Рухани жаңғыру: Алаш қозғалысы және қазақ тілі

21 қараша күні Аққыстау селосында «Рухани жаңғыру: Алаш қозғалысы және қазақ тілі» атты облыстық ғылыми тәжірбиелік конференция өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында атап көрсетілген мәселелерді жүзеге асырудағы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылым Жобалары аясында «Ұлы дала ұрпақтары: ізгі мұрат және қаһармандық рух» атты дәрістер курсы циклында т.ғ.д., профессор А.Ахмет «Алаш қозғалысы архив деректерінде», доцент А.Шамғонов «1917 жылғы І жалпы Қазақ съезі және оның шешімдері», п.ғ.ғ. Ғ.Базарғалиев «Алашорда және Халел» және аға оқытушы Ж.Махимова «Латын әліпби туралы» баяндамалар жасады. Конференция жұмысына мұғалімдер мен оқушылар, еңбек ардагерлері қатынасты. Конференция жұмысына қатысушылар аудандық өлкетану музейінде болып, аудан тарихымен танысты. ​

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 25

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 21

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 24

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 54

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.