Студенттік конференция

2017 жылдың 28 қараша күні Көптілді білім беру факультетінің ұйымдастырумен Елбасымыз Н.Назарбаевтың «Рухани жаңғыру-болашаққа бағдар» стратегиялық мақаласы аясында және 1-желтоқсан – Тұңғыш Елбасы күніне арналған «РУХАНИ ЖАҢҒЫРУ: БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ ДАМУЫ ЖАСТАРДЫҢ КӨЗІМЕН» атты облыстық студенттік ғылыми-практикалық конференция өткізілді.

Конференцияның негізгі мақсаты –Қазақстан республикасындағы қазіргі білім мен ғылым дамуының өзекті мәселелерін талқылау, жастар арасындағы патриоттық сезімді, отансүйгішті қалыптастыру, Елбасы саясатын жастар арасында дәріптеу. Конференцияға Атырау университетінің студент жастары, Қ.Дүтбаева атындағы гуманитарлық колледж, Атырау индустриалды колледж және С.Мұқашев атындағы Атырау политехникалық колледж студенттері қатынасты.

Конференция тақырыбының негізгі бағыттарына сай Тұңғыш Елбасымыздың ел дамуына қосқан өлшеусіз үлесі, Көптілділік, аударма және шетел филологиясы,Латын қарпіне көшудіңөзекті мәселелері студент-жастар арасында қызу талқыға түсті. Конференция соңында қатысушыларға сертификаттар табыс етілді.

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 16

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 14

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.