«Ақша» VI банкаралық интернет-чемпионаты

2017 жылдың 14-желтоқсан күні «ВЭП» агенттігімен Интернет-Чемпионат банкаралық сайтында банк ісі және қаржы бойынша дәстүрлі зияткерлік сайысы Бірыңғай экономикалық кеңістікте – «Ақша»-2017 халықаралық интернет чемпионаты ұйымдастырылды.

«ВЭП» агенттігі банктік және басқада қаржылық мамандардың білімін бағалау бойынша өзінің шараларымен белгілі; 17 жыл бойына банкаралық жалпы ресейлік чеспионаттарды ұйымдастырады. Интернет-чемпионатқа Армения, Беларус, Қазақстан, Украина мен Ресей жоғары оқу орындарының жас мамандары қатысты. Чемпионат қатысушылары салалық кәсіби стандарттар бойынша топтық сауалнамалардан қашықтықтан өту арқылы қаржы саласындағы өздерінің білімдерін тексереді. Онлайн-сауалнама аясында қатысушылар халықаралық қаржылық институттар, орталық банктердің жұмыстары, ақша айналымын ұйымдастыру және валюталық бақылау, халықаралық есеп айырысуларды жүзеге асыру тәжірибесіне қатысты сұрақтар берілді. Чемпионат қорытындысында Еуразиялық экономикалық одақтың үш мемлекетінен: Беларусь, Қазақстан және Ресейден 18 топ тіркелді. Мемлекет-серіктестің топтары келесі жоғары оқу орнынан ұсынылды: Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті (Қазақстан), Белорусь-Ресей университеті (Белорусь), Белорусь мемлекеттік экономикалық университеті (Белорусь). Қатысушыларға екі топтық сауалнамалар ұсынылды: «Әлемдік қаржылық нарық: өрлеу және дағдарыстың теориясы мен тәжірибесі» және «Криптовалюталар: сандық ғасырдың алтыны». Интернет-чемпионатқа Экономика және құқық факультеті Қаржы, Есеп және аудит мамандығының 3-курс студенттері қатысты. Ғылыми жетекші Қаржы және есеп кафедрасының аға оқытушысы, э.ғ.к. Ахметова Г.Т. Өткен чемпионаттың қорытындысы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы 18 қатысушыдан 8 орынды иеленді (51,25%,). Интернет-чемпионатқа Экономика және құқық факультетінің Қаржы, Есеп және аудит мамандықтарының студенттері қатысты, жетекшісі – э.ғ.к., қаржы және есеп кафедрасының аға оқытушы Ахметова Г.Т.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 9

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 71

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 61

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 115

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 168

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.