Қош келдің, әз-Наурыз!

Қазақ халқы ұлт болып Ұлыстың ұлы күні Наурызды керемет көңіл күймен қарсы алды. Жыл басы Наурыз мейрамын атыраулықтар да ерекше тойлады. Сұлтан Бейбарыс алаңында ұйымдастырылған кең көлемдегі мерекелік шараға Атырау халқы көп жиналды.

Мерейлі мерекеге байланысты алаңда ұлттық құндылықтарымызды жаңғыртып, ақ шаңқан киіз үйлер тігілді. Барлық киіз үйлерде қазақ халқының ұлттық салт-дәстүрлері көрсетіліп, театрланған көріністер қойылып, суреттер көрмесі, жәрмеңкелер, спорттық сайыстар өткізілді. Әсем ән мен тәтті күйге де кезек берілді. Жұртшылықты мерекелік көңіл күйге бөлеген 23 киіз үйдің қатарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің де киіз үйі болды. Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ректоры Абзал Ахатұлы Талтенов киіз үйге келген қонақтарды, атап айтқанда білім ордасының ардагер ұстаздарын, профессор-оқытушыларды айтулы мерекемен құттықтады.

Ырыс пен берекенің бастауы болған әз-Наурыз мерекесін жоғары деңгейде ұйымдастыруға атсалысқаны үшін Атырау қалалық әкімдігі Атырау мемлекеттік университеті ұжымына Алғыс хат тапсырды.

Айта кету керек, мерекелік шара қазақ эстрада жұлдыздарының қатысуымен болған гала-концертке ұласты.

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 16

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 14

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.