Университет пен мектеп арасындағы қарым-қатынас

Жапақ Есқабылұлы Қаражігітовтың 100 жылдық мерей тойына арналған үлкен шараға университетіміздің математика және "Математиканы оқыту әдістемесі" кафедрасының профессор – оқытушылары қатысып өз үлестерін қосты.

Ж.Қаражігітов атындағы №16 мектеп – лицейде 5 жылдан аса уақыттан бері Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің математика және математиканы оқыту әдістемесі кафедрасының филиалы жұмыс жасауда. Кафедраның профессор-оқытушылары жыл сайын шеберлік кластарын өткізеді, мектеп мұғалімдеріне қазіргі білім беру технологиялары  бойынша білім беруді жүзеге асыру барысында әдістемелік көмек қөрсетіледі. Математика мамандығы студенттері осы мектептен педагогикалық практикадан өтеді,  филиалда бітіруші студенттер диплом жұмыстарын қорғайды.

Осы бағытта 19.12.17 – 23.12.17 ж. аралығында қала көлемінде Ж.Қаражігітов атындағы №16 мектеп – лицейде «ҚазССР-ң білім беру ісінің үздігі», Ұлы Отан соғысының ардагері, ұлағатты ұстаз, математика пәнінің мұғалімі болған Жапақ Есқабылұлы Қаражігітовтың 100 жылдық мерей тойына арналған  үлкен шара өтті.  Осы шараға біздің кафедраның профессор – оқытушылары п.ғ.д., профессорлар Б.Т.Барсай, Т.А.Каражигитова, т.ғ.д., профессор Б.З.Кенжегулов, ф.-м.ғ.к., кафедра меңгерушісі Н.Қ.Шаждекеева қатысып өз үлестерін қосты. Университет ғалымдары мен мектеп мұғалімдері бірлесіп математика онкүндігі өткізілді. Ашық сабақтар мен тренингілер жүргізілді. ҚПҒА академигі, Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің математика және математиканы оқыту әдістемесі кафедрасының профессоры, п.ғ.д. Т.А.Каражигитованың академиялық мектебінің әдістемелік семинарлары өткізілді. Осы бағытта қала мектептерінің математика пәні мұғалімдерінің қатысумен  п.ғ.д., профессор Б.Т.Барсайдың академиялық мектебінің де семинарларының жұмыстары нәтижелі болды. Ф.-м.ғ.к., кафедра меңгерушісі Н.Қ.Шаждекеева  кәсіптік бағдар беру мақсатында мектеп бітіруші жоғарғы сынып оқушыларымен кездесу ұйымдастырды. Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультетінің деканы, техника ғылымдарының докторы, профессор Б.З. Кенжегулов 11 сынып оқушыларына олимпиадалық есептерді щещу әдістері бойынша мастер-класс өткізді. Осы мерекелік шара аясында оқушылар арасында «Үздік ғылыми жоба», ҰБТ  есептерін шешуден пәндік сайыс, қала мектептері мұғалімдері арасында  «Үздік математик», «Үздік математика пәні мұғалімі», «Үздік әдіскер мұғалім» кәсіптік шеберлік конкурстары ұйымдастырылды. Бұл шараларға 200-ден астам қала мектептерінің оқушылары мен 50-дей мұғалімдер қатысты. Әділқазы  алқасының мүшелері қатарында университет ғалымдары, қалалық білім беру бөлімінің және облыс мектептерінің өкілдері болды. Осы шаралардың нәтижесінде университет профессор-оқытушылары мен мектеп ұжымы арасында бұрынғыдан да тығыз байланыс орнатылды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 13

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.