Экспериментальды психология және пробация

2017 жылы қазан айында Атырау облысы бойынша қылмыстықатқару жүйесі департаментінің қалалық пробация қызметі мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің арасында психологиялық бағытта бірлесіп қызмет атқару туралы меморандумға қол қойылды.

Меморандумға сай психопрофилактикалық, психодиагностикалық, психокоррекциялық және психологиялық ақыл кеңес беружұмыстарын ұйымдастыру мақсатында психология және білім беру кафедрасының жанынан құрылған «Кәсібиоқытудағы педагогикалықпсихологиялық технологиялар» зертханасы арнайы бағдарлама дайындады. Бағдарламаның басты мақсаты қылмыстық әрекет жасап пробация бөлімінде есепте, тіркеуде тұрған түрлі жастағы адамдарды оның ішінде кәмілетке толмаған балаларды қалыпты психологиялық жағдайға түсіру және оларды теріс қылықтардан, әрекеттерден арылту.

2017-2018 оқу жылында зертхана психология мамандығының студенттерін эксперименталды жұмыстарға бейімдеп, психологиялық жұмыстарға тарту мақсатында «Жан жылуы» атты зерттеушілер тобын құрды. 19 қараша 2017 жылы психология және арнайы білім беру кафедрасының академиялық профессоры С.К.Нурмукашеваның басшылығымен қалалық пробация бөлімінде болып, қылмыстық әрекет жасаған түрлі жастағы адамдармен кездесіп, олардың эмоциональдық жағдайын, мінезқұлық ерекшеліктерін, темпераменттін өзгеде психикалық ерекшеліктерін және жеке тұлғалық сапаларын, қасиеттерін анықтау үшін диагностикалық бағытта жұмыстар жүргізіп, зерттеуден алынған деректердің негізінде қылмыстық әрекет жасаушы жеке тұлғаларға психологиялық ақыл кеңестер беріліп, коррекциялық (түзету) жұмыстардан тренингтер және арттерапиялар жүргізілді.

«Кәсібиоқытудағы педагогикалықпсихологиялық технологиялар» зертханасында құрылған «Жан жылуы» атты студентзерттеушілер тобының қалалық пробация бөлімінде жүргізген психологиялық жұмыстары өз нәтижесін берді.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 14

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 171

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 140

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 109

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 152

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.