АГУ-да республикалық байқаудың іріктеу туры қорытындыланды

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде STARTUP BOLASHAK «Менің Арманым» байқауы үшінші маусымы республикалық жобасының іріктеу кезеңі өтті.

Іріктеу кезеңінің үш күні ішінде 16-35 жас аралығындағы жас азаматтар ұсынған жобалар қаралды. Ширек сынға 20 үздік жоба таңдалды.

Атап айтар болсақ, Қабылет Ажимов «Boltap.com», Руслан Сатыбалдиев, Тыныштық Сүйіндікова, Алихан Мадыханов, Алемхан Бейбітосанов «Пластикті қайта өңдеу», Ислам Ажимкулов «Ата-аналар мен балаларға арналған орталық», Әлішер Орынбай, Аймұрат Сергей «Cool wood», Диана Утемисова, Альбина Куаншалиева «ТОО «ЭйПиДжи Электрик Энерджи», Илонна Русланова, Шынар Нұрлан, Алиби Отаралы «Hire Me», Гульназ Турегелдиева, Динара Далибаева, Қуаныш Қашқылдықов, Олжас Аққалиев, Серік Шарафиденов, Жанбота Сисенбаева, Монсия Сағидалаева «Алақай Атырау», Меруерт Хасанова, Әлия Сабырова «Your Health», Жоламан Жанболатов «Smart learning», Қыдыр Қабиден «Clean Brain», Асылбек Маратов «A.L.S.U.», Азиза Қалиева, Багдад Ибрагимов «ХАН» анимациялық студиясы», Руслан Кударов «Sauda/Bazar/TRU» мобильді қосымша», Бекзада Мақсат «Табиғи жақпа май және сабын дайындау», Інжу Сұлтан «Табиғи эко өнім дайындау», Қуандық Хайруллин «ElectroP», Жанна Шангитова «SMART BILIM», Райымбек Қадірғалиев Райымбек «Advertisement», Адиль Кенжигалиев, Аманжан Беріков «AquaSpeedWash» көлік жуу желісі», Қуаныш Жардемов, Тұрар Бисенов, Шерхан Сатыбалдиев, Бекет Базаров «Вермикомпост/Биогумус» жобаларымен ширек сынға жолдама алды.

Байқау аясында қатысушылар үшін тренингтер, Канвас бизнес-моделі және питч-тұсаукесерлер жасау бойынша шаралар ұйымдастырылды. Үздік жобаларды анықтау мүмкіндігіне сарапшылар мен менторлар ие болды.

«Тәңірге хат» жазған Асан ақын

21 Фев 2020 5

«Atyrau» газетінің бүгінгі санына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректорының баспасөз хатшысы, ақын, журналист Асантемір Қаршығаұлының «Тәңірге хат» атты туындысының таныстырылымы насихатталған мақала жарық көрді.

«Nur Otan» партиясы Атырау қалалық филиалы төрағасы Атырау университетіндегі бастауыш партия ұйымы жұмысымен танысты

21 Фев 2020 19

Кеше «Nur Otan» партиясының Атырау қалалық филиалының төрағасы болып сайланған Бейбіт Мырзағалиев Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, «Бірлік» бастауыш партия ұйымының жұмысымен танысып, жастармен кездесті.

Қабылдау комиссиясы өз жұмысын жалғастыруда

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 20 ақпан күні Х.Досмқхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің қабылдау коммиссия мүшелері Индербор ауданы мәдениет үйінде биылгы мектеп бітіруші түлектер,ата -аналар және ұстаздар қауымымен университетіміздің профессор -оқытушылар құрамы кездесу өткізіп оқушыларға кәсіби бағдар жұмысын жүргізді.

Ерікті болу - ерлік

21 Фев 2020 8

Өз еркімен қоғамға пайдасын тигізуді көздейтін еріктілердің қатары жыл санап артып келеді. Бүгінде әлем халқының 970 миллионы волонтер болса, оның ішінде әрбір сегізінші қазақстандық еріктілер қатарын толықтыруда.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Фев 2020 3

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Абу Аманжан 52 келі және Жұмабай Парасат 62 келі салмақ дәрежесінде, Минск қаласында Беларуссия елі Президентінің жүлдесіне арналған самбо және жауынгерлік самбо күресінен халықаралық "А" санатты турнирінде ЧЕМПИОН атанса, жауынгерлік самбодан 57 келі салмақта Тусупов Серікжан күміс жүлдені еншіледі.