Спорт - бұл өмір, қозғалыс, денсаулық!

Осындай ұранмен университетімізде  студенттер арасында дәстүрлі факультет аралық спартакиада өткізілді. Тұңғыш Президент күніне арналған сайыста студенттер мини-футбол, волейбол, баскетбол, үстел теннисі, шахмат, тоғызқұмалақ, арқан тарту, армрестлинг сынды спорт түрлерінен бақ сынады.

Әр факультеттен ұлдар және қыздар командалары құрылды.

Қазақстан Республикасының әнұранымен басталған спартакиаданың салтанатты ашылуында университетіміздің ректоры Абзал Талтенов спартакиаданың ашылуымен студенттерді құттықтап, белсенді спортпен айналысуға және салауатты өмір салтын ұстануға шақырып, жеңіс тіледі. Сондай-ақ дене тәрбиесі кафедрасының меңгерушісі Алпысбай Аралбаев құттықтау сөзін сөйлеп, сайысқа қатысушыларды таныстырды.

Спартакиаданың ашылу күнінде волейболдан жарыстың финалы өтті. Осы ойының нәтижесінде 3 орынды Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдар факультеті, 2 орынды Инновациялық білім беру факультеті, ал, 1 орынды Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің студенттері жеңіп алды.

Мини-футболдың қорынындысы бойынша ұлдар арасына 3 орынға Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, 2 орынға Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдар факультеті, 1 орынға Инновациялық білім беру факультетінің студенттері ие болды.

Қыздар арасында 3 орынды Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдар факультеті, 2 орынды Инновациялық білім беру факультеті, 1 орынды Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің студентері иеленді.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 25

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 10

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 37

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.