Болашақ журналистер бақ сынауда

Е. Букетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университеті базасында журналистика мамандығы бойынша Х республикалық пәндік олимпиада басталды.

Олимпиаданың ашылу салтанатын ф.ғ.д. профессор Асанов кіріспе сөзімен ашты. Жалпы білім бәйгесіне республика бойынша жоғары оқу орнынан 16 команда бақ сынауда. Командалар сайыс барысында өздерін толықтай таныстырып, «Теледидар және дәуір» атты тақырыпта бейнесюжеттерін ұсынды. Сайыстың екінші кезеңінде «Қазақ телевизиясына 60 жыл» тақырыбы аясында ой жүйріктері мен сөз дүлділдерін анықтау мақсатында ой-толғауларын қағаз бетіне түсірді. Ал бүгін байқауға қатысушылар біліктілік пен білімділіктігін шыңдап тест тапсырып, журналист үшін шапшаңдық пен жылдамдықты талап ететін «Жедел ақпарат» бөліміне өтті. Үміт пен қорқыныш, толқу мен толқынысқа ұштасқан сайыс қорытындысы әділ болатынына сенімім мол.

Аяулым МЫРЗАБЕК

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 40

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 28

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 17

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.