Алашорда құрылғанына 100 жыл

Университет базасында «Алаш және Алашорда: тағылымы мен тәуелсіздік сабақтастығы» атты республикалық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Конференция жұмысына Астана, Алматы қаларынан алаштанушы ғалымдар және «Ақ жол» демократиялық партиясының Атырау облыстық филиалының төрағасы Е.Юсупов, партия өкілдері, университет ғалымдары, архив және музей қызметкерлері, өлкетанушылар, студенттер, магистранттар қатынасты.
Конференцияда алаштанушы, ф.ғ.д., профессор Ғ.Әнестуралы «Х.Досмұхамедов мұралары туралы», т.ғ.д., профессорлар Ә.Мұқтар «Алаш идеяларының сабақтастығы», А.Ахмет «Б.Сәрсеновтер туралы не білеміз?» тақырыптарында баяндамалар жасады. Конференция барысында Батыс Алашорданың құрылғанына 100 жыл толуына орай Индер ауданының Ішкі саясат бөлімімен бірлесіп Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе, Сырым, Ақжайық және Ақтөбе облысының Ойыл, Атырау облысының Қызылқоға аудандарына тарихи-танымдық экспедиция ұйымдастыру, Батыс Алашорданың құрылғанына 100 жыл толуына орай, оның қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық қызметі және Атыраулық Алаш қайраткерлері туралы зерттеу, жинақ кітаптар шығару және Х.Досмұхамедовке облыс орталығында көрнекті ескерткіш орнату, еңбектерін шығару және Москва, Воронеж қалаларына археографиялық экспедиция ұйымдастыру туралы ұсыныс-пікірлер айтылды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 39

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 38

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.