Профессор Олег Пенкин Атырау мемлекеттік университетінде дәріс оқыды

12 наурызда Воронеж мемлекеттік университетінің профессоры, физика-математика ғылымдарының докторы Пенкин Олег Михайлович Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды.

Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультетінің профессор-оқытушылары мен магистранттардың және студенттердің қатысуымен өткен кездесуде «Определение дифференциальных уравнений на графах» тақырыбында дәріс оқылды. Аталған тақырып бойынша профессор-оқытушылар мен магистранттар қызығушылық танытып, тақырып бойынша өздерін толғандыратын сұрақтар қойып, қосымша сұрақтарға Олег Михайлович жауап берді. Кездесу нәтижесінде Воронеж мемлекеттік университеті профессорымен алдағы уақытта да әріптестікте жұмыс жасау туралы келісімге келді.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 47

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 72

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 79

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 58

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 57

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.