Университет пен мектеп арасындағы қарым-қатынас

Жапақ Есқабылұлы Қаражігітовтың 100 жылдық мерей тойына арналған үлкен шараға университетіміздің математика және "Математиканы оқыту әдістемесі" кафедрасының профессор – оқытушылары қатысып өз үлестерін қосты.

Ж.Қаражігітов атындағы №16 мектеп – лицейде 5 жылдан аса уақыттан бері Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің математика және математиканы оқыту әдістемесі кафедрасының филиалы жұмыс жасауда. Кафедраның профессор-оқытушылары жыл сайын шеберлік кластарын өткізеді, мектеп мұғалімдеріне қазіргі білім беру технологиялары  бойынша білім беруді жүзеге асыру барысында әдістемелік көмек қөрсетіледі. Математика мамандығы студенттері осы мектептен педагогикалық практикадан өтеді,  филиалда бітіруші студенттер диплом жұмыстарын қорғайды.

Осы бағытта 19.12.17 – 23.12.17 ж. аралығында қала көлемінде Ж.Қаражігітов атындағы №16 мектеп – лицейде «ҚазССР-ң білім беру ісінің үздігі», Ұлы Отан соғысының ардагері, ұлағатты ұстаз, математика пәнінің мұғалімі болған Жапақ Есқабылұлы Қаражігітовтың 100 жылдық мерей тойына арналған  үлкен шара өтті.  Осы шараға біздің кафедраның профессор – оқытушылары п.ғ.д., профессорлар Б.Т.Барсай, Т.А.Каражигитова, т.ғ.д., профессор Б.З.Кенжегулов, ф.-м.ғ.к., кафедра меңгерушісі Н.Қ.Шаждекеева қатысып өз үлестерін қосты. Университет ғалымдары мен мектеп мұғалімдері бірлесіп математика онкүндігі өткізілді. Ашық сабақтар мен тренингілер жүргізілді. ҚПҒА академигі, Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің математика және математиканы оқыту әдістемесі кафедрасының профессоры, п.ғ.д. Т.А.Каражигитованың академиялық мектебінің әдістемелік семинарлары өткізілді. Осы бағытта қала мектептерінің математика пәні мұғалімдерінің қатысумен  п.ғ.д., профессор Б.Т.Барсайдың академиялық мектебінің де семинарларының жұмыстары нәтижелі болды. Ф.-м.ғ.к., кафедра меңгерушісі Н.Қ.Шаждекеева  кәсіптік бағдар беру мақсатында мектеп бітіруші жоғарғы сынып оқушыларымен кездесу ұйымдастырды. Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультетінің деканы, техника ғылымдарының докторы, профессор Б.З. Кенжегулов 11 сынып оқушыларына олимпиадалық есептерді щещу әдістері бойынша мастер-класс өткізді. Осы мерекелік шара аясында оқушылар арасында «Үздік ғылыми жоба», ҰБТ  есептерін шешуден пәндік сайыс, қала мектептері мұғалімдері арасында  «Үздік математик», «Үздік математика пәні мұғалімі», «Үздік әдіскер мұғалім» кәсіптік шеберлік конкурстары ұйымдастырылды. Бұл шараларға 200-ден астам қала мектептерінің оқушылары мен 50-дей мұғалімдер қатысты. Әділқазы  алқасының мүшелері қатарында университет ғалымдары, қалалық білім беру бөлімінің және облыс мектептерінің өкілдері болды. Осы шаралардың нәтижесінде университет профессор-оқытушылары мен мектеп ұжымы арасында бұрынғыдан да тығыз байланыс орнатылды.

21 Сен 2018 32

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 45

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 62

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 82

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

ҚР Тұңғыш Президенті - Елбасының кітапханасы Атырау университетінде

17 Сен 2018 5

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде студенттерге арналған Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті- Елбасы кітапханасының «Рухани жаңғыру: Болашаққа бастар жол» атты семинар тренингі өтті.