«Атырау университетінде көптілді білім берудің даму үдерісі» атты дөңгелек үстел өтті

«Атырау университетінде көптілді білім берудің даму үдерісі»  атты  дөңгелек  үстел өтті

2017 жылы 27 қарашада Атырау мемлекеттік  университетінің стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі бірінші проректоры А.С.Шилібекованың қатысуымен және көптілді білім беру факультетінің ағылшын тілі оқытушыларының арасында «Атырау университетінде көптілді білім берудің даму үдерісі» атты дөңгелек үстел болып өтті.

Күн тәртібінде жоспарланғандай алғы сөзді А.С.Шилібекова алып, Атырау университетіндегі көптілді білім беру жүйесінің даму деңгейіне тоқталып, университет қабырғасында жасалып жатырған іс-шараларға өз кеңесін ұсынды.

Жаңашыл «English Only Space» жобасы бойынша ағылшын тілі оқытушылары арасынан алғыр да білікті мамандар іріктеліп, ағымдағы жылдың маусым айының 24 жұлдызымен шілде айының 7 жұлдызы аралығында А.С Шилібекованың бастауымен Ұлыбритания елі, Норвич қаласы NILE институтына Material Design (оқулық жазу, даярлау) атты тақырыпта екі апталық курсты тәмамдап келген топ мүшелерінің сан алуан тақырыптағы әр студияға арналған диалог тақырыптары мен қосымша тапсырмаларды жасақтау барысындағы мәселелері талқыланды. Сондай-ақ «English Only Space» студиясында өтетін келешек жұмыс жоспар барысы туралы сөз қозғалды.

Бүгінгі таңда Британ өкілеттілігімен жасақталып, жүзеге асып отырған жобалардың жүру барысы туралы К.Байнеева, Н.Абдрахманова сөз сөйлеп, тәжірибе алмасу мақсатында түрлі тақырыптарда студенттермен, оқытушылармен тренингтер, ашық сабақтар өткізілгенін баяндап өтті.

Қазіргі заман талабына сәйкес білім беру үдерісіндегі жаңашыл бағыт, яғни көптілді білім беру әр мамандық салаларында қарқын даму барысы туралы ой білдірген кафедра меңгерушілері А.Х.Хайржанова мен Э.Д.Абдол көптілді білім беру бағдарламасымен білім алатын топтармен жүргізілген тілді меңгерудегі бірқатар шаралармен бөлісті.

Дөңгелек үстел қатысушылары көптілді сауат ашу жолындағы қиыншылықтарға төтеп беру мәселелеріне өз ұсыныстарын айтып жүзеге асыру, нәтиже көрсету жолдарын іздестірді.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 28

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 11

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.