Golder Associates кәсіби практикасы

Канадалық Golder Associates корпорациясының қазақстандық бөлімшесі өкілдері өздерінің ұйымдары базасында келешекте еңбекке орналастыру мүмкіндігімен өндірістік және зерттеушілік практикадан өту үшін «Экология» мамандығы студенттері мен магистранттары арасында іріктеу жүргізді.

Айта кету керек, аталған корпорация табиғи ресурстарды игеру, пайдалы қазбалар кен орындарын әзірлеу, қоршаған ортаны қорғау мен экологиялар саласында қызмет көрсетеді.

Іріктеу екі кезеңде өткізілді. Бірінші кезең – мамандық бойынша білімді тестілеу, екіншісі – ағылшын тілінде пікірлесу. Барлығы 12 адам қатынасты, оның ішінде 3 магистрант (1 магистрант 2 – ші курстан және 2 магистрант 1-ші курстан) және 9 студент (4 студент 3-ші курстан және 5 студент 4-ші курстан). Қорытындысында іріктеуден төртеуі өтті:

- Темірбеков Темирлан, 1 курс магистранты мамандығы 6М060800-Экология;

- Рысқалиева Дамиля, 2 курс магистранты мамандығы 6М060800-Экология;

- Текеева Айгүл, 3 курс студенті мамандығы 5В060800-Экология;

- Аманғалиева Мадина, 4 курс студенті мамандығы 5В060800-Экология.

Академиялық күнтізбеге сәйкес 2018 жылдың қаңтар – сәуірінде 2 - курс магистранттары мен 4 - курс бакалаврларына практика жоспарланған, сондықтан да аталған уақыт кезеңінде практикадан өту үшін тек екеуі шақырылған – Рысқалиева Д және Аманғалиева М олармен үшжақты келісімге қол қойылады. Іріктеуден өткен қалған студенттер олардың академиялық календарына сәйкес практикадан өту кезеңінде шақырылатын болады. ​

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 62

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 80

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 85

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 74

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124