Көптілділікті меңгерудегі инновациялық әдістеме

Өткен аптада Көптілді білім беру факультетінің оқу-әдістемелік секциясының ұйымдастыруымен  “Білім беру жүйесіндегі үштілділік және инновациялық әдістеме” тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

Дөңгелек үстелге Атырау университетінің тіл мамандары, Атырау Мұнай және Газ университеті, Атырау инженерлік-гуманитарлық институты, облыстық тілдерді дамыту жөніндегі басқармасы, Қ.Дүтбаева атындағы педагогикалық колледж, Атырау аграрлы-техникалық колледж, С.Мұқашев атындағы Атырау политехникалық колледж, Назарбаев Зияткерлік мектебі, Атырау “Білім-Инновация” лицейі, Ағылшын тілін тереңдетіп оқытатын техникалық гимназия, №34 Көпсалалы гимназия т.б. білім беру мекемелері мен оқу орындарының орыс, қазақ, шетел тілдерінің кәсіби тіл мамандары өз баяндамаларымен қатысты. Сонымен қатар, Атырау университетіне Иран елінен келген парсы тілінің оқытушылары Кальвони Гульназ, Шахрам Тарджани және Аударма ісі мамандығының 1-курс студенті Эрфан Шадхам қатынасып, өздерінің тілді меңгеруде тиімді әдіс-тәсілдерімен таныстырып, озық тәжірибелерімен бөлісті.

Кездесу соңында қонақтар Көптілді білім беру факультеті жанындағы «Драма клуб» мүшелері, Аударма ісі мамандығының 3-курс студенттері дайындаған ағылшын тіліндегі қойылымын тамашалады. Көптілді білім беру факультетінің деканы ф.ғ.к. Султангубиева Айгул Айтмұханқызы көптілділікті меңгеру - бүгінгі білім беру кеңістігіндегі өзекті мәселе екендігіне тоқтала отырып, Атырау қаласының білім беру мекемелерінен келген тіл мамандарына ризашылығын білдірді.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 14

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 171

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 140

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 109

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 152

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.