«Startup «Bolashak»: Менің Арманым» республикалық байқауы

«Startup «Bolashak»:  Менің Арманым» республикалық байқауы

«Startup «Bolashak»:  Менің Арманым» республикалық байқауының үшінші маусымы басталды.

Қазақстан Республикасының білім және ғылым Министрлігі «Болашақ» Қауымдастығымен бірігіп, «Startup «Bolashak»:Менің Арманым» байқауының үшінші маусымының басталуы туралы жариялайды, онда бүкіл Қазақстан бойынша 16 мен 35 жас аралығындағы (қоса алғанда) барлық жас стартапшылар қатыса алады.

Байқау келесі сатылардан тұратын болады:

Іріктеу сатысы – Өңірлік іріктеу, өңірлерде идеяларды іздестіру. 3 күннің ішінде біліктілікті арттыру, тренингтер, менторлардың көмегі.

Ширек финал – Республикалық Startup Weekend. 16 өңірлердің үздік 500 жобалары әйгілі бизнес-жаттықтырушылардың, коучерлердің тренингтерінен өтіп, Қазақстанның алдыңғы қатарлы бизнесмендерінің қолдауын алады.

Жартылай финал  –  100 үздік жобалар 2018 жылы шілдеде Жазғы бәйгенің шеңберінде жүлде қорына таласады.

Финал – Республикалық Demo Day. Бүкіл Қазақстаннан 50 жобалар инвесторларға, бизнес-періштелерге және Қазақстанның ірі венчурлық қорларының өкілдеріне дәл өзінің жобасы қаржылануы керек екенін куәландыруы қажет.

Қорытынды кезең – Өңірлік Demo Day. Қазақстанның 16 өңірлерінде акселерациялық бағдарламаны қорытындылау.

Байқаудың өту мерзімінде біз «идея» сатысынан жетілдірілген жоба сатысына өтуге көмектесеміз және инвестицияларды алып, өз бизнесін жасауға көмек береміз.

«Startup «Bolashak» байқауының жүрісін республикалық телеарналардан және әлеуметтік желілерден қарауға болады, онда байқау реалити-шоу форматында көрсетілетін болады.

Іріктеу кезеңі мемлекеттің 16 өңірлерінде өтеді, тіркеуден өту әрбір өңірде іріктеу кезеңіне 3 күн қалғанда аяқталады:

2-4 февраля: Павлодар облысы, Павлодар қ. (С. Торайғыров а-ғы ПМУ)

9-11 ақпан: Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қ. (ШҚМТУ)

16-18 ақпан: Ақмола облысы, Көкшетау қ. (Ш.Уәлиханов а-ғы ҚМУ)

19-21 ақпан: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қ. (Қозыбаев а-ғы СҚМУ)

23-25 ақпан: Қостанай облысы, Қостанай қ. (ҚИЭУ)

27 ақпан – 1 наурыз: Қарағанды облысы, Жезқазған қ. (Байқоңыров а-ғы Жезқазған университеті)

2-4 наурыз: Қарағанды облысы, Қарағанды қ. (Бөкетов а-ғы ҚарМУ)

9-11 наурыз: Ақтөбе облысы, Ақтөбе қ. (Қ. Жұбанов а-ғы АӨМУ)

16-18 наурыз: Батыс Қазақстан облысы, Орал қ. (БҚАТУ)

23-25 наурыз: Атырау облысы, Атырау қ. (Х. Досмұхамедов а-ғы АМУ)

30 наурыз – 1 сәуір: Маңғыстау облысы, Ақтау қ. (Ш. Есенов а-ғы КМТжИу)

6-8 сәуір: Қызылорда облысы, Қызылорда қ. (Қорқыт-Ата а-ғы ҚМУ)

13-15 сәуір: Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қ. (ОҚМУ)

20-22 сәуір: Жамбыл облысы, Тараз қ. (ТарМПИ)

25-27 сәуір: Алматы облысы, Талдықорған қ. (ЖМУ)

4-6 мамыр: Алматы (SmartPoint)

11-13 мамыр: Астана (МУА)

Тіркеу келесі сілтеме бойынша:

Байқаудың ресми сайттары: www.bolashak.kz www.meninarmanym.kz

Ұйымдастырушылар: Қазақстан Республикасының Білім және ғылыми Министрлігі және «Болашақ» Қауымдастығы.

Жобаның серіктестері: «Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығы акционерлік қоғамы, «Enactus Kazakhstan» қоры, Тель-Авив Университетінің достар қауымдастығы, Кәсіпкерлік білім беру қауымдастығы.

Байқау туралы қосымша ақпаратты bolashak.kz сайтынан, сондай-ақ келесі телефондар арқылы біле аласыздар:

8 747 206 5008 Адия Конысбекова

8 702 633 3151 Гульнара Абайдулина

Сәттілік тілейміз және Сіздердің өтінімдеріңізді күтеміз!

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 41

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 31

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 17

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.