Алаш қозғалысының 100 жылдығына үлес қосқандары үшін

4 сәуір күні Қазақстанның «Ақ жол» Демократиялық партиясы Атырау облыстық филиалының кезекті есеп беру-сайлау конференциясы жұмысына т.ғ.д. А.Ахмет және т.ғ.к. Қ.Сүндетұлы  қатынасты.

Конференция барысында Алаш қозғалысының 100 жылдығын атап өту шарасына ұйымдастыру тұрғысынан ерекше атсалысқандары үшін университет ректоры, х.ғ.д., профессор А.А.Талтенов және университеттің «Атырау өлкесінің тарихы, археологиясы және этнографиясы» ғылыми-зерттеу орталығының директоры, т.ғ.д., профессор А.Ахмет Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі А.Мұхамедиұлы атынан «Алғыс хатпен» марапатталды.

Бұл марапат иегерлері Алаш қозғалысының 100 жылдығына орай Атырау облысының Қызылқоға, Ақтөбе облысының Ойыл, Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе, Жымпиты аудандарына, тарихи орындарға, соның ішінде Алаш қайраткерлерінің ізі қалған тарихи жерлерде болып, мұраларын іздестіру мақсатында құрылған экспедиция және университет базасында Алашорда қозғалысының 100 жылдық мерей тойына арналған «Алаш және Алашорда: тағылымы мен тәуелсіздігі» атты республикалық ғылыми-практикалық конференция сияқты іс-шараларды ұйымдастыруға ұйтқы болғандары үшін ие болды.

Ирак Қасымұлымен кездесу өтті

20 Ноя 2019 4

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа -70 тұлғамен кездесу» аясында  ҚР Еңбек сіңірген заңгері, «Құрмет» орденінің иегері Елекеев Ирак Қасымұлымен кездесу  өтті. Кездесуге университетіміздің профессор-оқытушылары мен құқықтану мамандығында білім алушы студенттер қатысты.

«Студенттік өмір-қызықты көңіл»

19 Ноя 2019 15

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 17-қараша студенттер күніне орай  көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен «Студенттік өмір-қызықты көңіл» атты мерекелік шара өтті.

Жазушы Ақжанов Жан Мұхарабұлымен кездесу өтті

18 Ноя 2019 45

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне жазушы Ақжанов Жан  Мұхарабұлы келіп, студенттермен кездесті.

«Әділеттілік –заң қағидалары» тақырыбында дөңгелек үстел ұйымдастырылды

15 Ноя 2019 10

14-ші қараша күні №4 оқу корпусында орналасқан «Экономика және құқық» факультетінің оқу залында, Азаматтық құқықтық пәндер кафедрасының оқытушылары және 2 курс студенттері арасында «Әділеттілік –заң қағидалары» тақырыбында дөңгелек үстел ұйымдастырылды.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 103

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.