«Қазақстан тарихының ең үздік білгірлері» атты зияткерлік ойыны

2017 жылдың 7 желтоқсанында көптілді білім беру факультетінің орыс филологиясы кафедрасының ұйымдастыруымен Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай «Орыс тілі мен әдебиеті», «Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті» мамандық студенттеріне арналған  «Қазақстан тарихының ең үздік білгірлері» аттызияткерлік ойыны  өткізілді.

Бағдарламаны «Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті» мамандығының 4 курс студенттері жүргізді.

«Қазақстан тарихының ең үздік білгірлері» зияткерлік ойыны

5 айналымнан тұрды:

1-айналым: Қазақстанның тарихы мен тәуелсіздігі туралы сұрақтар.

2-айналым:«Сұрақ аукцион».

3-айналым: Сынақ сұрақтары.

4-айналым:«Ерекше атаулар» байқауы.

5- айналым: Көрермендермен ойын "Менің Отаным - Қазақстан".

Әр айналымнан кейін музыкалық үзіліс өткізілді. Зияткерлік ойынның қорытындысы бойынша жүлделі орындар төмендегідей ретпен берілді:

1 орын - «Оптимисттер» 3 курс командасы

2 орын - «Интеллект»2 курс командасы

3 орын - «Патриоттар» 1 курс командасы

Жеңімпаздарға 1,2,3 дәрежелі дипломдар, кейбір студенттер белсенді қатысқаны үшін алғыс хаттармен марапатталды.

Іс-шара студенттердің мемлекеттің тарихы, мемлекеттік рәміздері туралы жақсы білімдерін ғана емес, студенттердің лингвистикалық және ойлау дағдыларының дамуын, олардың шығармашылығы мен ынталылығын ашып көрсетті.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 67

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 82

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 87

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124