Жолдау негізіндегі кездесу

Жаңа жылдың бастамасында университетімізге ҚР Білім және ғылым министрі Ерлан Сағадиев келіп, оқу орнымыздың инфраструктурасымен танысып шықты.

Университет ғылыми кеңес залында Атырау облысы әкімінің орынбасары Нұрсәуле Сайлауованың модераторлығымен Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері» атты жолдауы аясында жиын өткізілді. Кеңеске Атырау облысы жоғары оқу орындарының ректорлары мен проректорлары және профессор-оқытушылар құрамы қатысты. Осы кездесу барысында Ерлан Сағадиев жаңартылған білім беру жүйесі бойынша жаңа бағдарламаларды түсіндірді. Атап айтқанда, ағылшын тілінде өтетін пәндер, латын қәріпіндегі жаңа кітаптар, оқытушылардың білім беру тәжірибесін көтеру туралы мәселелерге тоқталды. Жиын барысында Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті директоры Гүлзат Көбенова білім жүйесіндегі заңнамалармен таныстырды. Сондай-ақ қазіргі таңда білім саласындағы мәселелер кеңеске түсіп, қарастырылып жатқанын айтқан болатын. Ғылыми кеңеске қатысушылар білім саласындағы өзгерістерге орай сұрақтарын қойып, ұсыныстарын білдірді.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 37

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.