Атырау университетінің тарихи жетістігі

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті өз тарихында алғаш рет халықаралық рейтингке енді.

Біз бүкіл әлем бойынша сараланатын UI Green Metric Халықаралық рейтингінде 619 жоғары оқу орындары арасынан 378 орын иелендік. Бұл рейтингке 5 қазақстандық университеттер енді. Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ – 186, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті – 378, А.Яссауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті – 387, Қазақ Ұлттық аграрлық университеті – 423, Нархоз университеті – 582.

UI Green Metric World University Ranking – мақсаты экологиялық салада жоғары оқу орындарының саясатын, жобаларын, ғылыми мен білім беру бағдарламаларын бағалау және экологиялық мәселелерге назар аударту болып табылатын жоғары оқу орындарының дара ғаламдық рейтинг.

UI Green Metric World University рейтингі - 2010 жылы жарияланған Индонезия университетінің бастамасы. Бұл рейтингтің басты міндеттерінің бірі –студенттік қалашықтардың өзекті экологиялық жайғдайлары мен бүкіл әлем бойынша университеттердің тұрақты дамуының жай-күйі бойынша онлайн-сұраулар нәтижелерін тарату.

Биылғы жылы құрастырушылар кампустың табиғи ортаға жалпы қарым-қатынасы, энергияларды тұтыну мен климат өзгеруіне ықпал ету, таза биомасса, геотермальды энергия, күн қуаттары арқылы жаңғырмалы энергия көздерін жасау үшін инновацияларды енгізу, қалдықтарды қысқарту бойынша саясат, су ресурстарын тиімді пайдалану, ЖОО аумағында транспортты қолдану – қоғамдық, жеке немесе велосипедтерді, экологиялық мәселелер бойынша жарияланған ғылыми жұмыстар саны, аталған мәселені зерттеуге бағытталған зерттеу қорлары сияқты критериалды есепке ала отырып 76 елден 619 университеттерді саралады.

Біздің университетте аталған критерияларға сәйкес келуі үшін ауқымды жұмыстар жасалынды. Бірегей инновациялық жоба – осы жылдың қыркүйегінен бастап жұмыс жасай бастаған айналмалы шатырмен күрке іске енгізілді. Экокампус стратегиялық бағдарламасы қабылданды (бағдарлама кең ауқым иеленіп және университет қалашығындағы болып жатқан өзгерістерге әсер ету жолымен университеттің қоршаған ортасына әсер етуді төмендетуге бағытталған), Эразмус+ бағдарламасы аясында SUSDEV жобасы жүзеге асырылуда. Сонымен қатар, білім беру жүйесіне экологиялық менеджмент бойынша курс енгізілді, экологиялар бойынша ғылыми мақалалар жарияланды, суды үнемдеу бойынша шаралар алынды, айырғыш қоқыс жәшіктері қондырылып, авто тұрақ орыны кеңейтілді.

Адами капитал – жаңғыру негізі

15 Янв 2018 110

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік  университетінің  ұжымы елбасының жолдауға қатысты мәлімдемесін тікелей эфирде тыңдады. 10 бағыт бойынша маңызды міндеттердің ішінде  "Адами капитал – жаңғыру негізі"  педагогтар үшін үлкен мүмкіндік.

Университетіміздің үздік оқытушылары

13 Янв 2018 168

Жыл сайын еліміздегі ЖОО профессор-оқытушылар құрамының педагогикалық және ғылыми  шеберлігін саралайтын  «ЖОО-ның  үздік оқытушысы» байқауы үздіктерді анықтады.

ҚР Білім және ғылым вице-министрі Атырау университетінде

10 Янв 2018 183

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Бибігүл Амангелдіқызы Асылова Атырау облысына жасаған іссапары кезінде білім ордамызға келіп, университетімізде жасалынып жатқан жаңа жұмыстармен танысып шықты.

Жаңартылған білім онкүндігі

10 Янв 2018 199

Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқытушылар құрамы мен университет қызметкерлеріне арналған 8-19 қаңтар аралығында өтетін әдістемелік онкүндік бастау алды.

Дәстүрлі қысқы 66-шы спартакиаданың ашылуы

10 Янв 2018 171

Университетіміздің  мәдени - спорт кешенінде   «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар және қызметкерлер арасындағы дәстүрлі қысқы 66-шы  спартакиадасының  ашылу салтанаты болып өтті.