Ауғанстан - жүрек жарасы

15 ақпан – Кеңес әскерлерінің Ауғанстан жерінен шығарылған күніне арналған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Әскери кафедрасының ұйымдастыруымен АМУ ғимараты акт залында «Ауғанстан-жүрек жарасы» атты тақырыптық кеш өткізілді.

Аталмыш шараға Ауған соғысы ардагерлерінің Атырау облысы бойынша бірлестігі ардагерлері, әскери оркестр, Ғ.Сланов атындағы облыстық ғылыми-әмбебап кітапханасы өкілдері, әскери қызметшілер мен студент жастар қатыстырылды.

Тақырыптық кеш «Ауған соғысы хронологиясы» атты деректі фильммен басталды. Ауған соғысында қаза болған боздақтар бір минут үнсіздікпен еске алынды.

Кеш мақсаты – Ауған соғысы жайлы тереңірек танып-білу, мәлімет алу, ер жүрек ағаларымыздың ерліктерін болашақ жас ұрпаққа үлгі ету.

Шара барысында Ауған соғысы ардагерлерінің Атырау облысы бойынша бірлестігінің төрағасы Ғ.Қайыржанов және соғыс ардагерлері сөз сөйледі.

Сұрақ-жауаптан соң, Ғ.Сланов атындағы Облыстық ғылыми-әмбебап кітапхана өкілдері сөз алып, тақырыпқа арнайы әзірленген кітап көрмесімен танысты.

«Бейбітшілік үшін күрескен ағаларымыздың интернационалдық борышын өтеу - ерлік жолы бізге сабақ. Ол кісілердің ерлігін сақтау, оларды үлгі тұту – әрбір қазақ жастарының борышы. Біз олардан үлгі-өнеге аламыз.

Бейбіт еліміз – Қазақстанның жастары – біздер, Отанға адал болып, азаматтық борышымызды абыроймен атқарамыз деп сенім білдіремін,» - деді шара кезінде сөз алған әскери кафедраның 2-ші курс студенті Е.Зинеденов.

Кеш барысында ҚР Ұлттық Ұланы 5546 әскери бөлім оркестрі, әскери кафедра мұғалімдері мен студенттерінің орындауында Ауған соғысы кезіндегі әндер шырқалып, бейнебаяндар көрсетілді.

Кешке арнайы шақырылған қонақтар ректордың алғыс хатымен марапатталды.

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 40

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 28

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 17

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.