Парасаттың биіктері әлі алда

Ағымдағы жылдың 23-24 наурыз аралығында Москва қаласында Самбо күресін қалаушы Анатоли Харлампиевті еске алу құрметіне ерлер, әйелдер және әскери Самбодан Әлем кубогі өтті.

Бұл жарысқа әлемнің 26 мемлекетінен 200-ден жоғары спортшы қатысты. Инновациялық білім беру факультетінің Дене шынықтыру және спорт мамандығының 1курс студенті Жұмабай Парасат 62 келі салмақта II-ші орын иеленді. Бұған дейн Парасат, Талдықорған қаласында өткен Қазақстан Республикасының IX – жазғы универсиадасында Самбо күресінен 68 келі салмақта I – орын, ал Павлодар қаласында өткен Қазақстан Республикасының VII – қысқы универсиада қазақ күресінен 66 келі салмақ дәрежесінде II – орын алған болатын.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 37

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.