«Қазақстан тарихының ең үздік білгірлері» атты зияткерлік ойыны

2017 жылдың 7 желтоқсанында көптілді білім беру факультетінің орыс филологиясы кафедрасының ұйымдастыруымен Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай «Орыс тілі мен әдебиеті», «Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті» мамандық студенттеріне арналған  «Қазақстан тарихының ең үздік білгірлері» аттызияткерлік ойыны  өткізілді.

Бағдарламаны «Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті» мамандығының 4 курс студенттері жүргізді.

«Қазақстан тарихының ең үздік білгірлері» зияткерлік ойыны

5 айналымнан тұрды:

1-айналым: Қазақстанның тарихы мен тәуелсіздігі туралы сұрақтар.

2-айналым:«Сұрақ аукцион».

3-айналым: Сынақ сұрақтары.

4-айналым:«Ерекше атаулар» байқауы.

5- айналым: Көрермендермен ойын "Менің Отаным - Қазақстан".

Әр айналымнан кейін музыкалық үзіліс өткізілді. Зияткерлік ойынның қорытындысы бойынша жүлделі орындар төмендегідей ретпен берілді:

1 орын - «Оптимисттер» 3 курс командасы

2 орын - «Интеллект»2 курс командасы

3 орын - «Патриоттар» 1 курс командасы

Жеңімпаздарға 1,2,3 дәрежелі дипломдар, кейбір студенттер белсенді қатысқаны үшін алғыс хаттармен марапатталды.

Іс-шара студенттердің мемлекеттің тарихы, мемлекеттік рәміздері туралы жақсы білімдерін ғана емес, студенттердің лингвистикалық және ойлау дағдыларының дамуын, олардың шығармашылығы мен ынталылығын ашып көрсетті.

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 18

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 14

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.