2018-2020 жылдардағы гранттық қаржыландыру жеңімпаздары!

2018-2020 жылдарға арналған ғылыми және ғылыми-техникалық жобалар бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ғалымдарының 3 жобасы конкурс жеңімпазы атанды.

Ғылыми-техникалық Сараптаманың Ұлттық орталығы АҚ Ұлттық ғылыми кеңестің шешімі негізінде 2018-2020 жылдарға арналған ғылыми-техникалық жобалар бойынша гранттық қаржыландыру конкурсында қолдау тапқан жобалар тізімдерін жариялады. Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ғалымдарының 3 жобасы конкурс жеңімпазы ретінде танылып, жобалық қаржыландырудың жалпы көлемі 50 млн. теңгені құрайды:

1. т.ғ.д., профессор Мұқтар Әбілсейіт Қапизұлы «Қазақ Хандығы құрылымындағы билер, батырлар, тархандар, жасауылдар, қожалар институттары: олардың қызметі және жойылуы (ХҮ-ХІХ ғғ.)» атты тақырыбымен;

2. ф.ғ.к., қауымд.профессор Мұқашева Мәншүк Тынышқалиқызы «Қазақстандық электрондық журналистиканың бұқаралық ақпарат құралдарын жақындату жағдайында (Knowledge Base негізіндегі) даму тұжырымдамасы» атты тақырыбымен;

3. х.ғ.д., профессор Шамбилова Гульбаршин Кожахметовна «Нанокомпозитті полимерлік материалдардың реологиялық касиеттерінің іргелі заңдылықтары» атты тақырыбымен.

Жеңімпаздарды құттықтаймыз және жобаларды іске асыруда шығармашылық табыстар тілейміз!

Ресми веб-сайтқа сілтеме:

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 17

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 14

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.