2018-2020 жылдардағы гранттық қаржыландыру жеңімпаздары!

2018-2020 жылдарға арналған ғылыми және ғылыми-техникалық жобалар бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ғалымдарының 3 жобасы конкурс жеңімпазы атанды.

Ғылыми-техникалық Сараптаманың Ұлттық орталығы АҚ Ұлттық ғылыми кеңестің шешімі негізінде 2018-2020 жылдарға арналған ғылыми-техникалық жобалар бойынша гранттық қаржыландыру конкурсында қолдау тапқан жобалар тізімдерін жариялады. Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ғалымдарының 3 жобасы конкурс жеңімпазы ретінде танылып, жобалық қаржыландырудың жалпы көлемі 50 млн. теңгені құрайды:

1. т.ғ.д., профессор Мұқтар Әбілсейіт Қапизұлы «Қазақ Хандығы құрылымындағы билер, батырлар, тархандар, жасауылдар, қожалар институттары: олардың қызметі және жойылуы (ХҮ-ХІХ ғғ.)» атты тақырыбымен;

2. ф.ғ.к., қауымд.профессор Мұқашева Мәншүк Тынышқалиқызы «Қазақстандық электрондық журналистиканың бұқаралық ақпарат құралдарын жақындату жағдайында (Knowledge Base негізіндегі) даму тұжырымдамасы» атты тақырыбымен;

3. х.ғ.д., профессор Шамбилова Гульбаршин Кожахметовна «Нанокомпозитті полимерлік материалдардың реологиялық касиеттерінің іргелі заңдылықтары» атты тақырыбымен.

Жеңімпаздарды құттықтаймыз және жобаларды іске асыруда шығармашылық табыстар тілейміз!

Ресми веб-сайтқа сілтеме:

21 Сен 2018 20

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 33

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 55

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 68

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

Ғарифолла Есім «Тіл тәуелсіздігі» мәселесін көтерді

17 Сен 2018 179

2018 жылдың 14 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР мәдениет және спорт министрлігінің кеңесшісі, белгілі қоғам қайраткері, ҚР Ғылым академиясының академигі Ғарифолла Есіммен кездесу болып өтті.