«Стратегиада-2018» байқауы

Атырау мемлеккетік университетінде осыған дейін Cтратегияны түсіндіру жəне талқылау мақсатында сегіз стратегиялық сессия ұйымдастырылған болатын. Сессияны қорытындылау мақсатында Стратегиялық даму және адами ресурстарды дамыту департаменттері байқау ұйымдастырды.

Тың идеяларға толы байқауға 2017-2020 жылдардағы даму стратегиясын іске асыру үшін университет профессор-оқытушылары мен қызметкерлері қатысты. Байқау өткізудегі басты мақсат – көшбасшылардың ой-пікірін білу, жаңа идеялар мен жобаларға қолдау көрсетіп, оларды ынталандыру.

Байқауға университет ректоры Абзал ТАЛТЕНОВ, оқу ісі жөніндегі проректор Гүлжан ЖАРАСОВА, ғылым жөніндегі проректор Саламат ИДРИСОВ, Стратегиялық даму департаментінің директоры Динара ТУЯКОВА, Адами ресурстарды дамыту департаментінің директоры Нұргүл ТАҒАЙБЕКОВА және стратегияны іске асыру бөлімшесінің басшысы Гүлбаршын ШАМБИЛОВА әділқазылық етті.

«Стратегиада-2018» байқауына жаратылыстану және ауыл шаруашылық факультетінен «Экоlife», инновациялық білім беру факультетінен «Innovation», көптілді білім беру факультеті «Полиглот», экономика және құқық факультетінен «Даму жолы», физика-математика және ақпараттық технологиялар факультеті «Сәттілік формуласы» сонымен қатар гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінен «Amanat» командалары қатысып, мынадай 4 бөлім бойынша бақ сынады:

1. Бастау
  2. Интеллектуалды жарыс
  3. Шығармашылық идеялар эстафетасы
  4. Жобалар марафоны

Шара соңында, «Жасампаз ұжымы» номинациясы «Полиглот», «Стратегия білгірі» номинациясы «Innovation», «Ең үздік презентация» атағы «Даму жолы» және «Ең ерекше көзқарас» «Сәттілік формуласы» командаларына табысталса, сондай-ақ «Үздік жоба» «Экоlife» пен «The best club» номинациясы бойынша «Amanat» командалары марапатталды. Ал шара қорытындысы бойынша, III дәрежелі дипломды гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, II орынды экономика және құқық факультеті, ал I орынды инновациялық білім беру факультеті иеленді.

Қатысушылар сессия барысында интеллектуалды сұрақтарға жауап беріп, небір тың идеялар туындатып, алынған ақпараттарды жұмыс үдерісіне үлкен пайдасын тигізетінін атап өтті. Сондай-ақ білім ордасына арналған стратегиялық даму бағдарламасы аясында топтық жұмыс атқарып, білімдерін кеңейткенін тілге тиек етті.

Малика Такежанова,
медиа-қызмет орталығының тілшісі

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 67

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 82

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 86

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124