1969 түлек ҰБТ сынағына қатысты

Ұлттық бірыңғай тестілеуді ұйымдастыру және өткізу шаралары аясында 3 наурыз күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті базасында Атырау қаласының мектеп бітіруші түлектері үшін сынақ байқауы өтті.

Сынақ байқауына 58 мектептен 1969 бітіруші түлек қатынасты. Олардың ішінде 1347-сі қазақ, 622-сі орыс сыныптарының оқушылары.

Сынақ байқауында Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу талаптарына сай арнайы бейнебақылау камераларымен және телефон тұншықтыру құралдарымен жабдықталған аудиториялық қорда түлектер тест тапсырды.

Ұлттық тестілеу орталығының №30 филиал қызметкерлері мен облыстық білім беру басқармасы, қалалық білім бөлімі қызметкерлері бірлесе отырып, ҰБТ-дің өткізілу ережелерімен оқушыларды таныстырды. Мектеп оқушыларын Ұлттық бірыңғай тестілеудің шынайы ортасын сезіну үшін университет басшылығы осындай сынақ байқауларын ай сайын өткізілуіне жағдай жасалынатынын айтып отыр. Ұйымдастырушылардың айтуынша, сынақ байқауының жиі өткізілуі ертеңгі күні мектеп бітіруші түлектердің Ұлттық бірыңғай тестілеудегі нәтижелеріне оң ықпалын тигізеді.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 2

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 10

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 31

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 106

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 84

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.