“Жалпыға ортақ диктант” акциясы

4 желтоқсан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі, Атырау облысы Жастар саясаты мәселелері басқармасының тапсырмасы бойынша латын әліпбиіне көшу саясатын қолдау мақсатында университет Жастар саясаты департаменті мен көп тілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен бас оқу ғимаратының /430 аудитория – 55 білім алушы/ және /431 аудитория – 51 білім алушы/ жалпыға ортақ диктант акциясына қатысты.

Диктант «Жылдар мен ойлар» кітабының мәтінінен 260 сөзден тұратын бөлімінен алынды. Диктантты университет көп тілді білім беру факультетінің қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының оқытушылары Қырықбаева Жаннат Молдагалиевна және Сариева Айдана Жанболатқызы оқыды. Университет ұжымы мен жастары латын әліпбиіне көшу саясатын қолдайды. Осы секілді акциялар студенттер арасында үнемі ұйымдастырылып тұрады.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 22

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 60

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 21

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 38

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 46

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.