“НАҒЫЗ ҚАЗАҚ - ДОМБЫРА”

Елбасының «Болашаққа бағдар рухани жаңғыру»  мақаласының аясында Х.Досмұхамедов   атындағы   Атырау мемлекеттік университетінің   ұйымдастыруымен  ҚР Мәдениет саласының үздігі, домбырашы, өнертанушы, ұстаз Серікқали  Тажіғалиевпен кездесу өтті.

Кездесуде домбырашы жан дүниесіндегі ұлы даралық қүй құдіретінің қыр-сыры мен тарихын баяндап көрермендерге күйден шашу шашты. Жиын барысында күйшінің шәкірті облыстық «Жас дарын» фестивалінің лауреаты Ақбота Тұяқова Қаршыға Ахмедияровтың «Алтын ұя» күйін орындады.

Шара соңында ағаның әріптесі Тынышбек Естаев жүрек жарды тілегін білдіріп, домбырашы тағы да басқа шәкірттерімен қосылып, Құрманғазының «Адай» күйімен кешті аяқтады.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 5

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 4

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 18

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 50

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.