Сұлулықты жырлаған суреткер

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы аясында Шаймардан Сариев атындағы көркемсурет және қолданбалы сәндік өнер музейінде  Қазақстан мен Қырғызстанның Еңбек сіңірген мәдениет қайраткері, Халықаралық Жамбыл атындағы сыйлықтың лауреаты, суретші Ілия Жақановтың «Сұлулықты жырлаған суреткер» атты жеке шығармашылық көрмесінің ашылу салтанаты өтті.

Біртуар талант иесінің суретшілік қырын кеңінен таныстыру, шығармашылығын насихаттау барысында ұйымдастырылған бұл шараға, қылқалам шеберінің 70-ке жуық туындысы қойылды.

Алтай мен Атырауға дейін қазақтың кең жазира даласын бейнелеген «Жерұйық» топтамасы, айдынды Ақжайыққа арналған пейзаждық туындылары, портреттер мен графикалық жұмыстары көрермен назарынан тыс қалмады.

Кеш барысында, жарық көрген кітаптары мен суретшінің шығармашылығынан сыр шертетін бейнеролик көрсетіліп, облыс әкімінің орынбасары Әлібек Нәутиев өнер иесін жеке көрмесінің ашылуымен құттықтады.

Сонымен қатар, ҚР мәдениет қайраткері Ханзада Сақыпова «Ән болып жаралдың» және «S-class» вокалдық ансамблі «Еділ мен Жайық» әндерімен шараның көркін келтірді.

Көрменің ашылуына облыстық басқармалар, мәдениет, білім беру мекемелерінің басшылары, облыстың құрметті азаматтары, қоғам қайраткерлері, суретшілер және студенттер қатысты.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

Медиа-қызмет орталығының тілшісі

Ғажайып оқулықтар

20 Июн 2018 20

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған оқулықты қазақстан және дүние жүзі тарихы  мен әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедраларының оқытушыларының қатысуымен  талқыланды.

Жаңа оқулық - жақсы тарту

19 Июн 2018 38

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның үшінші күнінде экономика саласы бойынша оқулықтар талқыланды.

Кеңес отырысындағы өзекті талқылау

19 Июн 2018 31

Атырау мемлекеттік университетінде білікті педагогтар Атырау облысы жалпы орта білім беретін ұйымдарында «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДББҰ тәжірибесін тарату жөніндегі үйлестіру кеңесі отырысында бас қосты.

ТӘЖІРИБЕНІ ЖЕТІЛДІРУДІҢ ТИІМДІ ЖОЛЫ

19 Июн 2018 56

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

«Төртінші индустриялық революция» атты кітабы талқыланды

18 Июн 2018 25

Физика-математика және ақпараттық технологиялар факультетінде «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның жалғасы ретінде информатика және бағдарламалық инженерия кафедрасы оқытушыларының қатысумен Клаус Шваб «Төртінші индустриялық революция» атты оқулығы талқыланды.