Тәуелсіздік күніне арналған дәстүрлі олимпиада

2017 жылы 14 желтоқсан күні экономика және құқық факультетінің Құқықтану кафедрасы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті және Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күндеріне орай Атырау қаласы мектеп оқушылары арасында құқық негіздері бойынша дәстүрлі олимпиада өткізді.

23 мектебінен ұсыныс келіп түсіп, 72 оқушы қатысты.

Олимпиада мемлекеттік және орыс тілдерінде өтіп, 4 турды қамтыды: эссе жазу, тест тапсырмаларын орындау, құжаттарда жіберілген қателіктер табу, саусақ іздерін алу.

Олимпиада жеңімпаздары университет ректоры атынан дипломдармен марапатталып, сыйлықтарға ие болды. 3,4 турға өткен оқушылар сертификат иемденді.

Жеңімпаздар тізімі:

Қазақ бөлімі:

1-орын: №2 Жұмекен Нажімеденов атындағы орта мектеп оқушысы Жігер Нұрай

2-орын: №16 Ж.Қаражігітов атындағы мектеп-лицей оқушысы Әуезғалиева Аяжан

3-орын-№13 ұлттық мектеп-гимназия оқушысы Құрманбаева Айділдә

Алғыс xат- №12 мектеп оқушысы Жасұланова Нұрайлым

Үздік эссе -№ 13 ұлттық мектеп-гимназия оқушысы Салимгалиева Құралай

Орыс бөлімі:

1-орын - №17 мектеп-лицей оқушысы Липантьева Юлия

2-орын - №22 мектеп оқушысы Зубарев Илья

3 -орын- №1 Мағжан Жұмабаев атындағы орта мектеп оқушысы Қосаева Инкар

Алғыс xат- №17 мектеп-лицей оқушысы Нетекова Дильназ

Үздік эссе -№33 Қасым Қайсенов атындағы орта мектеп оқушысы Сағындық Нәсіп

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 26

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 10

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 37

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.