Баскетбол лигасы

Қазақстан Республикасының батыс университеттері арасындағы ұлттық студенттік  баскетбол лигасы турнирінің ашылу салтанаты болды.

Шарада университетіміздің ректоры Абзал Талтенов, Ұлттық баскетбол лигасының бас менеджері Тимур Талқынбаев сөз сөйледі.

Бұл сайыста Ақтау, Ақтөбе, Атырау қалаларынан 5 команда бақ сынауда. Жарыстың бірінші кезеңі университетіміздің мәдени және спорт кешенінде өтсе, екінші кезеңі ақпан айында Ақтау қаласында өтеді. Финалдық кездесуге турнирдің нәтижесі бойынша іріктелген 3 команда Астана қаласында бас қосады.

Турнирге қатысушы командалар:

• Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті құрамасы;
  • Шахмардан Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университеті құрамасы;
  • Атырау мұнай және газ университеті құрамасы;
  • Марат Оспанов атындағы Батыс Қазастан мемлекеттік медицина университетінің құрамасы;
  • Атырау инженерлік-гуманитарлық университетінің құрама командасы.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 37

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.