Рухани жаңғыру: Алаш қозғалысы және қазақ тілі

21 қараша күні Аққыстау селосында «Рухани жаңғыру: Алаш қозғалысы және қазақ тілі» атты облыстық ғылыми тәжірбиелік конференция өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында атап көрсетілген мәселелерді жүзеге асырудағы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылым Жобалары аясында «Ұлы дала ұрпақтары: ізгі мұрат және қаһармандық рух» атты дәрістер курсы циклында т.ғ.д., профессор А.Ахмет «Алаш қозғалысы архив деректерінде», доцент А.Шамғонов «1917 жылғы І жалпы Қазақ съезі және оның шешімдері», п.ғ.ғ. Ғ.Базарғалиев «Алашорда және Халел» және аға оқытушы Ж.Махимова «Латын әліпби туралы» баяндамалар жасады. Конференция жұмысына мұғалімдер мен оқушылар, еңбек ардагерлері қатынасты. Конференция жұмысына қатысушылар аудандық өлкетану музейінде болып, аудан тарихымен танысты. ​

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 11

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 19

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 35

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 61

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.