Ауғанстан - жүрек жарасы

15 ақпан – Кеңес әскерлерінің Ауғанстан жерінен шығарылған күніне арналған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Әскери кафедрасының ұйымдастыруымен АМУ ғимараты акт залында «Ауғанстан-жүрек жарасы» атты тақырыптық кеш өткізілді.

Аталмыш шараға Ауған соғысы ардагерлерінің Атырау облысы бойынша бірлестігі ардагерлері, әскери оркестр, Ғ.Сланов атындағы облыстық ғылыми-әмбебап кітапханасы өкілдері, әскери қызметшілер мен студент жастар қатыстырылды.

Тақырыптық кеш «Ауған соғысы хронологиясы» атты деректі фильммен басталды. Ауған соғысында қаза болған боздақтар бір минут үнсіздікпен еске алынды.

Кеш мақсаты – Ауған соғысы жайлы тереңірек танып-білу, мәлімет алу, ер жүрек ағаларымыздың ерліктерін болашақ жас ұрпаққа үлгі ету.

Шара барысында Ауған соғысы ардагерлерінің Атырау облысы бойынша бірлестігінің төрағасы Ғ.Қайыржанов және соғыс ардагерлері сөз сөйледі.

Сұрақ-жауаптан соң, Ғ.Сланов атындағы Облыстық ғылыми-әмбебап кітапхана өкілдері сөз алып, тақырыпқа арнайы әзірленген кітап көрмесімен танысты.

«Бейбітшілік үшін күрескен ағаларымыздың интернационалдық борышын өтеу - ерлік жолы бізге сабақ. Ол кісілердің ерлігін сақтау, оларды үлгі тұту – әрбір қазақ жастарының борышы. Біз олардан үлгі-өнеге аламыз.

Бейбіт еліміз – Қазақстанның жастары – біздер, Отанға адал болып, азаматтық борышымызды абыроймен атқарамыз деп сенім білдіремін,» - деді шара кезінде сөз алған әскери кафедраның 2-ші курс студенті Е.Зинеденов.

Кеш барысында ҚР Ұлттық Ұланы 5546 әскери бөлім оркестрі, әскери кафедра мұғалімдері мен студенттерінің орындауында Ауған соғысы кезіндегі әндер шырқалып, бейнебаяндар көрсетілді.

Кешке арнайы шақырылған қонақтар ректордың алғыс хатымен марапатталды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 25

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 9

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 37

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.