Алаш қозғалысының 100 жылдығына үлес қосқандары үшін

4 сәуір күні Қазақстанның «Ақ жол» Демократиялық партиясы Атырау облыстық филиалының кезекті есеп беру-сайлау конференциясы жұмысына т.ғ.д. А.Ахмет және т.ғ.к. Қ.Сүндетұлы  қатынасты.

Конференция барысында Алаш қозғалысының 100 жылдығын атап өту шарасына ұйымдастыру тұрғысынан ерекше атсалысқандары үшін университет ректоры, х.ғ.д., профессор А.А.Талтенов және университеттің «Атырау өлкесінің тарихы, археологиясы және этнографиясы» ғылыми-зерттеу орталығының директоры, т.ғ.д., профессор А.Ахмет Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі А.Мұхамедиұлы атынан «Алғыс хатпен» марапатталды.

Бұл марапат иегерлері Алаш қозғалысының 100 жылдығына орай Атырау облысының Қызылқоға, Ақтөбе облысының Ойыл, Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе, Жымпиты аудандарына, тарихи орындарға, соның ішінде Алаш қайраткерлерінің ізі қалған тарихи жерлерде болып, мұраларын іздестіру мақсатында құрылған экспедиция және университет базасында Алашорда қозғалысының 100 жылдық мерей тойына арналған «Алаш және Алашорда: тағылымы мен тәуелсіздігі» атты республикалық ғылыми-практикалық конференция сияқты іс-шараларды ұйымдастыруға ұйтқы болғандары үшін ие болды.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 4

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 15

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 173

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 142

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 109

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды