Алашорда құрылғанына 100 жыл

Университет базасында «Алаш және Алашорда: тағылымы мен тәуелсіздік сабақтастығы» атты республикалық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Конференция жұмысына Астана, Алматы қаларынан алаштанушы ғалымдар және «Ақ жол» демократиялық партиясының Атырау облыстық филиалының төрағасы Е.Юсупов, партия өкілдері, университет ғалымдары, архив және музей қызметкерлері, өлкетанушылар, студенттер, магистранттар қатынасты.
Конференцияда алаштанушы, ф.ғ.д., профессор Ғ.Әнестуралы «Х.Досмұхамедов мұралары туралы», т.ғ.д., профессорлар Ә.Мұқтар «Алаш идеяларының сабақтастығы», А.Ахмет «Б.Сәрсеновтер туралы не білеміз?» тақырыптарында баяндамалар жасады. Конференция барысында Батыс Алашорданың құрылғанына 100 жыл толуына орай Индер ауданының Ішкі саясат бөлімімен бірлесіп Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе, Сырым, Ақжайық және Ақтөбе облысының Ойыл, Атырау облысының Қызылқоға аудандарына тарихи-танымдық экспедиция ұйымдастыру, Батыс Алашорданың құрылғанына 100 жыл толуына орай, оның қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық қызметі және Атыраулық Алаш қайраткерлері туралы зерттеу, жинақ кітаптар шығару және Х.Досмұхамедовке облыс орталығында көрнекті ескерткіш орнату, еңбектерін шығару және Москва, Воронеж қалаларына археографиялық экспедиция ұйымдастыру туралы ұсыныс-пікірлер айтылды.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 14

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.

Дзюдодан ашық турнир өтті

9 Дек 2019 49

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  дзюдодан республикалық турнир өтті.

SWAPTEL ашық есік күні

6 Дек 2019 7

2019 жылдың 5 желтоқсанында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде SWAPTEL зертханасының ашық есік күні өтті.

«Болашағым өз қолымда!»

6 Дек 2019 24

Университетімізде «Болашағым өз қолымда!» тақырыбында жетім балалардың болашақта армандайтын мамандықтары бойынша бір күндік экскурсия өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

5 Дек 2019 58

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасында ұйымдастырылыған факультетаралық спартакиада өз мәресіне жетті.