Бәсекеге қабілетті экономиканы қалыптастыру – уақыт талабы

Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрі орынбасары Ақылбек Қамалдинов кеше 27 ақпанда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, кездесу өткізді.

Батыс Қазақстанның жетекші оқу орындарының бірі Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушыларымен, студенттерімен өткен кездесуде Сырты істер министрі орынбасары Елбасының «Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері» атты Жолдауының басым бағыттарына тоқталды. Мемлекет басшысының қазақстандықтарға арналған Жолдауындағы міндеттер еліміздің келешектегі дамуына арналғандығын тілге тиек еткен Ақылбек Қамалдинов Жолдаудағы басым бағыттарға ерекше тоқталып өтті.

Сырты істер министрі орынбасары Ақылбек Қамалдинов өз кезегінде Жолдаудың басты міндеттері – Қазақстанның жаңа кезеңіндегі экономикалық дипломатияның негізін құрайтындығын атап өтіп, «экономикалық блогпен бірлесе отырып, үкімет инвестициялық және экспорттық бағыттардағы өзара іс-қимылдың нақты тетігін жетілдіре түседі. Бұл Қазақстан экономикасының басым салаларына инновациялық технологияларды тартуға сондай-ақ, отандық кәсіпорындардың өнімдерін сыртқы нарықтарға жылжытуға бағытталады. Өнеркәсіп көлік және логистика секторын, агро өнеркәсіптік кешенін жаңғырту саласындағы халықаралық ынтымақтастыққа назар аударылатын болады. ҚР Сыртқы істер министірлігі Қазақстан дипломатиялық қызметіне цифрлық технологияларды енгізуді жалғастырады» деді.

Кездесу барысында Қамалдинов мырза студенттер тарапынан қойылған бірқатар көкейкесті сұрақтарға  тұщымды жауап берді.

Шара соңында, университет ректоры Абзал Талтенов арнайы келген Сыртқы істер министрі орынбасары А.Қамалдиновке алғысын білдірді.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 1

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 1

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.

Оқытушылар кәсіби біліктілігін арттырды

15 Ноя 2019 3

Нұрсұлтан Назарбаевтың 2017 жылы 12 сәуірдегі «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында «ХХІ ғасырдағы ұлттық сана туралы» және «Таяу жылдардағы міндеттер» арқылы болашаққа қадам басудағы бірнеше сатыларды қамтитын рухани құндылықтарымызға байланысты мәселелер Елбасының көзқарасы ретінде сараланған.

ТШО IT Департаментімен кездесу өтті

14 Ноя 2019 20

13 қарашада ТШО-ның IT департаменті El-Mogazi Raddi менеджері бастаған Бағдарламалық инженерия кафедрасының студенттеріне 9 IT бағыты яғни деректер ғылымы (Data science), бизнес-аналитика, киберқауіпсіздік, мәліметтерді басқару, бұлтты есептеулер, Agile, нақты уақыт режиміндегі деректерді визуализациялау және цифрландыруы бойынша кездесу өткізді. Бұл іс-шара университеттің 70-жылдығын атап өту аясында бағдарламалық инженерия кафедрасында жоспарланған болатын.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТА - ТЕҢГЕ КҮНІ

14 Ноя 2019 19

Қазақ елі үшін мән-маңызы жағынан беделі жоғары тұрған бір күн бар.