“НАҒЫЗ ҚАЗАҚ - ДОМБЫРА”

Елбасының «Болашаққа бағдар рухани жаңғыру»  мақаласының аясында Х.Досмұхамедов   атындағы   Атырау мемлекеттік университетінің   ұйымдастыруымен  ҚР Мәдениет саласының үздігі, домбырашы, өнертанушы, ұстаз Серікқали  Тажіғалиевпен кездесу өтті.

Кездесуде домбырашы жан дүниесіндегі ұлы даралық қүй құдіретінің қыр-сыры мен тарихын баяндап көрермендерге күйден шашу шашты. Жиын барысында күйшінің шәкірті облыстық «Жас дарын» фестивалінің лауреаты Ақбота Тұяқова Қаршыға Ахмедияровтың «Алтын ұя» күйін орындады.

Шара соңында ағаның әріптесі Тынышбек Естаев жүрек жарды тілегін білдіріп, домбырашы тағы да басқа шәкірттерімен қосылып, Құрманғазының «Адай» күйімен кешті аяқтады.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 14

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 21

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 36

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 39

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 62

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.