Болашақ журналистер бақ сынауда

Е. Букетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университеті базасында журналистика мамандығы бойынша Х республикалық пәндік олимпиада басталды.

Олимпиаданың ашылу салтанатын ф.ғ.д. профессор Асанов кіріспе сөзімен ашты. Жалпы білім бәйгесіне республика бойынша жоғары оқу орнынан 16 команда бақ сынауда. Командалар сайыс барысында өздерін толықтай таныстырып, «Теледидар және дәуір» атты тақырыпта бейнесюжеттерін ұсынды. Сайыстың екінші кезеңінде «Қазақ телевизиясына 60 жыл» тақырыбы аясында ой жүйріктері мен сөз дүлділдерін анықтау мақсатында ой-толғауларын қағаз бетіне түсірді. Ал бүгін байқауға қатысушылар біліктілік пен білімділіктігін шыңдап тест тапсырып, журналист үшін шапшаңдық пен жылдамдықты талап ететін «Жедел ақпарат» бөліміне өтті. Үміт пен қорқыныш, толқу мен толқынысқа ұштасқан сайыс қорытындысы әділ болатынына сенімім мол.

Аяулым МЫРЗАБЕК

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 9

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 70

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 61

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 113

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 168

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.