Экспериментальды психология және пробация

2017 жылы қазан айында Атырау облысы бойынша қылмыстықатқару жүйесі департаментінің қалалық пробация қызметі мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің арасында психологиялық бағытта бірлесіп қызмет атқару туралы меморандумға қол қойылды.

Меморандумға сай психопрофилактикалық, психодиагностикалық, психокоррекциялық және психологиялық ақыл кеңес беружұмыстарын ұйымдастыру мақсатында психология және білім беру кафедрасының жанынан құрылған «Кәсібиоқытудағы педагогикалықпсихологиялық технологиялар» зертханасы арнайы бағдарлама дайындады. Бағдарламаның басты мақсаты қылмыстық әрекет жасап пробация бөлімінде есепте, тіркеуде тұрған түрлі жастағы адамдарды оның ішінде кәмілетке толмаған балаларды қалыпты психологиялық жағдайға түсіру және оларды теріс қылықтардан, әрекеттерден арылту.

2017-2018 оқу жылында зертхана психология мамандығының студенттерін эксперименталды жұмыстарға бейімдеп, психологиялық жұмыстарға тарту мақсатында «Жан жылуы» атты зерттеушілер тобын құрды. 19 қараша 2017 жылы психология және арнайы білім беру кафедрасының академиялық профессоры С.К.Нурмукашеваның басшылығымен қалалық пробация бөлімінде болып, қылмыстық әрекет жасаған түрлі жастағы адамдармен кездесіп, олардың эмоциональдық жағдайын, мінезқұлық ерекшеліктерін, темпераменттін өзгеде психикалық ерекшеліктерін және жеке тұлғалық сапаларын, қасиеттерін анықтау үшін диагностикалық бағытта жұмыстар жүргізіп, зерттеуден алынған деректердің негізінде қылмыстық әрекет жасаушы жеке тұлғаларға психологиялық ақыл кеңестер беріліп, коррекциялық (түзету) жұмыстардан тренингтер және арттерапиялар жүргізілді.

«Кәсібиоқытудағы педагогикалықпсихологиялық технологиялар» зертханасында құрылған «Жан жылуы» атты студентзерттеушілер тобының қалалық пробация бөлімінде жүргізген психологиялық жұмыстары өз нәтижесін берді.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 32

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.