ҚР Білім және ғылым вице-министрі Атырау университетінде

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Бибігүл Амангелдіқызы Асылова Атырау облысына жасаған іссапары кезінде білім ордамызға келіп, университетімізде жасалынып жатқан жаңа жұмыстармен танысып шықты.

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі өз танысуын Атырау университетінің мұражайынан бастап, биылғы оқу жылында пайдалануға берілген студенттерді кәсіпкерлікке баулып, сондай-ақ олардың ғылыми-зерттеу жұмыстарын қаржыландыруға мүмкіндік беретін «I SРАСЕ» - коворкингі мен бизнес инкубатор жобасының жұмысымен және екі компоненттен тұратын, ағылшын тілін үйренуге арналған инновациялық «Еnglish Оnly Space» орталықтарының жұмысымен танысты. Атырау университетінде жасақталынған тағы бір жаңашыл жоба - «Fab Lab-Atyrau» деп аталады. Сандық және өндірістік бұл зертхана- заманауи кішігірім цехтың қызметін атқарып, қатысушыларға CNC машиналарында қажетті бөлшектерді шығаруға жол ашып отыр.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 13

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.