Алаш қозғалысының 100 жылдығына үлес қосқандары үшін

4 сәуір күні Қазақстанның «Ақ жол» Демократиялық партиясы Атырау облыстық филиалының кезекті есеп беру-сайлау конференциясы жұмысына т.ғ.д. А.Ахмет және т.ғ.к. Қ.Сүндетұлы  қатынасты.

Конференция барысында Алаш қозғалысының 100 жылдығын атап өту шарасына ұйымдастыру тұрғысынан ерекше атсалысқандары үшін университет ректоры, х.ғ.д., профессор А.А.Талтенов және университеттің «Атырау өлкесінің тарихы, археологиясы және этнографиясы» ғылыми-зерттеу орталығының директоры, т.ғ.д., профессор А.Ахмет Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі А.Мұхамедиұлы атынан «Алғыс хатпен» марапатталды.

Бұл марапат иегерлері Алаш қозғалысының 100 жылдығына орай Атырау облысының Қызылқоға, Ақтөбе облысының Ойыл, Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе, Жымпиты аудандарына, тарихи орындарға, соның ішінде Алаш қайраткерлерінің ізі қалған тарихи жерлерде болып, мұраларын іздестіру мақсатында құрылған экспедиция және университет базасында Алашорда қозғалысының 100 жылдық мерей тойына арналған «Алаш және Алашорда: тағылымы мен тәуелсіздігі» атты республикалық ғылыми-практикалық конференция сияқты іс-шараларды ұйымдастыруға ұйтқы болғандары үшін ие болды.

Үміткерлер арасында дебат өтті

26 Сен 2022 27

Тәлімгерлік жоба тұжырымдамасы өз жұмысын бастады

26 Сен 2022 45