Алаш қозғалысының 100 жылдығына үлес қосқандары үшін

4 сәуір күні Қазақстанның «Ақ жол» Демократиялық партиясы Атырау облыстық филиалының кезекті есеп беру-сайлау конференциясы жұмысына т.ғ.д. А.Ахмет және т.ғ.к. Қ.Сүндетұлы  қатынасты.

Конференция барысында Алаш қозғалысының 100 жылдығын атап өту шарасына ұйымдастыру тұрғысынан ерекше атсалысқандары үшін университет ректоры, х.ғ.д., профессор А.А.Талтенов және университеттің «Атырау өлкесінің тарихы, археологиясы және этнографиясы» ғылыми-зерттеу орталығының директоры, т.ғ.д., профессор А.Ахмет Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі А.Мұхамедиұлы атынан «Алғыс хатпен» марапатталды.

Бұл марапат иегерлері Алаш қозғалысының 100 жылдығына орай Атырау облысының Қызылқоға, Ақтөбе облысының Ойыл, Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе, Жымпиты аудандарына, тарихи орындарға, соның ішінде Алаш қайраткерлерінің ізі қалған тарихи жерлерде болып, мұраларын іздестіру мақсатында құрылған экспедиция және университет базасында Алашорда қозғалысының 100 жылдық мерей тойына арналған «Алаш және Алашорда: тағылымы мен тәуелсіздігі» атты республикалық ғылыми-практикалық конференция сияқты іс-шараларды ұйымдастыруға ұйтқы болғандары үшін ие болды.

ҚР Тұңғыш Президенті - Елбасының кітапханасы Атырау университетінде

24 Сен 2018 2

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде студенттерге арналған Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті- Елбасы кітапханасының «Рухани жаңғыру: Болашаққа бастар жол» атты семинар тренингі өтті.

21 Сен 2018 31

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 41

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 61

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 79

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.