Мевлана бағдарламасы бойынша келіссөздер жүргізілді

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті туралы Түркияда өткен «Қазақстан Тәуелсіздігіне – 26 жыл» атты конференцияда айтылды.

Еразмус+ бағдарламасы бойынша Каппадокия университеті, Анкара ТОВВ экономика университеті өкілдері сонымен қатар, Кыркларели университеті ректоры Бюлент Шенгорер мырзамен болған кездесуге Атырау мемлекеттік университетінің Халықаралық ынтымақтастық бөлімі маманы Қарлығаш Әшірханова қатысты. Кездесу барысында сөз сөйлеген Қ.Әшірханова көпшілікті Атырау мемлекеттік университеті туралы мәліметтермен таныстырды.

Бұл жолғы кездесу нәтижесінде алдағы уақытта жемісті жұмыстар жүргізу мақсатында келіссөздер жүргізілді.

Еске сала кетейік, Х. Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Түркияның алдыңғы қатарлы университететтерімен 2017 жылдан бері Мевлана бағдарламасы бойынша академиялық ұтқырлық аясында жұмыстар жүргізеді.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 14

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 22

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 36

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 39

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 62

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.