«Тарих-тағылым» интеллектуалдық сайысы өтті

2017  жылдың 17 қараша күні Көп тілді дайындық кафедрасының ұйымдастыруымен Қытай, Өзбекстан, Монғолия елдерінен білім алуға келген ұлты қазақ тыңдаушылар арасында «Тарих – тағылым» атты интеллектуалдық сайыс жүргізілді.

Бұл шараның мақсаты тыңдаушылар арасында қазақ хандығымен бүгінгі тәуелсіз Қазақстанның тарихын насихаттау және оны таныстыру болып табылады. Сайыс 4 бөлімнен яғни команданы таныстыру, тест жұмысын орындау, қазақ халқының белгілі бір тарихи тұлғасымен таныстыру, арнайы тәуелсіз Қазақстанға қатысты сұрақтарға жауап беруден тұрды. Тыңдаушылар арасынан 4 команда қатысып, сайыс қорытындысы бойынша  «Махамбет» командасы III – орынмен, «Алтын адам»  II – орынмен, «Қазақ хандары»  I - орын мен марапатталса «Сарайшық» командасы «Үздік көрсеткішпен» марапатталды.

тарих ғылымдарының магистрі,

оқытушы ТҰРЖАНОВА С.С

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 40

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 28

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 17

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.