«Ақша» VI банкаралық интернет-чемпионаты

2017 жылдың 14-желтоқсан күні «ВЭП» агенттігімен Интернет-Чемпионат банкаралық сайтында банк ісі және қаржы бойынша дәстүрлі зияткерлік сайысы Бірыңғай экономикалық кеңістікте – «Ақша»-2017 халықаралық интернет чемпионаты ұйымдастырылды.

«ВЭП» агенттігі банктік және басқада қаржылық мамандардың білімін бағалау бойынша өзінің шараларымен белгілі; 17 жыл бойына банкаралық жалпы ресейлік чеспионаттарды ұйымдастырады. Интернет-чемпионатқа Армения, Беларус, Қазақстан, Украина мен Ресей жоғары оқу орындарының жас мамандары қатысты. Чемпионат қатысушылары салалық кәсіби стандарттар бойынша топтық сауалнамалардан қашықтықтан өту арқылы қаржы саласындағы өздерінің білімдерін тексереді. Онлайн-сауалнама аясында қатысушылар халықаралық қаржылық институттар, орталық банктердің жұмыстары, ақша айналымын ұйымдастыру және валюталық бақылау, халықаралық есеп айырысуларды жүзеге асыру тәжірибесіне қатысты сұрақтар берілді. Чемпионат қорытындысында Еуразиялық экономикалық одақтың үш мемлекетінен: Беларусь, Қазақстан және Ресейден 18 топ тіркелді. Мемлекет-серіктестің топтары келесі жоғары оқу орнынан ұсынылды: Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті (Қазақстан), Белорусь-Ресей университеті (Белорусь), Белорусь мемлекеттік экономикалық университеті (Белорусь). Қатысушыларға екі топтық сауалнамалар ұсынылды: «Әлемдік қаржылық нарық: өрлеу және дағдарыстың теориясы мен тәжірибесі» және «Криптовалюталар: сандық ғасырдың алтыны». Интернет-чемпионатқа Экономика және құқық факультеті Қаржы, Есеп және аудит мамандығының 3-курс студенттері қатысты. Ғылыми жетекші Қаржы және есеп кафедрасының аға оқытушысы, э.ғ.к. Ахметова Г.Т. Өткен чемпионаттың қорытындысы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы 18 қатысушыдан 8 орынды иеленді (51,25%,). Интернет-чемпионатқа Экономика және құқық факультетінің Қаржы, Есеп және аудит мамандықтарының студенттері қатысты, жетекшісі – э.ғ.к., қаржы және есеп кафедрасының аға оқытушы Ахметова Г.Т.

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 33

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 23

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 26

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 15

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 27

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.