Мұқағалиға арналған әдеби-сазды кеш

Биыл ақпан айында ақиық ақын, жазушы, аудармашы Мұқағали Мақатевтың 87 жылдығы тойлануда. Осыған орай, университетіміздің Әбіш Кекілбаев атындағы ғылыми-зерттеу орталығы мен Жастар саясаты департаментінің ұйымдастыруымен «Халқым сенің қасиетіңді сезем деп» әдеби-сазды поэзиялық кеші өтті.

Шараға Қ.Дүтбаева атындағы Атырау гуманитарлық колледжінің белсенді жастары да атсалысты. Кітапхананың оқу залында өткен поэзиялық кеште студенттер ақын шығармаларын еске алу мақсатында қойылым қойып, ән шырқаса, көркемсөз оқу шеберлері «Пай,пай, өмір!», «Дос болам десең» сынды өлеңдерін оқыды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 17

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 40

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.