Олимпиада оқушылардың «STEM»-ге қызығушылығын оятты

Кеше 18 ақпан Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Шеврон» компаниясы және Атырау облысының әкімдігімен серіктестікте Халықаралық жастар қорымен жүзеге асырылатын «Заңғар» инновативті білім беру жобасы аясында екінші «STEM Хакатон» олимпиадасы өтті.

STEM-білім беру (ағыл. – ғылым, технологиялар, инженерия және математика) бойынша олимпиаданың ұйымдастырушысы Халықаралық жастар қорының жергілікті серіктесігі «Bolashak Engineering» компаниясы болып табылады

«Хакатон» сөзі – «хакер» және «марафон» сөздерінің тіркесуінен пайда болған термин. Бүгінде хакатондар хакерлікке жатпайтын әлемде кеңінен тараған қандай да бір мәселені шешудің «марафондарына» айналған. Атырауда «STEM Хакатон» 14 пен 18 жас аралығындағы жастар арасында негізгі 4 бағыт бойынша өткізіледі: робототехника, инженерия, бағдарламалау және 3D модельдеу.

Bolashak Engineering компаниясының жоба менеджері Руслан Нуримбетов атап өткендей, «STEM Хакатон», өткен жылдағыдай, ғылым, технология, инженерия және математика салаларында жастардың шығармашылық әлеуеттерін дамыту және жалпы оқушылардың STEM-ге деген қызығушылығын арттыру, техникалық мамандықтарды танымал ету, білімді адамды «тренд» секілді жасау мақсатпен өтті. Олимпиада проблеманы жылдам зерттеуге және оны шешудің қажетті құралдарын құруға мүмкіндік береді; қазіргі заманғы әлемде қажетті дағдылар болып табылатын сыни ойлауды дамытып және командалық жұмысты ұйымдастыруға жол ашады.

Атырау қаласы мектептерінен 40-қа жуық оқушы қатысқан іс-шарада қатысушылар бірнеше сағат ішінде STEM-ге қатысты өзекті мәселелердің шешімін табу үшін командада жұмыс жасады. Олимпиаданың жүлдегерлері арнайы дипломдармен марапатталды.

Еске салсақ, «Заңғар» жобасы – «Шеврон» корпорациясы Атырау қаласы жастарын дамыту бағдарламасының бір бөлігі болып Бұл төрт жылдық бастама кәсіби маңызды өмірлік дағдыларды дамыту бойынша оқытуды және ғылым, технология, инженерия және математика (STEM) бойынша оқу бағдарламаларын біріктіреді. «Заңғар» жобасы Қазақстанда, соның ішінде, Атырауда 10-22 жас аралығындағы жастарды өмірде, оқуда және жұмысқа орналасуда табысқа жетуге жетелейді.

Арайлым БАҒЫТЖАН

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 8

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 100

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 65

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 105

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 39

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.