Көптілділікті меңгерудегі инновациялық әдістеме

Өткен аптада Көптілді білім беру факультетінің оқу-әдістемелік секциясының ұйымдастыруымен  “Білім беру жүйесіндегі үштілділік және инновациялық әдістеме” тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

Дөңгелек үстелге Атырау университетінің тіл мамандары, Атырау Мұнай және Газ университеті, Атырау инженерлік-гуманитарлық институты, облыстық тілдерді дамыту жөніндегі басқармасы, Қ.Дүтбаева атындағы педагогикалық колледж, Атырау аграрлы-техникалық колледж, С.Мұқашев атындағы Атырау политехникалық колледж, Назарбаев Зияткерлік мектебі, Атырау “Білім-Инновация” лицейі, Ағылшын тілін тереңдетіп оқытатын техникалық гимназия, №34 Көпсалалы гимназия т.б. білім беру мекемелері мен оқу орындарының орыс, қазақ, шетел тілдерінің кәсіби тіл мамандары өз баяндамаларымен қатысты. Сонымен қатар, Атырау университетіне Иран елінен келген парсы тілінің оқытушылары Кальвони Гульназ, Шахрам Тарджани және Аударма ісі мамандығының 1-курс студенті Эрфан Шадхам қатынасып, өздерінің тілді меңгеруде тиімді әдіс-тәсілдерімен таныстырып, озық тәжірибелерімен бөлісті.

Кездесу соңында қонақтар Көптілді білім беру факультеті жанындағы «Драма клуб» мүшелері, Аударма ісі мамандығының 3-курс студенттері дайындаған ағылшын тіліндегі қойылымын тамашалады. Көптілді білім беру факультетінің деканы ф.ғ.к. Султангубиева Айгул Айтмұханқызы көптілділікті меңгеру - бүгінгі білім беру кеңістігіндегі өзекті мәселе екендігіне тоқтала отырып, Атырау қаласының білім беру мекемелерінен келген тіл мамандарына ризашылығын білдірді.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 2

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 10

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 31

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 106

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 84

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.