байқауы үшінші маусымы республикалық жобасының іріктеу кезеңі өтті.

Іріктеу кезеңінің үш күні ішінде 16-35 жас аралығындағы жас азаматтар ұсынған жобалар қаралды. Ширек сынға 20 үздік жоба таңдалды.

Атап айтар болсақ, Қабылет Ажимов «Boltap.com», Руслан Сатыбалдиев, Тыныштық Сүйіндікова, Алихан Мадыханов, Алемхан Бейбітосанов «Пластикті қайта өңдеу», Ислам Ажимкулов «Ата-аналар мен балаларға арналған орталық», Әлішер Орынбай, Аймұрат Сергей «Cool wood», Диана Утемисова, Альбина Куаншалиева «ТОО «ЭйПиДжи Электрик Энерджи», Илонна Русланова, Шынар Нұрлан, Алиби Отаралы «Hire Me», Гульназ Турегелдиева, Динара Далибаева, Қуаныш Қашқылдықов, Олжас Аққалиев, Серік Шарафиденов, Жанбота Сисенбаева, Монсия Сағидалаева «Алақай Атырау», Меруерт Хасанова, Әлия Сабырова «Your Health», Жоламан Жанболатов «Smart learning», Қыдыр Қабиден «Clean Brain», Асылбек Маратов «A.L.S.U.», Азиза Қалиева, Багдад Ибрагимов «ХАН» анимациялық студиясы», Руслан Кударов «Sauda/Bazar/TRU» мобильді қосымша», Бекзада Мақсат «Табиғи жақпа май және сабын дайындау», Інжу Сұлтан «Табиғи эко өнім дайындау», Қуандық Хайруллин «ElectroP», Жанна Шангитова «SMART BILIM», Райымбек Қадірғалиев Райымбек «Advertisement», Адиль Кенжигалиев, Аманжан Беріков «AquaSpeedWash» көлік жуу желісі», Қуаныш Жардемов, Тұрар Бисенов, Шерхан Сатыбалдиев, Бекет Базаров «Вермикомпост/Биогумус» жобаларымен ширек сынға жолдама алды.

Байқау аясында қатысушылар үшін тренингтер, Канвас бизнес-моделі және питч-тұсаукесерлер жасау бойынша шаралар ұйымдастырылды. Үздік жобаларды анықтау мүмкіндігіне сарапшылар мен менторлар ие болды.

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 1

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 1

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.

Оқытушылар кәсіби біліктілігін арттырды

15 Ноя 2019 3

Нұрсұлтан Назарбаевтың 2017 жылы 12 сәуірдегі «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында «ХХІ ғасырдағы ұлттық сана туралы» және «Таяу жылдардағы міндеттер» арқылы болашаққа қадам басудағы бірнеше сатыларды қамтитын рухани құндылықтарымызға байланысты мәселелер Елбасының көзқарасы ретінде сараланған.

ТШО IT Департаментімен кездесу өтті

14 Ноя 2019 20

13 қарашада ТШО-ның IT департаменті El-Mogazi Raddi менеджері бастаған Бағдарламалық инженерия кафедрасының студенттеріне 9 IT бағыты яғни деректер ғылымы (Data science), бизнес-аналитика, киберқауіпсіздік, мәліметтерді басқару, бұлтты есептеулер, Agile, нақты уақыт режиміндегі деректерді визуализациялау және цифрландыруы бойынша кездесу өткізді. Бұл іс-шара университеттің 70-жылдығын атап өту аясында бағдарламалық инженерия кафедрасында жоспарланған болатын.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТА - ТЕҢГЕ КҮНІ

14 Ноя 2019 19

Қазақ елі үшін мән-маңызы жағынан беделі жоғары тұрған бір күн бар.