Тәуелсіздік күніне арналған дәстүрлі олимпиада

2017 жылы 14 желтоқсан күні экономика және құқық факультетінің Құқықтану кафедрасы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті және Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күндеріне орай Атырау қаласы мектеп оқушылары арасында құқық негіздері бойынша дәстүрлі олимпиада өткізді.

23 мектебінен ұсыныс келіп түсіп, 72 оқушы қатысты.

Олимпиада мемлекеттік және орыс тілдерінде өтіп, 4 турды қамтыды: эссе жазу, тест тапсырмаларын орындау, құжаттарда жіберілген қателіктер табу, саусақ іздерін алу.

Олимпиада жеңімпаздары университет ректоры атынан дипломдармен марапатталып, сыйлықтарға ие болды. 3,4 турға өткен оқушылар сертификат иемденді.

Жеңімпаздар тізімі:

Қазақ бөлімі:

1-орын: №2 Жұмекен Нажімеденов атындағы орта мектеп оқушысы Жігер Нұрай

2-орын: №16 Ж.Қаражігітов атындағы мектеп-лицей оқушысы Әуезғалиева Аяжан

3-орын-№13 ұлттық мектеп-гимназия оқушысы Құрманбаева Айділдә

Алғыс xат- №12 мектеп оқушысы Жасұланова Нұрайлым

Үздік эссе -№ 13 ұлттық мектеп-гимназия оқушысы Салимгалиева Құралай

Орыс бөлімі:

1-орын - №17 мектеп-лицей оқушысы Липантьева Юлия

2-орын - №22 мектеп оқушысы Зубарев Илья

3 -орын- №1 Мағжан Жұмабаев атындағы орта мектеп оқушысы Қосаева Инкар

Алғыс xат- №17 мектеп-лицей оқушысы Нетекова Дильназ

Үздік эссе -№33 Қасым Қайсенов атындағы орта мектеп оқушысы Сағындық Нәсіп

Жазушы Ақжанов Жан Мұхарабұлымен кездесу өтті

18 Ноя 2019 11

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне жазушы Ақжанов Жан  Мұхарабұлы келіп, студенттермен кездесті.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 70

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 145

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 153

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 79

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.