«Парасат» орденінің иегері атанды

Биылғы жыл еліміздің Тәуелсіздік алғанына - 26 жыл толды. Осы уақыт ішінде Қазақстан үлкен белестерді бағындырды.

Айтулы мерекеге орай, М.Өтемісұлы атындағы облыстық қазақ драма театрында облыс əкімі Нұрлан Ноғаев бас мерекемізбен құттықтап, жыл соңындағы жеткен жетістіктер мен жасалынған жұмыстарды қорытындылады. Салтанатты жиында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, ақын, жазушы, филология ғылымдарының докторы, Қадір Өтегенұлы Жүсіп «Парасат» орденімен марапатталды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 20

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 5

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 35

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 36

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 33

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.