Наурыз мерекесіне арналған конференция

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясындағы «Наурыз-адамзаттың материалдық емес мәдени мұрасы ретінде» атты халықаралық ғылыми конференцияның пленарлық мәжілісі 15 наурыз күні қаладағы “SultanPalace” қонақүй кешенінің мерекелік залында өтті.

Пленарлық мәжілістің мақсаты - «мереке» тақырыбын бірізділік, мәдени мұра, мәдени естеліктер сияқты түсініктермен бірге талдау.

Мәжілісті Атырау облысы әкімінің бірінші орынбасары Сағындық Лұқпанов құттықтау сөзбен ашты. Шара барысында университет ректоры, профессор Абзал Талтенов әр елден келген баяндамашыларды таныстырып, қонақтарға сөз кезегін берді.

Мәжілісте «Тюркиат» зерттеу орталығының директоры, профессор Хулия Касапоглу Ченгел, т.ғ.к, этнограф, Қазақстан Республикасы ұлттық музейінің ғалым хатшысы Сураганова Зубайда Кабиевна, ф.ғ.д., жазушы, Л.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті профессоры Тұрсын Жұртбай сынды ғалымдар мен профессорлар баяндама жасады.

Көпшілік алдында сөз алған профессор-ғалымдар өз сөздерінде халықаралық деңгейдегі форумның жоғары деңгейде өткізілуіне байланысты Атырау облысы әкімі Нұрлан Асқарұлына және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ректоры Абзал Талтеновке және барлық ұйымдастырушыларға алғыстарын білдірді.

Сонымен қатар конференция аясында «Каспий аймағындағы құқық және бұқаралық ақпарат құралдары: ынтымақтастық негіздері мен келешегі атты Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің төрағалығымен Каспий маңы елдерінің мемлекеттік университеттері Ассоциациясы аясындағы Халықаралық кездесуінің секциялық мәжілістері жоспарланып, аталмыш шара 2 секциялық бағытта «Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі: қазіргісі мен келешегі» және «Каспий аймағы бұқаралық ақпараттық құралдары кеңістігіндегі ынтымақтастықтың әлеуеті мен алғышарттары» атты халықаралық сарапшылық кездесуі болды. Бұл конференцияға Каспий аймағы елдері бұқаралық ақпарат құралдар кеңістігінің дамуы және Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі шеңберінде ғылыми зерттеу жұмыстарымен айналысып жүрген Әзірбайжан, Иран, Түркіменстан, Қазақстан және Ресей елдерінен ғалымдар шақырылды.

Арайлым НАРЕШОВА,

бөлім меңгерушісі

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 1

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 84

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 94

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 98

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 87

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.