Сұлулықты жырлаған суреткер

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы аясында Шаймардан Сариев атындағы көркемсурет және қолданбалы сәндік өнер музейінде  Қазақстан мен Қырғызстанның Еңбек сіңірген мәдениет қайраткері, Халықаралық Жамбыл атындағы сыйлықтың лауреаты, суретші Ілия Жақановтың «Сұлулықты жырлаған суреткер» атты жеке шығармашылық көрмесінің ашылу салтанаты өтті.

Біртуар талант иесінің суретшілік қырын кеңінен таныстыру, шығармашылығын насихаттау барысында ұйымдастырылған бұл шараға, қылқалам шеберінің 70-ке жуық туындысы қойылды.

Алтай мен Атырауға дейін қазақтың кең жазира даласын бейнелеген «Жерұйық» топтамасы, айдынды Ақжайыққа арналған пейзаждық туындылары, портреттер мен графикалық жұмыстары көрермен назарынан тыс қалмады.

Кеш барысында, жарық көрген кітаптары мен суретшінің шығармашылығынан сыр шертетін бейнеролик көрсетіліп, облыс әкімінің орынбасары Әлібек Нәутиев өнер иесін жеке көрмесінің ашылуымен құттықтады.

Сонымен қатар, ҚР мәдениет қайраткері Ханзада Сақыпова «Ән болып жаралдың» және «S-class» вокалдық ансамблі «Еділ мен Жайық» әндерімен шараның көркін келтірді.

Көрменің ашылуына облыстық басқармалар, мәдениет, білім беру мекемелерінің басшылары, облыстың құрметті азаматтары, қоғам қайраткерлері, суретшілер және студенттер қатысты.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

Медиа-қызмет орталығының тілшісі

Адами капитал – жаңғыру негізі

15 Янв 2018 66

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік  университетінің  ұжымы елбасының жолдауға қатысты мәлімдемесін тікелей эфирде тыңдады. 10 бағыт бойынша маңызды міндеттердің ішінде  "Адами капитал – жаңғыру негізі"  педагогтар үшін үлкен мүмкіндік.

Университетіміздің үздік оқытушылары

13 Янв 2018 137

Жыл сайын еліміздегі ЖОО профессор-оқытушылар құрамының педагогикалық және ғылыми  шеберлігін саралайтын  «ЖОО-ның  үздік оқытушысы» байқауы үздіктерді анықтады.

ҚР Білім және ғылым вице-министрі Атырау университетінде

10 Янв 2018 156

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Бибігүл Амангелдіқызы Асылова Атырау облысына жасаған іссапары кезінде білім ордамызға келіп, университетімізде жасалынып жатқан жаңа жұмыстармен танысып шықты.

Жаңартылған білім онкүндігі

10 Янв 2018 171

Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқытушылар құрамы мен университет қызметкерлеріне арналған 8-19 қаңтар аралығында өтетін әдістемелік онкүндік бастау алды.

Дәстүрлі қысқы 66-шы спартакиаданың ашылуы

10 Янв 2018 165

Университетіміздің  мәдени - спорт кешенінде   «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар және қызметкерлер арасындағы дәстүрлі қысқы 66-шы  спартакиадасының  ашылу салтанаты болып өтті.