1969 түлек ҰБТ сынағына қатысты

Ұлттық бірыңғай тестілеуді ұйымдастыру және өткізу шаралары аясында 3 наурыз күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті базасында Атырау қаласының мектеп бітіруші түлектері үшін сынақ байқауы өтті.

Сынақ байқауына 58 мектептен 1969 бітіруші түлек қатынасты. Олардың ішінде 1347-сі қазақ, 622-сі орыс сыныптарының оқушылары.

Сынақ байқауында Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу талаптарына сай арнайы бейнебақылау камераларымен және телефон тұншықтыру құралдарымен жабдықталған аудиториялық қорда түлектер тест тапсырды.

Ұлттық тестілеу орталығының №30 филиал қызметкерлері мен облыстық білім беру басқармасы, қалалық білім бөлімі қызметкерлері бірлесе отырып, ҰБТ-дің өткізілу ережелерімен оқушыларды таныстырды. Мектеп оқушыларын Ұлттық бірыңғай тестілеудің шынайы ортасын сезіну үшін университет басшылығы осындай сынақ байқауларын ай сайын өткізілуіне жағдай жасалынатынын айтып отыр. Ұйымдастырушылардың айтуынша, сынақ байқауының жиі өткізілуі ертеңгі күні мектеп бітіруші түлектердің Ұлттық бірыңғай тестілеудегі нәтижелеріне оң ықпалын тигізеді.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 37

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.