Golder Associates кәсіби практикасы

Канадалық Golder Associates корпорациясының қазақстандық бөлімшесі өкілдері өздерінің ұйымдары базасында келешекте еңбекке орналастыру мүмкіндігімен өндірістік және зерттеушілік практикадан өту үшін «Экология» мамандығы студенттері мен магистранттары арасында іріктеу жүргізді.

Айта кету керек, аталған корпорация табиғи ресурстарды игеру, пайдалы қазбалар кен орындарын әзірлеу, қоршаған ортаны қорғау мен экологиялар саласында қызмет көрсетеді.

Іріктеу екі кезеңде өткізілді. Бірінші кезең – мамандық бойынша білімді тестілеу, екіншісі – ағылшын тілінде пікірлесу. Барлығы 12 адам қатынасты, оның ішінде 3 магистрант (1 магистрант 2 – ші курстан және 2 магистрант 1-ші курстан) және 9 студент (4 студент 3-ші курстан және 5 студент 4-ші курстан). Қорытындысында іріктеуден төртеуі өтті:

- Темірбеков Темирлан, 1 курс магистранты мамандығы 6М060800-Экология;

- Рысқалиева Дамиля, 2 курс магистранты мамандығы 6М060800-Экология;

- Текеева Айгүл, 3 курс студенті мамандығы 5В060800-Экология;

- Аманғалиева Мадина, 4 курс студенті мамандығы 5В060800-Экология.

Академиялық күнтізбеге сәйкес 2018 жылдың қаңтар – сәуірінде 2 - курс магистранттары мен 4 - курс бакалаврларына практика жоспарланған, сондықтан да аталған уақыт кезеңінде практикадан өту үшін тек екеуі шақырылған – Рысқалиева Д және Аманғалиева М олармен үшжақты келісімге қол қойылады. Іріктеуден өткен қалған студенттер олардың академиялық календарына сәйкес практикадан өту кезеңінде шақырылатын болады. ​

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 20

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 26

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 39

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 44

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 68

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.