Көптілділікті меңгерудегі инновациялық әдістеме

Өткен аптада Көптілді білім беру факультетінің оқу-әдістемелік секциясының ұйымдастыруымен  “Білім беру жүйесіндегі үштілділік және инновациялық әдістеме” тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

Дөңгелек үстелге Атырау университетінің тіл мамандары, Атырау Мұнай және Газ университеті, Атырау инженерлік-гуманитарлық институты, облыстық тілдерді дамыту жөніндегі басқармасы, Қ.Дүтбаева атындағы педагогикалық колледж, Атырау аграрлы-техникалық колледж, С.Мұқашев атындағы Атырау политехникалық колледж, Назарбаев Зияткерлік мектебі, Атырау “Білім-Инновация” лицейі, Ағылшын тілін тереңдетіп оқытатын техникалық гимназия, №34 Көпсалалы гимназия т.б. білім беру мекемелері мен оқу орындарының орыс, қазақ, шетел тілдерінің кәсіби тіл мамандары өз баяндамаларымен қатысты. Сонымен қатар, Атырау университетіне Иран елінен келген парсы тілінің оқытушылары Кальвони Гульназ, Шахрам Тарджани және Аударма ісі мамандығының 1-курс студенті Эрфан Шадхам қатынасып, өздерінің тілді меңгеруде тиімді әдіс-тәсілдерімен таныстырып, озық тәжірибелерімен бөлісті.

Кездесу соңында қонақтар Көптілді білім беру факультеті жанындағы «Драма клуб» мүшелері, Аударма ісі мамандығының 3-курс студенттері дайындаған ағылшын тіліндегі қойылымын тамашалады. Көптілді білім беру факультетінің деканы ф.ғ.к. Султангубиева Айгул Айтмұханқызы көптілділікті меңгеру - бүгінгі білім беру кеңістігіндегі өзекті мәселе екендігіне тоқтала отырып, Атырау қаласының білім беру мекемелерінен келген тіл мамандарына ризашылығын білдірді.

21 Сен 2018 21

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 36

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 55

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 72

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

Ғарифолла Есім «Тіл тәуелсіздігі» мәселесін көтерді

17 Сен 2018 182

2018 жылдың 14 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР мәдениет және спорт министрлігінің кеңесшісі, белгілі қоғам қайраткері, ҚР Ғылым академиясының академигі Ғарифолла Есіммен кездесу болып өтті.