Бәсекеге қабілетті экономиканы қалыптастыру – уақыт талабы

Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрі орынбасары Ақылбек Қамалдинов кеше 27 ақпанда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, кездесу өткізді.

Батыс Қазақстанның жетекші оқу орындарының бірі Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушыларымен, студенттерімен өткен кездесуде Сырты істер министрі орынбасары Елбасының «Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері» атты Жолдауының басым бағыттарына тоқталды. Мемлекет басшысының қазақстандықтарға арналған Жолдауындағы міндеттер еліміздің келешектегі дамуына арналғандығын тілге тиек еткен Ақылбек Қамалдинов Жолдаудағы басым бағыттарға ерекше тоқталып өтті.

Сырты істер министрі орынбасары Ақылбек Қамалдинов өз кезегінде Жолдаудың басты міндеттері – Қазақстанның жаңа кезеңіндегі экономикалық дипломатияның негізін құрайтындығын атап өтіп, «экономикалық блогпен бірлесе отырып, үкімет инвестициялық және экспорттық бағыттардағы өзара іс-қимылдың нақты тетігін жетілдіре түседі. Бұл Қазақстан экономикасының басым салаларына инновациялық технологияларды тартуға сондай-ақ, отандық кәсіпорындардың өнімдерін сыртқы нарықтарға жылжытуға бағытталады. Өнеркәсіп көлік және логистика секторын, агро өнеркәсіптік кешенін жаңғырту саласындағы халықаралық ынтымақтастыққа назар аударылатын болады. ҚР Сыртқы істер министірлігі Қазақстан дипломатиялық қызметіне цифрлық технологияларды енгізуді жалғастырады» деді.

Кездесу барысында Қамалдинов мырза студенттер тарапынан қойылған бірқатар көкейкесті сұрақтарға  тұщымды жауап берді.

Шара соңында, университет ректоры Абзал Талтенов арнайы келген Сыртқы істер министрі орынбасары А.Қамалдиновке алғысын білдірді.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 37

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.