Астана феномені бойынша лекторий

«Астананы көшіру феномені: геотарихи байланыс және қазіргі заманғы ақиқат» тақырыбында Атырау университеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасы мен Атырау қаласындағы орта мектептердің тарихшылары қатысқан лекторий өтті.

Қатысушылар мектептің тарих курсында Астана қаласына байланысты дәрістерді тиімді өткізуге бағытталған сабақ жоспарларын ортаға салды.

Атырау қаласындағы мектептерден келген 25 тарихшының дәрістерінде Астана қаласының даму тарихы, ерекшеліктері, стратегиялық маңызы, қазіргі кездегі астаналық қалаларды ғылыми тұрғыдан зерттеу мәселелері жайы жан-жақты айтылды.

Кездесуді гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің деканы, тарих ғылымдарының кандидаты Гулфайруз Қайрғалиева кіріспе көзбен ашып, Астана феномені, еліміздің тәуелсіздігінің тірегіне және жаңарған Қазақстаннның символына айналған Астана қаласының саяси, әлеуметтік, ұлттық ерекешеліктері мен Астана феноменін оқып-үйренудегі және ғылыми зерттеулер жүргізудегі пәнаралық байланыстар жайына тоқталды.

Атыраулық қаласындағы Ж.Қаражігітов атындағы №16 мектеп-лицейден Жұпар Ізімова, №37 мектептен Ақбота Сыралиева, М.Өтемісов атындағы мектептен Әйгерім Биманова, Абай атындағы орта мектептен Дина Лукпанова дайындаған сабақ үлгілері жаңаша мазмұнымен, ерекше көзқарастарымен мамандар тарапынан оң бағаланды.

Биылғы жыл қазақстандықтар үшін тағы бір айрықша мерейлі жыл. Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуімен Астана қаласының 20 жылдығын дайындау және өткізу іс-шараларының жоспары аясында 30 наурызда Атырау университетінде ұйымдастырылған кеңейтілген дәріс-сабақ ел тарихындағы атаулы оқиғаның мән-мағынасын жас ұрпаққа түсіндіру, халық арасында Астананың маңыздылығын насихаттаудағы тағылымды шараның бірі болды.

«Болашағым өз қолымда!»

6 Дек 2019 11

Университетімізде «Болашағым өз қолымда!» тақырыбында жетім балалардың болашақта армандайтын мамандықтары бойынша бір күндік экскурсия өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

5 Дек 2019 31

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасында ұйымдастырылыған факультетаралық спартакиада өз мәресіне жетті.

Мен көшбасшымын!

4 Дек 2019 18

Осындай тақырыппен Нұр-Сұлтан қаласында интеллектуалды ойындар өтті.
Аталмыш сайыста университетіміздің қаржы және есеп кафедрасы студенттерінен құралған команда жүлделі II орынға ие болды.

Бас жүлде - Жәнияда!

3 Дек 2019 18

Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Атырау облысы бойынша департаментімен ұйымдастырылған "Ақынның қаламы-адалдық алаңы" атты жас ақындар мүшәйрасында қазақ тілі және әдебиеті мамандығының 2 курс (3жылдық) студенті Хайролла Жәния бас жүлдені жеңіп алды.

Әбілмансұр "Үздік жас спортшы" атанды

3 Дек 2019 23

Дене шынықтыру және спорт мамандығының ІІ курс студенті, каратэ-додан әлем чемпионы, университетіміздің мақтанышы Батырғали Әбілмансұр "Үздік жас спортшы" атанды.