Алаш қозғалысының 100 жылдығына үлес қосқандары үшін

4 сәуір күні Қазақстанның «Ақ жол» Демократиялық партиясы Атырау облыстық филиалының кезекті есеп беру-сайлау конференциясы жұмысына т.ғ.д. А.Ахмет және т.ғ.к. Қ.Сүндетұлы  қатынасты.

Конференция барысында Алаш қозғалысының 100 жылдығын атап өту шарасына ұйымдастыру тұрғысынан ерекше атсалысқандары үшін университет ректоры, х.ғ.д., профессор А.А.Талтенов және университеттің «Атырау өлкесінің тарихы, археологиясы және этнографиясы» ғылыми-зерттеу орталығының директоры, т.ғ.д., профессор А.Ахмет Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі А.Мұхамедиұлы атынан «Алғыс хатпен» марапатталды.

Бұл марапат иегерлері Алаш қозғалысының 100 жылдығына орай Атырау облысының Қызылқоға, Ақтөбе облысының Ойыл, Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе, Жымпиты аудандарына, тарихи орындарға, соның ішінде Алаш қайраткерлерінің ізі қалған тарихи жерлерде болып, мұраларын іздестіру мақсатында құрылған экспедиция және университет базасында Алашорда қозғалысының 100 жылдық мерей тойына арналған «Алаш және Алашорда: тағылымы мен тәуелсіздігі» атты республикалық ғылыми-практикалық конференция сияқты іс-шараларды ұйымдастыруға ұйтқы болғандары үшін ие болды.

Университет ару қыздарын жеңісімен құттықтаймыз!

18 Апр 2018 14

«Атырау университеті аруы-2018» сайысында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті тарих мамандығының 2-курс студенті Дана Муратова бас жүлдені жеңіп алды.

Ғылыми апталық мерекелік шараға ұласты

18 Апр 2018 29

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 12 сәуір Қазақстан Республикасының Ғылым саласы қызметкерлері күніне орай өткізілген апталық марапаттау кешіне ұласты.

«Sarmad»-тың сырлы саздары

18 Апр 2018 9

Апта сəрсенбісінде өнер кафедрасында тағы бір айрықша кездесу өтті. Бұл жолы қонақ болып «Алаш ұстазы» төсбелгісінің иегері, композитор, этномузыкант Бауыржан Ақтаев жəне оның жетекшілігіндегі «Шабыт» халықаралық фестивалінің лауреаты этно-фольклорлық «Sarmad» ансамблі келді.

Студенттер мен магистранттардың ғылыми конференциясы

17 Апр 2018 26

Ғылым күні қызметкерлері күніне орай өткен ғылым апталығы аясында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде «Жастар және ғылым» атты дәстүрлі студенттер мен магистранттардың конференциясы өтті. Конференция студенттер мен магистранттар, жас зерттеушілердің ғылыми және шығармашылық белсенділігін арттыру,  дарынды және ынталы жастар үшін тиімді коммуникативтік алаң құру мақсатында ұйымдастырылды.

Дүниежүзі тарихын оқытудың өзекті мәселелері талқыланды

16 Апр 2018 29

12 сәуір – ғылым қызметкерлері күніне орай университеттің Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының ұйымдастыруымен «Дүниежүзі тарихын оқытудың өзекті мәселелері» тақырыбындағы ғылыми семинар өтті. Кафедра жанындағы тұрақты ғылыми семинардың кезекті мәжілісі кеңейтілген сипатта өтіп, оған Атырау қаласы жалпы білім беретін мектептерінің тарих пәні оқытушылары қатысты.