Бәсекеге қабілетті экономиканы қалыптастыру – уақыт талабы

Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрі орынбасары Ақылбек Қамалдинов кеше 27 ақпанда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, кездесу өткізді.

Батыс Қазақстанның жетекші оқу орындарының бірі Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушыларымен, студенттерімен өткен кездесуде Сырты істер министрі орынбасары Елбасының «Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері» атты Жолдауының басым бағыттарына тоқталды. Мемлекет басшысының қазақстандықтарға арналған Жолдауындағы міндеттер еліміздің келешектегі дамуына арналғандығын тілге тиек еткен Ақылбек Қамалдинов Жолдаудағы басым бағыттарға ерекше тоқталып өтті.

Сырты істер министрі орынбасары Ақылбек Қамалдинов өз кезегінде Жолдаудың басты міндеттері – Қазақстанның жаңа кезеңіндегі экономикалық дипломатияның негізін құрайтындығын атап өтіп, «экономикалық блогпен бірлесе отырып, үкімет инвестициялық және экспорттық бағыттардағы өзара іс-қимылдың нақты тетігін жетілдіре түседі. Бұл Қазақстан экономикасының басым салаларына инновациялық технологияларды тартуға сондай-ақ, отандық кәсіпорындардың өнімдерін сыртқы нарықтарға жылжытуға бағытталады. Өнеркәсіп көлік және логистика секторын, агро өнеркәсіптік кешенін жаңғырту саласындағы халықаралық ынтымақтастыққа назар аударылатын болады. ҚР Сыртқы істер министірлігі Қазақстан дипломатиялық қызметіне цифрлық технологияларды енгізуді жалғастырады» деді.

Кездесу барысында Қамалдинов мырза студенттер тарапынан қойылған бірқатар көкейкесті сұрақтарға  тұщымды жауап берді.

Шара соңында, университет ректоры Абзал Талтенов арнайы келген Сыртқы істер министрі орынбасары А.Қамалдиновке алғысын білдірді.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

21 Сен 2018 21

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 33

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 55

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 69

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

Ғарифолла Есім «Тіл тәуелсіздігі» мәселесін көтерді

17 Сен 2018 179

2018 жылдың 14 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР мәдениет және спорт министрлігінің кеңесшісі, белгілі қоғам қайраткері, ҚР Ғылым академиясының академигі Ғарифолла Есіммен кездесу болып өтті.