Астана феномені бойынша лекторий

«Астананы көшіру феномені: геотарихи байланыс және қазіргі заманғы ақиқат» тақырыбында Атырау университеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасы мен Атырау қаласындағы орта мектептердің тарихшылары қатысқан лекторий өтті.

Қатысушылар мектептің тарих курсында Астана қаласына байланысты дәрістерді тиімді өткізуге бағытталған сабақ жоспарларын ортаға салды.

Атырау қаласындағы мектептерден келген 25 тарихшының дәрістерінде Астана қаласының даму тарихы, ерекшеліктері, стратегиялық маңызы, қазіргі кездегі астаналық қалаларды ғылыми тұрғыдан зерттеу мәселелері жайы жан-жақты айтылды.

Кездесуді гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің деканы, тарих ғылымдарының кандидаты Гулфайруз Қайрғалиева кіріспе көзбен ашып, Астана феномені, еліміздің тәуелсіздігінің тірегіне және жаңарған Қазақстаннның символына айналған Астана қаласының саяси, әлеуметтік, ұлттық ерекешеліктері мен Астана феноменін оқып-үйренудегі және ғылыми зерттеулер жүргізудегі пәнаралық байланыстар жайына тоқталды.

Атыраулық қаласындағы Ж.Қаражігітов атындағы №16 мектеп-лицейден Жұпар Ізімова, №37 мектептен Ақбота Сыралиева, М.Өтемісов атындағы мектептен Әйгерім Биманова, Абай атындағы орта мектептен Дина Лукпанова дайындаған сабақ үлгілері жаңаша мазмұнымен, ерекше көзқарастарымен мамандар тарапынан оң бағаланды.

Биылғы жыл қазақстандықтар үшін тағы бір айрықша мерейлі жыл. Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуімен Астана қаласының 20 жылдығын дайындау және өткізу іс-шараларының жоспары аясында 30 наурызда Атырау университетінде ұйымдастырылған кеңейтілген дәріс-сабақ ел тарихындағы атаулы оқиғаның мән-мағынасын жас ұрпаққа түсіндіру, халық арасында Астананың маңыздылығын насихаттаудағы тағылымды шараның бірі болды.

Жаңа ахуал білім және ғылым жүйесін түбегейлі реформалауды талап етеді

28 Май 2020 19

Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің үшінші отырысы пандемияға байланысты онлайн-форматта өтті. Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев төрағалық еткен жиында адам капиталын дамыту, білім беру, денсаулық сақтау мәселелері талқыланды.

«Сәбилерге туған ел шуағы» атты Республикалық қайырымдылық акциясы жалғасуда

27 Май 2020 36

«Сәбилерге туған ел шуағы» атты Республикалық акция жалғасуда.

Олимпиада жеңімпаздары анықталды

26 Май 2020 32

19-22 мамыр аралығында  Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласы мен Атырау облысының жалпы білім беретін мектептерінің 11-сынып оқушылары арасында биология, математика, физика, химия, география, информатика, ағылшын тілі пәндері бойынша жыл сайын өткізілетін дәстүрлі олимпиада онлайн режимде өтті.

Атырау өңірінің ардақты азаматын мерейлі жасымен құттықтаймыз!

26 Май 2020 28

Атырау облысының жайсан да, ақиық азаматтарының бірі, ел ағасы, мемлекет және қоғам қайраткері, еліміздің тәуелсіздік жылдарынан бастап экономикамыздың қалыптасуы мен осы Атырау облысының дамуына, оның көркеюіне мол үлес қосқан, Атыраудың белгілі мұнайшылар династиясының көрнекті өкілі, Равиль Тәжіғараұлы Шырдабаев мырза бұл күнде асқаралы мерейлі 80 жасқа толып отыр.