«Стратегиада-2018» байқауы

Атырау мемлеккетік университетінде осыған дейін Cтратегияны түсіндіру жəне талқылау мақсатында сегіз стратегиялық сессия ұйымдастырылған болатын. Сессияны қорытындылау мақсатында Стратегиялық даму және адами ресурстарды дамыту департаменттері байқау ұйымдастырды.

Тың идеяларға толы байқауға 2017-2020 жылдардағы даму стратегиясын іске асыру үшін университет профессор-оқытушылары мен қызметкерлері қатысты. Байқау өткізудегі басты мақсат – көшбасшылардың ой-пікірін білу, жаңа идеялар мен жобаларға қолдау көрсетіп, оларды ынталандыру.

Байқауға университет ректоры Абзал ТАЛТЕНОВ, оқу ісі жөніндегі проректор Гүлжан ЖАРАСОВА, ғылым жөніндегі проректор Саламат ИДРИСОВ, Стратегиялық даму департаментінің директоры Динара ТУЯКОВА, Адами ресурстарды дамыту департаментінің директоры Нұргүл ТАҒАЙБЕКОВА және стратегияны іске асыру бөлімшесінің басшысы Гүлбаршын ШАМБИЛОВА әділқазылық етті.

«Стратегиада-2018» байқауына жаратылыстану және ауыл шаруашылық факультетінен «Экоlife», инновациялық білім беру факультетінен «Innovation», көптілді білім беру факультеті «Полиглот», экономика және құқық факультетінен «Даму жолы», физика-математика және ақпараттық технологиялар факультеті «Сәттілік формуласы» сонымен қатар гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінен «Amanat» командалары қатысып, мынадай 4 бөлім бойынша бақ сынады:

1. Бастау
  2. Интеллектуалды жарыс
  3. Шығармашылық идеялар эстафетасы
  4. Жобалар марафоны

Шара соңында, «Жасампаз ұжымы» номинациясы «Полиглот», «Стратегия білгірі» номинациясы «Innovation», «Ең үздік презентация» атағы «Даму жолы» және «Ең ерекше көзқарас» «Сәттілік формуласы» командаларына табысталса, сондай-ақ «Үздік жоба» «Экоlife» пен «The best club» номинациясы бойынша «Amanat» командалары марапатталды. Ал шара қорытындысы бойынша, III дәрежелі дипломды гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, II орынды экономика және құқық факультеті, ал I орынды инновациялық білім беру факультеті иеленді.

Қатысушылар сессия барысында интеллектуалды сұрақтарға жауап беріп, небір тың идеялар туындатып, алынған ақпараттарды жұмыс үдерісіне үлкен пайдасын тигізетінін атап өтті. Сондай-ақ білім ордасына арналған стратегиялық даму бағдарламасы аясында топтық жұмыс атқарып, білімдерін кеңейткенін тілге тиек етті.

Малика Такежанова,
медиа-қызмет орталығының тілшісі

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 58

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 66

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 61

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 41

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.