«Startup «Bolashak»: Менің Арманым» республикалық байқауы

«Startup «Bolashak»:  Менің Арманым» республикалық байқауы

«Startup «Bolashak»:  Менің Арманым» республикалық байқауының үшінші маусымы басталды.

Қазақстан Республикасының білім және ғылым Министрлігі «Болашақ» Қауымдастығымен бірігіп, «Startup «Bolashak»:Менің Арманым» байқауының үшінші маусымының басталуы туралы жариялайды, онда бүкіл Қазақстан бойынша 16 мен 35 жас аралығындағы (қоса алғанда) барлық жас стартапшылар қатыса алады.

Байқау келесі сатылардан тұратын болады:

Іріктеу сатысы – Өңірлік іріктеу, өңірлерде идеяларды іздестіру. 3 күннің ішінде біліктілікті арттыру, тренингтер, менторлардың көмегі.

Ширек финал – Республикалық Startup Weekend. 16 өңірлердің үздік 500 жобалары әйгілі бизнес-жаттықтырушылардың, коучерлердің тренингтерінен өтіп, Қазақстанның алдыңғы қатарлы бизнесмендерінің қолдауын алады.

Жартылай финал  –  100 үздік жобалар 2018 жылы шілдеде Жазғы бәйгенің шеңберінде жүлде қорына таласады.

Финал – Республикалық Demo Day. Бүкіл Қазақстаннан 50 жобалар инвесторларға, бизнес-періштелерге және Қазақстанның ірі венчурлық қорларының өкілдеріне дәл өзінің жобасы қаржылануы керек екенін куәландыруы қажет.

Қорытынды кезең – Өңірлік Demo Day. Қазақстанның 16 өңірлерінде акселерациялық бағдарламаны қорытындылау.

Байқаудың өту мерзімінде біз «идея» сатысынан жетілдірілген жоба сатысына өтуге көмектесеміз және инвестицияларды алып, өз бизнесін жасауға көмек береміз.

«Startup «Bolashak» байқауының жүрісін республикалық телеарналардан және әлеуметтік желілерден қарауға болады, онда байқау реалити-шоу форматында көрсетілетін болады.

Іріктеу кезеңі мемлекеттің 16 өңірлерінде өтеді, тіркеуден өту әрбір өңірде іріктеу кезеңіне 3 күн қалғанда аяқталады:

2-4 февраля: Павлодар облысы, Павлодар қ. (С. Торайғыров а-ғы ПМУ)

9-11 ақпан: Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қ. (ШҚМТУ)

16-18 ақпан: Ақмола облысы, Көкшетау қ. (Ш.Уәлиханов а-ғы ҚМУ)

19-21 ақпан: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қ. (Қозыбаев а-ғы СҚМУ)

23-25 ақпан: Қостанай облысы, Қостанай қ. (ҚИЭУ)

27 ақпан – 1 наурыз: Қарағанды облысы, Жезқазған қ. (Байқоңыров а-ғы Жезқазған университеті)

2-4 наурыз: Қарағанды облысы, Қарағанды қ. (Бөкетов а-ғы ҚарМУ)

9-11 наурыз: Ақтөбе облысы, Ақтөбе қ. (Қ. Жұбанов а-ғы АӨМУ)

16-18 наурыз: Батыс Қазақстан облысы, Орал қ. (БҚАТУ)

23-25 наурыз: Атырау облысы, Атырау қ. (Х. Досмұхамедов а-ғы АМУ)

30 наурыз – 1 сәуір: Маңғыстау облысы, Ақтау қ. (Ш. Есенов а-ғы КМТжИу)

6-8 сәуір: Қызылорда облысы, Қызылорда қ. (Қорқыт-Ата а-ғы ҚМУ)

13-15 сәуір: Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қ. (ОҚМУ)

20-22 сәуір: Жамбыл облысы, Тараз қ. (ТарМПИ)

25-27 сәуір: Алматы облысы, Талдықорған қ. (ЖМУ)

4-6 мамыр: Алматы (SmartPoint)

11-13 мамыр: Астана (МУА)

Тіркеу келесі сілтеме бойынша:

Байқаудың ресми сайттары: www.bolashak.kz www.meninarmanym.kz

Ұйымдастырушылар: Қазақстан Республикасының Білім және ғылыми Министрлігі және «Болашақ» Қауымдастығы.

Жобаның серіктестері: «Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығы акционерлік қоғамы, «Enactus Kazakhstan» қоры, Тель-Авив Университетінің достар қауымдастығы, Кәсіпкерлік білім беру қауымдастығы.

Байқау туралы қосымша ақпаратты bolashak.kz сайтынан, сондай-ақ келесі телефондар арқылы біле аласыздар:

8 747 206 5008 Адия Конысбекова

8 702 633 3151 Гульнара Абайдулина

Сәттілік тілейміз және Сіздердің өтінімдеріңізді күтеміз!

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 10

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 13

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 35

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 35

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 60

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.