Парасаттың биіктері әлі алда

Ағымдағы жылдың 23-24 наурыз аралығында Москва қаласында Самбо күресін қалаушы Анатоли Харлампиевті еске алу құрметіне ерлер, әйелдер және әскери Самбодан Әлем кубогі өтті.

Бұл жарысқа әлемнің 26 мемлекетінен 200-ден жоғары спортшы қатысты. Инновациялық білім беру факультетінің Дене шынықтыру және спорт мамандығының 1курс студенті Жұмабай Парасат 62 келі салмақта II-ші орын иеленді. Бұған дейн Парасат, Талдықорған қаласында өткен Қазақстан Республикасының IX – жазғы универсиадасында Самбо күресінен 68 келі салмақта I – орын, ал Павлодар қаласында өткен Қазақстан Республикасының VII – қысқы универсиада қазақ күресінен 66 келі салмақ дәрежесінде II – орын алған болатын.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 34

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 26

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 36

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 13

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 7

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.