Баскетбол лигасы

Қазақстан Республикасының батыс университеттері арасындағы ұлттық студенттік  баскетбол лигасы турнирінің ашылу салтанаты болды.

Шарада университетіміздің ректоры Абзал Талтенов, Ұлттық баскетбол лигасының бас менеджері Тимур Талқынбаев сөз сөйледі.

Бұл сайыста Ақтау, Ақтөбе, Атырау қалаларынан 5 команда бақ сынауда. Жарыстың бірінші кезеңі университетіміздің мәдени және спорт кешенінде өтсе, екінші кезеңі ақпан айында Ақтау қаласында өтеді. Финалдық кездесуге турнирдің нәтижесі бойынша іріктелген 3 команда Астана қаласында бас қосады.

Турнирге қатысушы командалар:

• Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті құрамасы;
  • Шахмардан Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университеті құрамасы;
  • Атырау мұнай және газ университеті құрамасы;
  • Марат Оспанов атындағы Батыс Қазастан мемлекеттік медицина университетінің құрамасы;
  • Атырау инженерлік-гуманитарлық университетінің құрама командасы.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

Жазушы Ақжанов Жан Мұхарабұлымен кездесу өтті

18 Ноя 2019 11

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне жазушы Ақжанов Жан  Мұхарабұлы келіп, студенттермен кездесті.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 70

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 145

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 153

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 79

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.