Сұлулықты жырлаған суреткер

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы аясында Шаймардан Сариев атындағы көркемсурет және қолданбалы сәндік өнер музейінде  Қазақстан мен Қырғызстанның Еңбек сіңірген мәдениет қайраткері, Халықаралық Жамбыл атындағы сыйлықтың лауреаты, суретші Ілия Жақановтың «Сұлулықты жырлаған суреткер» атты жеке шығармашылық көрмесінің ашылу салтанаты өтті.

Біртуар талант иесінің суретшілік қырын кеңінен таныстыру, шығармашылығын насихаттау барысында ұйымдастырылған бұл шараға, қылқалам шеберінің 70-ке жуық туындысы қойылды.

Алтай мен Атырауға дейін қазақтың кең жазира даласын бейнелеген «Жерұйық» топтамасы, айдынды Ақжайыққа арналған пейзаждық туындылары, портреттер мен графикалық жұмыстары көрермен назарынан тыс қалмады.

Кеш барысында, жарық көрген кітаптары мен суретшінің шығармашылығынан сыр шертетін бейнеролик көрсетіліп, облыс әкімінің орынбасары Әлібек Нәутиев өнер иесін жеке көрмесінің ашылуымен құттықтады.

Сонымен қатар, ҚР мәдениет қайраткері Ханзада Сақыпова «Ән болып жаралдың» және «S-class» вокалдық ансамблі «Еділ мен Жайық» әндерімен шараның көркін келтірді.

Көрменің ашылуына облыстық басқармалар, мәдениет, білім беру мекемелерінің басшылары, облыстың құрметті азаматтары, қоғам қайраткерлері, суретшілер және студенттер қатысты.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

Медиа-қызмет орталығының тілшісі

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 7

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 20

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 38

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 111

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 88

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.