МЕКТЕП ТҮЛЕКТЕРІМЕН КЕЗДЕСУ ӨТТІ

2018 жылдың 27 наурызы күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің Журналистика кафедрасының оқытушылары Қ.Сүндетұлы мен Ф.Балғожиев Атырау қаласындағы № 10 С.Мұқанов атындағы орта мектепте және Алмагүл мөлтек ауданындағы № 34 мектеп гимназияда кәсіби бағдар жұмысын жүргізу мақсатында биылғы мектеп бітіретін түлектермен, олардың ата-аналарымен кездесу өткізді.

Кездесу барысында аты аталған кафедра оқытушылары сөз сөйлеп, университеттің тарихы мен бүгінгі тыныс-тіршілгінен хабарлама жасады. Сондай-ақ, № 10 С.Мұқанов атындағы мектептің директоры міндетін атқарушы Гүлбану Балмұқанқызы Ешимова, ата-аналар атынан Қожықова Ұлдай, Әліпкалиева Айгүл сөз сөйлеп, көкейлеріндегі жүрген сұрақтарға тұшымды жауаптар алды.

№ 34 мектеп гимназияда болған кездесуде де университеттің қабылдау комиссиясының хатшысы А.Б. Дүйсекенова, профессор А.Шамғонов, мектептің оқу ісі жөніндегі меңгерушісі Светлана Қадырешқызы, сондай-ақ инновациялық білім беру факультеті оқытушылары қатысып, ата-аналар атынан Мүсірепова Алмагүл, Тоқбасова Алмагүл сөз сөйледі.

Аталған кездесуде ата-аналар мен биылғы мектеп түлектері тарапынан қойылған сұрақтарға толық жауап берілді. Оларға дайындалған кафедра туралы буклет пен «Университет» газетінің соңғы саны таратылды. Кездесуге № 10 С.Мұқанов атындағы мектептен 27 оқушы, № 34 мектеп гимназиядан 48 оқушы қатысты.

Газетті насихаттау барысында Журналистика мамандығына келем деген оқушыларға осы бастан мақала және өлең жазуға болатындығы айтылып, түсіндірілді. Кездесуде Журналистика мамандығына 2 студент оқуға түсетіндігі туралы өздерінің ниеттерін білдірді.

Журналистика кафедрасының оқытушылары:

Қ.Сүндетұлы, Ф.Балғожиев

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 11

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 19

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 35

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 61

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.