Алашорда құрылғанына 100 жыл

Университет базасында «Алаш және Алашорда: тағылымы мен тәуелсіздік сабақтастығы» атты республикалық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Конференция жұмысына Астана, Алматы қаларынан алаштанушы ғалымдар және «Ақ жол» демократиялық партиясының Атырау облыстық филиалының төрағасы Е.Юсупов, партия өкілдері, университет ғалымдары, архив және музей қызметкерлері, өлкетанушылар, студенттер, магистранттар қатынасты.
Конференцияда алаштанушы, ф.ғ.д., профессор Ғ.Әнестуралы «Х.Досмұхамедов мұралары туралы», т.ғ.д., профессорлар Ә.Мұқтар «Алаш идеяларының сабақтастығы», А.Ахмет «Б.Сәрсеновтер туралы не білеміз?» тақырыптарында баяндамалар жасады. Конференция барысында Батыс Алашорданың құрылғанына 100 жыл толуына орай Индер ауданының Ішкі саясат бөлімімен бірлесіп Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе, Сырым, Ақжайық және Ақтөбе облысының Ойыл, Атырау облысының Қызылқоға аудандарына тарихи-танымдық экспедиция ұйымдастыру, Батыс Алашорданың құрылғанына 100 жыл толуына орай, оның қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық қызметі және Атыраулық Алаш қайраткерлері туралы зерттеу, жинақ кітаптар шығару және Х.Досмұхамедовке облыс орталығында көрнекті ескерткіш орнату, еңбектерін шығару және Москва, Воронеж қалаларына археографиялық экспедиция ұйымдастыру туралы ұсыныс-пікірлер айтылды.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 4

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 15

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 172

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 140

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 109

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды