АГУ-да республикалық байқаудың іріктеу туры қорытындыланды

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде STARTUP BOLASHAK «Менің Арманым» байқауы үшінші маусымы республикалық жобасының іріктеу кезеңі өтті.

Іріктеу кезеңінің үш күні ішінде 16-35 жас аралығындағы жас азаматтар ұсынған жобалар қаралды. Ширек сынға 20 үздік жоба таңдалды.

Атап айтар болсақ, Қабылет Ажимов «Boltap.com», Руслан Сатыбалдиев, Тыныштық Сүйіндікова, Алихан Мадыханов, Алемхан Бейбітосанов «Пластикті қайта өңдеу», Ислам Ажимкулов «Ата-аналар мен балаларға арналған орталық», Әлішер Орынбай, Аймұрат Сергей «Cool wood», Диана Утемисова, Альбина Куаншалиева «ТОО «ЭйПиДжи Электрик Энерджи», Илонна Русланова, Шынар Нұрлан, Алиби Отаралы «Hire Me», Гульназ Турегелдиева, Динара Далибаева, Қуаныш Қашқылдықов, Олжас Аққалиев, Серік Шарафиденов, Жанбота Сисенбаева, Монсия Сағидалаева «Алақай Атырау», Меруерт Хасанова, Әлия Сабырова «Your Health», Жоламан Жанболатов «Smart learning», Қыдыр Қабиден «Clean Brain», Асылбек Маратов «A.L.S.U.», Азиза Қалиева, Багдад Ибрагимов «ХАН» анимациялық студиясы», Руслан Кударов «Sauda/Bazar/TRU» мобильді қосымша», Бекзада Мақсат «Табиғи жақпа май және сабын дайындау», Інжу Сұлтан «Табиғи эко өнім дайындау», Қуандық Хайруллин «ElectroP», Жанна Шангитова «SMART BILIM», Райымбек Қадірғалиев Райымбек «Advertisement», Адиль Кенжигалиев, Аманжан Беріков «AquaSpeedWash» көлік жуу желісі», Қуаныш Жардемов, Тұрар Бисенов, Шерхан Сатыбалдиев, Бекет Базаров «Вермикомпост/Биогумус» жобаларымен ширек сынға жолдама алды.

Байқау аясында қатысушылар үшін тренингтер, Канвас бизнес-моделі және питч-тұсаукесерлер жасау бойынша шаралар ұйымдастырылды. Үздік жобаларды анықтау мүмкіндігіне сарапшылар мен менторлар ие болды.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 2

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 5

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 12

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 25

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 40

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.