Сұлулықты жырлаған суреткер

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы аясында Шаймардан Сариев атындағы көркемсурет және қолданбалы сәндік өнер музейінде  Қазақстан мен Қырғызстанның Еңбек сіңірген мәдениет қайраткері, Халықаралық Жамбыл атындағы сыйлықтың лауреаты, суретші Ілия Жақановтың «Сұлулықты жырлаған суреткер» атты жеке шығармашылық көрмесінің ашылу салтанаты өтті.

Біртуар талант иесінің суретшілік қырын кеңінен таныстыру, шығармашылығын насихаттау барысында ұйымдастырылған бұл шараға, қылқалам шеберінің 70-ке жуық туындысы қойылды.

Алтай мен Атырауға дейін қазақтың кең жазира даласын бейнелеген «Жерұйық» топтамасы, айдынды Ақжайыққа арналған пейзаждық туындылары, портреттер мен графикалық жұмыстары көрермен назарынан тыс қалмады.

Кеш барысында, жарық көрген кітаптары мен суретшінің шығармашылығынан сыр шертетін бейнеролик көрсетіліп, облыс әкімінің орынбасары Әлібек Нәутиев өнер иесін жеке көрмесінің ашылуымен құттықтады.

Сонымен қатар, ҚР мәдениет қайраткері Ханзада Сақыпова «Ән болып жаралдың» және «S-class» вокалдық ансамблі «Еділ мен Жайық» әндерімен шараның көркін келтірді.

Көрменің ашылуына облыстық басқармалар, мәдениет, білім беру мекемелерінің басшылары, облыстың құрметті азаматтары, қоғам қайраткерлері, суретшілер және студенттер қатысты.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

Медиа-қызмет орталығының тілшісі

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 62

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 80

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 85

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 74

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124