Универсиадада университеттің ерлер командасы ерлік танытты

2018 жылдың 1-11 наурыз аралығында Павлодар қаласында Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындары студенттері арасында VII қысқы Универсиада өтті.

Универсиада Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрлігі, Ұлттық ғылыми – практикалық дене тәрбиесі орталығы, ҚР - ның студенттер спорты, Павлодар облысының әкімшілігінің ұйымдастыруымен болды.

VII қысқы Универсиадада спортшы студенттер спорттың 10 түрінен сынға түсті. Универсиада бағдарламасында ұлттық спортымыз – қазақ күресі де болды. Қазақ күресі жарысына университетіміздің ерлер құрама командасы қатысып, жоғары деңгейде жетістіктер көрсетті. Атап айтсақ Инновациялық білім беру факультетінің 1 курс студенті Парасат Жұмабай 66 келі салмақта II-ші орын, осы факультеттің 2 курс студенті Даурен Болатбекұлы 90 келі салмақта III орын, 3 курс студенті Райымбек Ашықбаев 100 келі салмақта III орын, Экономика және құқық факультетінің 1 курс студенті +100 кг жоғары салмақ дәрежесінде III орынды жеңіп алды. Осы жарыста төрешілік жасаған университетіміздің денешынықтыру кафедрасының меңгерушісі Қазақстан Республикасына еңбек сіңірген жаттықтырушысы Алпысбай Аралбаев және дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының аға оқытушысы, Халықаралық дәрежедегі төреші Рафаэль Хабиров.

Қазақ күресі жарысына 174 палуан спортшы ҚР-ның 26 жоғарғы оқу орынан қатысты. Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің қазақ күресі ерлер командасы жалпы есепте V орын алды. Жарыс жоғары деңгейде өтті.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 5

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 44

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.

Университет ұжымы үміткер Тоқаевты қолдауға шақырды

14 Май 2019 105

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұжымы Қазақстан Республикасы Президентігі кандидатурасына ұсынылған Кемелұлы Қасым-Жомарт Тоқаевтың сенімді өкілдерімен кездесті.

"StartupBolashak - Менің арманым" ұлттық байқауы

12 Май 2019 113

Жастардың, жас стартаптардың бизнес-жобаларының жүзеге асуына жол ашатын бірден-бір байқау - «StartupBolashak – Менің арманым» ұлттық байқауы. Жастардың бизнес-жобаларының ұлттық байқауының өткен аптада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде алғашқы кезеңі қорытындыланды.