Экспериментальды психология және пробация

2017 жылы қазан айында Атырау облысы бойынша қылмыстықатқару жүйесі департаментінің қалалық пробация қызметі мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің арасында психологиялық бағытта бірлесіп қызмет атқару туралы меморандумға қол қойылды.

Меморандумға сай психопрофилактикалық, психодиагностикалық, психокоррекциялық және психологиялық ақыл кеңес беружұмыстарын ұйымдастыру мақсатында психология және білім беру кафедрасының жанынан құрылған «Кәсібиоқытудағы педагогикалықпсихологиялық технологиялар» зертханасы арнайы бағдарлама дайындады. Бағдарламаның басты мақсаты қылмыстық әрекет жасап пробация бөлімінде есепте, тіркеуде тұрған түрлі жастағы адамдарды оның ішінде кәмілетке толмаған балаларды қалыпты психологиялық жағдайға түсіру және оларды теріс қылықтардан, әрекеттерден арылту.

2017-2018 оқу жылында зертхана психология мамандығының студенттерін эксперименталды жұмыстарға бейімдеп, психологиялық жұмыстарға тарту мақсатында «Жан жылуы» атты зерттеушілер тобын құрды. 19 қараша 2017 жылы психология және арнайы білім беру кафедрасының академиялық профессоры С.К.Нурмукашеваның басшылығымен қалалық пробация бөлімінде болып, қылмыстық әрекет жасаған түрлі жастағы адамдармен кездесіп, олардың эмоциональдық жағдайын, мінезқұлық ерекшеліктерін, темпераменттін өзгеде психикалық ерекшеліктерін және жеке тұлғалық сапаларын, қасиеттерін анықтау үшін диагностикалық бағытта жұмыстар жүргізіп, зерттеуден алынған деректердің негізінде қылмыстық әрекет жасаушы жеке тұлғаларға психологиялық ақыл кеңестер беріліп, коррекциялық (түзету) жұмыстардан тренингтер және арттерапиялар жүргізілді.

«Кәсібиоқытудағы педагогикалықпсихологиялық технологиялар» зертханасында құрылған «Жан жылуы» атты студентзерттеушілер тобының қалалық пробация бөлімінде жүргізген психологиялық жұмыстары өз нәтижесін берді.

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 24

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 19

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 23

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 54

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.