«Өмірім маған өлең деген бір сый арнады...»

Осы 2017 жылы республикалық жастардың әдеби-мәдени, қоғамдық-саяси журналы «Үркердің» жүрдек пойызы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне бет бұрып, өздерінің қыркүйек айындағы №10 (110) санын арнады.

Алғашқы бетінде «Журналистика» кафедрасының меңгерушісі, ф.ғ.к., профессор, ҚР Журналистер Одағы сыйлығының лауреаты, «Ерен еңбегі» төсбелгісінің иегері М.Т.Мұқашеваның «Қоғамның даму кілті-білімді жастардың қолында» атты мақаласымен басталып, аталмыш факультеттің бір топ талантты, болашағынан үміт күттірер бір топ студенттерінің поэзиялық және прозалық шығармалары жарияланған. Олар ІІ курс студенттері Ақтілек Абаева, Назым Жолдасова, Бимырза Әбілқайырдың, ІІІ курс студенттері Еркебұлан Зейнеденов, Аяулым Мырзабек, Әсем Қасымның өлеңдері мен ІІІ курс студенттері Әнел Маратованың «Жан азабы» мен ІҮ курс студенті Фархат Әбіловтың «Бір минутта бір сөз оқитын оқушы» тақырыбындағы туындылары жарық көрген. «Өмірім маған өлең деген бір сый арнады...» деп Әсем жырласа «Мен өнерсіз сүре алмаймын өмірді...» деген шешімді ойын жырмен өрнектеген Еркебұлан, «Бойымдағы өнерім - бар қаруым, Жақсылыққа жаратып шыңдай берем...» деп сырын ақтарды Ақтілек. Жалынды жастарымыздың болашағына үлкен үмітпен қарай отырып, киелі өнер өлкесіне жасаған қадамдарына сәттілік тіледік!

Жас талапкер студенттеріміздің шығармашылығы шыңдала берсін!

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 32

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 53

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 111

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 45

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 65

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.