«Ақша» VI банкаралық интернет-чемпионаты

2017 жылдың 14-желтоқсан күні «ВЭП» агенттігімен Интернет-Чемпионат банкаралық сайтында банк ісі және қаржы бойынша дәстүрлі зияткерлік сайысы Бірыңғай экономикалық кеңістікте – «Ақша»-2017 халықаралық интернет чемпионаты ұйымдастырылды.

«ВЭП» агенттігі банктік және басқада қаржылық мамандардың білімін бағалау бойынша өзінің шараларымен белгілі; 17 жыл бойына банкаралық жалпы ресейлік чеспионаттарды ұйымдастырады. Интернет-чемпионатқа Армения, Беларус, Қазақстан, Украина мен Ресей жоғары оқу орындарының жас мамандары қатысты. Чемпионат қатысушылары салалық кәсіби стандарттар бойынша топтық сауалнамалардан қашықтықтан өту арқылы қаржы саласындағы өздерінің білімдерін тексереді. Онлайн-сауалнама аясында қатысушылар халықаралық қаржылық институттар, орталық банктердің жұмыстары, ақша айналымын ұйымдастыру және валюталық бақылау, халықаралық есеп айырысуларды жүзеге асыру тәжірибесіне қатысты сұрақтар берілді. Чемпионат қорытындысында Еуразиялық экономикалық одақтың үш мемлекетінен: Беларусь, Қазақстан және Ресейден 18 топ тіркелді. Мемлекет-серіктестің топтары келесі жоғары оқу орнынан ұсынылды: Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті (Қазақстан), Белорусь-Ресей университеті (Белорусь), Белорусь мемлекеттік экономикалық университеті (Белорусь). Қатысушыларға екі топтық сауалнамалар ұсынылды: «Әлемдік қаржылық нарық: өрлеу және дағдарыстың теориясы мен тәжірибесі» және «Криптовалюталар: сандық ғасырдың алтыны». Интернет-чемпионатқа Экономика және құқық факультеті Қаржы, Есеп және аудит мамандығының 3-курс студенттері қатысты. Ғылыми жетекші Қаржы және есеп кафедрасының аға оқытушысы, э.ғ.к. Ахметова Г.Т. Өткен чемпионаттың қорытындысы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы 18 қатысушыдан 8 орынды иеленді (51,25%,). Интернет-чемпионатқа Экономика және құқық факультетінің Қаржы, Есеп және аудит мамандықтарының студенттері қатысты, жетекшісі – э.ғ.к., қаржы және есеп кафедрасының аға оқытушы Ахметова Г.Т.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 10

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 13

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 35

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 35

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 59

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.