«Өмірім маған өлең деген бір сый арнады...»

Осы 2017 жылы республикалық жастардың әдеби-мәдени, қоғамдық-саяси журналы «Үркердің» жүрдек пойызы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне бет бұрып, өздерінің қыркүйек айындағы №10 (110) санын арнады.

Алғашқы бетінде «Журналистика» кафедрасының меңгерушісі, ф.ғ.к., профессор, ҚР Журналистер Одағы сыйлығының лауреаты, «Ерен еңбегі» төсбелгісінің иегері М.Т.Мұқашеваның «Қоғамның даму кілті-білімді жастардың қолында» атты мақаласымен басталып, аталмыш факультеттің бір топ талантты, болашағынан үміт күттірер бір топ студенттерінің поэзиялық және прозалық шығармалары жарияланған. Олар ІІ курс студенттері Ақтілек Абаева, Назым Жолдасова, Бимырза Әбілқайырдың, ІІІ курс студенттері Еркебұлан Зейнеденов, Аяулым Мырзабек, Әсем Қасымның өлеңдері мен ІІІ курс студенттері Әнел Маратованың «Жан азабы» мен ІҮ курс студенті Фархат Әбіловтың «Бір минутта бір сөз оқитын оқушы» тақырыбындағы туындылары жарық көрген. «Өмірім маған өлең деген бір сый арнады...» деп Әсем жырласа «Мен өнерсіз сүре алмаймын өмірді...» деген шешімді ойын жырмен өрнектеген Еркебұлан, «Бойымдағы өнерім - бар қаруым, Жақсылыққа жаратып шыңдай берем...» деп сырын ақтарды Ақтілек. Жалынды жастарымыздың болашағына үлкен үмітпен қарай отырып, киелі өнер өлкесіне жасаған қадамдарына сәттілік тіледік!

Жас талапкер студенттеріміздің шығармашылығы шыңдала берсін!

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 82

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 58

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 97

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 31

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.

“Kids University» жаздық маусымы басталды

3 Июн 2019 56

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде балалардың дарындылығын анықтауға, қолдауға және дамытуға арналған бірегей жоба – “Kids University»  жаздық маусымын бастады.