Жолдау негізіндегі кездесу

Жаңа жылдың бастамасында университетімізге ҚР Білім және ғылым министрі Ерлан Сағадиев келіп, оқу орнымыздың инфраструктурасымен танысып шықты.

Университет ғылыми кеңес залында Атырау облысы әкімінің орынбасары Нұрсәуле Сайлауованың модераторлығымен Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері» атты жолдауы аясында жиын өткізілді. Кеңеске Атырау облысы жоғары оқу орындарының ректорлары мен проректорлары және профессор-оқытушылар құрамы қатысты. Осы кездесу барысында Ерлан Сағадиев жаңартылған білім беру жүйесі бойынша жаңа бағдарламаларды түсіндірді. Атап айтқанда, ағылшын тілінде өтетін пәндер, латын қәріпіндегі жаңа кітаптар, оқытушылардың білім беру тәжірибесін көтеру туралы мәселелерге тоқталды. Жиын барысында Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті директоры Гүлзат Көбенова білім жүйесіндегі заңнамалармен таныстырды. Сондай-ақ қазіргі таңда білім саласындағы мәселелер кеңеске түсіп, қарастырылып жатқанын айтқан болатын. Ғылыми кеңеске қатысушылар білім саласындағы өзгерістерге орай сұрақтарын қойып, ұсыныстарын білдірді.

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 62

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 41

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.