Астана феномені бойынша лекторий

«Астананы көшіру феномені: геотарихи байланыс және қазіргі заманғы ақиқат» тақырыбында Атырау университеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасы мен Атырау қаласындағы орта мектептердің тарихшылары қатысқан лекторий өтті.

Қатысушылар мектептің тарих курсында Астана қаласына байланысты дәрістерді тиімді өткізуге бағытталған сабақ жоспарларын ортаға салды.

Атырау қаласындағы мектептерден келген 25 тарихшының дәрістерінде Астана қаласының даму тарихы, ерекшеліктері, стратегиялық маңызы, қазіргі кездегі астаналық қалаларды ғылыми тұрғыдан зерттеу мәселелері жайы жан-жақты айтылды.

Кездесуді гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің деканы, тарих ғылымдарының кандидаты Гулфайруз Қайрғалиева кіріспе көзбен ашып, Астана феномені, еліміздің тәуелсіздігінің тірегіне және жаңарған Қазақстаннның символына айналған Астана қаласының саяси, әлеуметтік, ұлттық ерекешеліктері мен Астана феноменін оқып-үйренудегі және ғылыми зерттеулер жүргізудегі пәнаралық байланыстар жайына тоқталды.

Атыраулық қаласындағы Ж.Қаражігітов атындағы №16 мектеп-лицейден Жұпар Ізімова, №37 мектептен Ақбота Сыралиева, М.Өтемісов атындағы мектептен Әйгерім Биманова, Абай атындағы орта мектептен Дина Лукпанова дайындаған сабақ үлгілері жаңаша мазмұнымен, ерекше көзқарастарымен мамандар тарапынан оң бағаланды.

Биылғы жыл қазақстандықтар үшін тағы бір айрықша мерейлі жыл. Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуімен Астана қаласының 20 жылдығын дайындау және өткізу іс-шараларының жоспары аясында 30 наурызда Атырау университетінде ұйымдастырылған кеңейтілген дәріс-сабақ ел тарихындағы атаулы оқиғаның мән-мағынасын жас ұрпаққа түсіндіру, халық арасында Астананың маңыздылығын насихаттаудағы тағылымды шараның бірі болды.

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 23

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 17

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 19

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 12

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 21

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.