2018-2020 жылдардағы гранттық қаржыландыру жеңімпаздары!

2018-2020 жылдарға арналған ғылыми және ғылыми-техникалық жобалар бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ғалымдарының 3 жобасы конкурс жеңімпазы атанды.

Ғылыми-техникалық Сараптаманың Ұлттық орталығы АҚ Ұлттық ғылыми кеңестің шешімі негізінде 2018-2020 жылдарға арналған ғылыми-техникалық жобалар бойынша гранттық қаржыландыру конкурсында қолдау тапқан жобалар тізімдерін жариялады. Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ғалымдарының 3 жобасы конкурс жеңімпазы ретінде танылып, жобалық қаржыландырудың жалпы көлемі 50 млн. теңгені құрайды:

1. т.ғ.д., профессор Мұқтар Әбілсейіт Қапизұлы «Қазақ Хандығы құрылымындағы билер, батырлар, тархандар, жасауылдар, қожалар институттары: олардың қызметі және жойылуы (ХҮ-ХІХ ғғ.)» атты тақырыбымен;

2. ф.ғ.к., қауымд.профессор Мұқашева Мәншүк Тынышқалиқызы «Қазақстандық электрондық журналистиканың бұқаралық ақпарат құралдарын жақындату жағдайында (Knowledge Base негізіндегі) даму тұжырымдамасы» атты тақырыбымен;

3. х.ғ.д., профессор Шамбилова Гульбаршин Кожахметовна «Нанокомпозитті полимерлік материалдардың реологиялық касиеттерінің іргелі заңдылықтары» атты тақырыбымен.

Жеңімпаздарды құттықтаймыз және жобаларды іске асыруда шығармашылық табыстар тілейміз!

Ресми веб-сайтқа сілтеме:

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 67

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 82

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 89

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 76

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 126