Наурыз мерекесіне арналған конференция

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясындағы «Наурыз-адамзаттың материалдық емес мәдени мұрасы ретінде» атты халықаралық ғылыми конференцияның пленарлық мәжілісі 15 наурыз күні қаладағы “SultanPalace” қонақүй кешенінің мерекелік залында өтті.

Пленарлық мәжілістің мақсаты - «мереке» тақырыбын бірізділік, мәдени мұра, мәдени естеліктер сияқты түсініктермен бірге талдау.

Мәжілісті Атырау облысы әкімінің бірінші орынбасары Сағындық Лұқпанов құттықтау сөзбен ашты. Шара барысында университет ректоры, профессор Абзал Талтенов әр елден келген баяндамашыларды таныстырып, қонақтарға сөз кезегін берді.

Мәжілісте «Тюркиат» зерттеу орталығының директоры, профессор Хулия Касапоглу Ченгел, т.ғ.к, этнограф, Қазақстан Республикасы ұлттық музейінің ғалым хатшысы Сураганова Зубайда Кабиевна, ф.ғ.д., жазушы, Л.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті профессоры Тұрсын Жұртбай сынды ғалымдар мен профессорлар баяндама жасады.

Көпшілік алдында сөз алған профессор-ғалымдар өз сөздерінде халықаралық деңгейдегі форумның жоғары деңгейде өткізілуіне байланысты Атырау облысы әкімі Нұрлан Асқарұлына және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ректоры Абзал Талтеновке және барлық ұйымдастырушыларға алғыстарын білдірді.

Сонымен қатар конференция аясында «Каспий аймағындағы құқық және бұқаралық ақпарат құралдары: ынтымақтастық негіздері мен келешегі атты Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің төрағалығымен Каспий маңы елдерінің мемлекеттік университеттері Ассоциациясы аясындағы Халықаралық кездесуінің секциялық мәжілістері жоспарланып, аталмыш шара 2 секциялық бағытта «Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі: қазіргісі мен келешегі» және «Каспий аймағы бұқаралық ақпараттық құралдары кеңістігіндегі ынтымақтастықтың әлеуеті мен алғышарттары» атты халықаралық сарапшылық кездесуі болды. Бұл конференцияға Каспий аймағы елдері бұқаралық ақпарат құралдар кеңістігінің дамуы және Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі шеңберінде ғылыми зерттеу жұмыстарымен айналысып жүрген Әзірбайжан, Иран, Түркіменстан, Қазақстан және Ресей елдерінен ғалымдар шақырылды.

Арайлым НАРЕШОВА,

бөлім меңгерушісі

21 Сен 2018 4

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 24

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 46

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 59

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

Ғарифолла Есім «Тіл тәуелсіздігі» мәселесін көтерді

17 Сен 2018 166

2018 жылдың 14 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР мәдениет және спорт министрлігінің кеңесшісі, белгілі қоғам қайраткері, ҚР Ғылым академиясының академигі Ғарифолла Есіммен кездесу болып өтті.