Наурыз мерекесіне арналған конференция

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясындағы «Наурыз-адамзаттың материалдық емес мәдени мұрасы ретінде» атты халықаралық ғылыми конференцияның пленарлық мәжілісі 15 наурыз күні қаладағы “SultanPalace” қонақүй кешенінің мерекелік залында өтті.

Пленарлық мәжілістің мақсаты - «мереке» тақырыбын бірізділік, мәдени мұра, мәдени естеліктер сияқты түсініктермен бірге талдау.

Мәжілісті Атырау облысы әкімінің бірінші орынбасары Сағындық Лұқпанов құттықтау сөзбен ашты. Шара барысында университет ректоры, профессор Абзал Талтенов әр елден келген баяндамашыларды таныстырып, қонақтарға сөз кезегін берді.

Мәжілісте «Тюркиат» зерттеу орталығының директоры, профессор Хулия Касапоглу Ченгел, т.ғ.к, этнограф, Қазақстан Республикасы ұлттық музейінің ғалым хатшысы Сураганова Зубайда Кабиевна, ф.ғ.д., жазушы, Л.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті профессоры Тұрсын Жұртбай сынды ғалымдар мен профессорлар баяндама жасады.

Көпшілік алдында сөз алған профессор-ғалымдар өз сөздерінде халықаралық деңгейдегі форумның жоғары деңгейде өткізілуіне байланысты Атырау облысы әкімі Нұрлан Асқарұлына және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ректоры Абзал Талтеновке және барлық ұйымдастырушыларға алғыстарын білдірді.

Сонымен қатар конференция аясында «Каспий аймағындағы құқық және бұқаралық ақпарат құралдары: ынтымақтастық негіздері мен келешегі атты Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің төрағалығымен Каспий маңы елдерінің мемлекеттік университеттері Ассоциациясы аясындағы Халықаралық кездесуінің секциялық мәжілістері жоспарланып, аталмыш шара 2 секциялық бағытта «Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі: қазіргісі мен келешегі» және «Каспий аймағы бұқаралық ақпараттық құралдары кеңістігіндегі ынтымақтастықтың әлеуеті мен алғышарттары» атты халықаралық сарапшылық кездесуі болды. Бұл конференцияға Каспий аймағы елдері бұқаралық ақпарат құралдар кеңістігінің дамуы және Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі шеңберінде ғылыми зерттеу жұмыстарымен айналысып жүрген Әзірбайжан, Иран, Түркіменстан, Қазақстан және Ресей елдерінен ғалымдар шақырылды.

Арайлым НАРЕШОВА,

бөлім меңгерушісі

Ерлан ерледі

12 Ноя 2019 9

Таяуда Ақтау қаласында  Yessenov University ұйымдастыруымен Жастар жылы аясында Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған «Университет – ой-пікірлер аймағы» Yessenov Forum өтті.  Аталмыш шараға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен тарих мамандығының 4-курс студенті Баймағамбетов Ерлан қатысып, осы форум аясында өткен ғылыми-тәжірибелік конференцияда «Рухани жаңғыру бағдарламасы – тапсырмаларды шешуге арналған жаңа бағыт» секциясы бойынша жүлделі І орынды иеленді.

Сүндет Байғожин шеберлігімен бөлісті

12 Ноя 2019 11

9-шы қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Құрмет орденінің иегері, Астана Опера тетарының жетекші әншісі Сүндет Байғожин Музыка және өнер кафедрасының студенттері мен вокал оқытушыларына арналған шеберлік сыныбын өткізді.

Студенттер өнер қайраткерлерімен кездесті

11 Ноя 2019 46

Қарашаның 9 жұлдызында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Музыка және өнер кафедрасында екі бірдей өнер қайраткерімен кездесу өтті.

Спартакиада басталды

11 Ноя 2019 27

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасындағы факультетаралық спартакиада басталды.

Қаржы және есеп кафедрасындағы елеулі жетістіктер

7 Ноя 2019 31

Ғылым - уақыт пен кеңістікте бар, зерттеуге болатын шынайы нақты нәрселердің заңдары мен қағидаларын, тәртібі мен құрылымын объективті түсіндіретін, эксперимент пен бақылауға негізделіп, жүйелі түсінік қалыптастыратын таным саласы.  «Білім – бақтың жібермейтін қазығы», – депті Мұхтар Әуезов.