Экспериментальды психология және пробация

2017 жылы қазан айында Атырау облысы бойынша қылмыстықатқару жүйесі департаментінің қалалық пробация қызметі мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің арасында психологиялық бағытта бірлесіп қызмет атқару туралы меморандумға қол қойылды.

Меморандумға сай психопрофилактикалық, психодиагностикалық, психокоррекциялық және психологиялық ақыл кеңес беружұмыстарын ұйымдастыру мақсатында психология және білім беру кафедрасының жанынан құрылған «Кәсібиоқытудағы педагогикалықпсихологиялық технологиялар» зертханасы арнайы бағдарлама дайындады. Бағдарламаның басты мақсаты қылмыстық әрекет жасап пробация бөлімінде есепте, тіркеуде тұрған түрлі жастағы адамдарды оның ішінде кәмілетке толмаған балаларды қалыпты психологиялық жағдайға түсіру және оларды теріс қылықтардан, әрекеттерден арылту.

2017-2018 оқу жылында зертхана психология мамандығының студенттерін эксперименталды жұмыстарға бейімдеп, психологиялық жұмыстарға тарту мақсатында «Жан жылуы» атты зерттеушілер тобын құрды. 19 қараша 2017 жылы психология және арнайы білім беру кафедрасының академиялық профессоры С.К.Нурмукашеваның басшылығымен қалалық пробация бөлімінде болып, қылмыстық әрекет жасаған түрлі жастағы адамдармен кездесіп, олардың эмоциональдық жағдайын, мінезқұлық ерекшеліктерін, темпераменттін өзгеде психикалық ерекшеліктерін және жеке тұлғалық сапаларын, қасиеттерін анықтау үшін диагностикалық бағытта жұмыстар жүргізіп, зерттеуден алынған деректердің негізінде қылмыстық әрекет жасаушы жеке тұлғаларға психологиялық ақыл кеңестер беріліп, коррекциялық (түзету) жұмыстардан тренингтер және арттерапиялар жүргізілді.

«Кәсібиоқытудағы педагогикалықпсихологиялық технологиялар» зертханасында құрылған «Жан жылуы» атты студентзерттеушілер тобының қалалық пробация бөлімінде жүргізген психологиялық жұмыстары өз нәтижесін берді.

Жазушы Ақжанов Жан Мұхарабұлымен кездесу өтті

18 Ноя 2019 11

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне жазушы Ақжанов Жан  Мұхарабұлы келіп, студенттермен кездесті.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 70

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 145

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 153

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 79

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.