Дәстүрлі қысқы 66-шы спартакиаданың ашылуы

Университетіміздің  мәдени - спорт кешенінде   «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар және қызметкерлер арасындағы дәстүрлі қысқы 66-шы  спартакиадасының  ашылу салтанаты болып өтті.

Әнұранымыз шырқалып басталған шарада Х.Досмұхамедов  атындағы  Атырау  мемлекеттік  университетінің ғылым жөніндегі проректоры Идрисов Саламат құттықтау сөзін сөйлеп, қатысушыларға сәттілік тіледі. Жарыстың бас төрешісі Мамбетов Нұролла жарыс бағдарламасымен таныстырды.

Бұл спартакиаданың мақсаты профессор-оқытушылар және қызметкерлер арасында салауаты өмір салтын кеңінен насихаттау, бұқаралық спортты одан әрі дамыту, жарыстың жеңімпаздарын анықтап, университетіміздің үздік спортшы қызметкерін анықтау болып табылады. Жарыста 7 команда 8 спорт түрі(баскетбол, кросс, үстел теннисі, шахмат, арқан тарту, мылтық ату,волейбол, футбол) бойынша бақ сынайды.

Қатысушы команда атаулары:

1. Экономика және құқық факультеті

2. Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті

3. Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті

4. Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті

5. Инновациялық білім беру факультеті

6. Көптілді білім беру факультеті және әскери кафедра

7. Әкімшілік-шаруашылық департаменті

Жарыс қорытындысы командалық орындар спрот түрлерінен ең көп ұпай жинаған жүйе бойынша анықталады.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 28

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 11

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.