Қош келдің, әз-Наурыз!

Қазақ халқы ұлт болып Ұлыстың ұлы күні Наурызды керемет көңіл күймен қарсы алды. Жыл басы Наурыз мейрамын атыраулықтар да ерекше тойлады. Сұлтан Бейбарыс алаңында ұйымдастырылған кең көлемдегі мерекелік шараға Атырау халқы көп жиналды.

Мерейлі мерекеге байланысты алаңда ұлттық құндылықтарымызды жаңғыртып, ақ шаңқан киіз үйлер тігілді. Барлық киіз үйлерде қазақ халқының ұлттық салт-дәстүрлері көрсетіліп, театрланған көріністер қойылып, суреттер көрмесі, жәрмеңкелер, спорттық сайыстар өткізілді. Әсем ән мен тәтті күйге де кезек берілді. Жұртшылықты мерекелік көңіл күйге бөлеген 23 киіз үйдің қатарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің де киіз үйі болды. Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ректоры Абзал Ахатұлы Талтенов киіз үйге келген қонақтарды, атап айтқанда білім ордасының ардагер ұстаздарын, профессор-оқытушыларды айтулы мерекемен құттықтады.

Ырыс пен берекенің бастауы болған әз-Наурыз мерекесін жоғары деңгейде ұйымдастыруға атсалысқаны үшін Атырау қалалық әкімдігі Атырау мемлекеттік университеті ұжымына Алғыс хат тапсырды.

Айта кету керек, мерекелік шара қазақ эстрада жұлдыздарының қатысуымен болған гала-концертке ұласты.

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 5

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 4

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 18

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 50

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.