Қош келдің, әз-Наурыз!

Қазақ халқы ұлт болып Ұлыстың ұлы күні Наурызды керемет көңіл күймен қарсы алды. Жыл басы Наурыз мейрамын атыраулықтар да ерекше тойлады. Сұлтан Бейбарыс алаңында ұйымдастырылған кең көлемдегі мерекелік шараға Атырау халқы көп жиналды.

Мерейлі мерекеге байланысты алаңда ұлттық құндылықтарымызды жаңғыртып, ақ шаңқан киіз үйлер тігілді. Барлық киіз үйлерде қазақ халқының ұлттық салт-дәстүрлері көрсетіліп, театрланған көріністер қойылып, суреттер көрмесі, жәрмеңкелер, спорттық сайыстар өткізілді. Әсем ән мен тәтті күйге де кезек берілді. Жұртшылықты мерекелік көңіл күйге бөлеген 23 киіз үйдің қатарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің де киіз үйі болды. Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ректоры Абзал Ахатұлы Талтенов киіз үйге келген қонақтарды, атап айтқанда білім ордасының ардагер ұстаздарын, профессор-оқытушыларды айтулы мерекемен құттықтады.

Ырыс пен берекенің бастауы болған әз-Наурыз мерекесін жоғары деңгейде ұйымдастыруға атсалысқаны үшін Атырау қалалық әкімдігі Атырау мемлекеттік университеті ұжымына Алғыс хат тапсырды.

Айта кету керек, мерекелік шара қазақ эстрада жұлдыздарының қатысуымен болған гала-концертке ұласты.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 66

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 81

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 85

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124