Мевлана бағдарламасы бойынша келіссөздер жүргізілді

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті туралы Түркияда өткен «Қазақстан Тәуелсіздігіне – 26 жыл» атты конференцияда айтылды.

Еразмус+ бағдарламасы бойынша Каппадокия университеті, Анкара ТОВВ экономика университеті өкілдері сонымен қатар, Кыркларели университеті ректоры Бюлент Шенгорер мырзамен болған кездесуге Атырау мемлекеттік университетінің Халықаралық ынтымақтастық бөлімі маманы Қарлығаш Әшірханова қатысты. Кездесу барысында сөз сөйлеген Қ.Әшірханова көпшілікті Атырау мемлекеттік университеті туралы мәліметтермен таныстырды.

Бұл жолғы кездесу нәтижесінде алдағы уақытта жемісті жұмыстар жүргізу мақсатында келіссөздер жүргізілді.

Еске сала кетейік, Х. Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Түркияның алдыңғы қатарлы университететтерімен 2017 жылдан бері Мевлана бағдарламасы бойынша академиялық ұтқырлық аясында жұмыстар жүргізеді.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 28

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 11

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.