“Жалпыға ортақ диктант” акциясы

4 желтоқсан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі, Атырау облысы Жастар саясаты мәселелері басқармасының тапсырмасы бойынша латын әліпбиіне көшу саясатын қолдау мақсатында университет Жастар саясаты департаменті мен көп тілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен бас оқу ғимаратының /430 аудитория – 55 білім алушы/ және /431 аудитория – 51 білім алушы/ жалпыға ортақ диктант акциясына қатысты.

Диктант «Жылдар мен ойлар» кітабының мәтінінен 260 сөзден тұратын бөлімінен алынды. Диктантты университет көп тілді білім беру факультетінің қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының оқытушылары Қырықбаева Жаннат Молдагалиевна және Сариева Айдана Жанболатқызы оқыды. Университет ұжымы мен жастары латын әліпбиіне көшу саясатын қолдайды. Осы секілді акциялар студенттер арасында үнемі ұйымдастырылып тұрады.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 67

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 82

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 87

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124