Рухани жаңғыру: Алаш қозғалысы және қазақ тілі

21 қараша күні Аққыстау селосында «Рухани жаңғыру: Алаш қозғалысы және қазақ тілі» атты облыстық ғылыми тәжірбиелік конференция өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында атап көрсетілген мәселелерді жүзеге асырудағы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылым Жобалары аясында «Ұлы дала ұрпақтары: ізгі мұрат және қаһармандық рух» атты дәрістер курсы циклында т.ғ.д., профессор А.Ахмет «Алаш қозғалысы архив деректерінде», доцент А.Шамғонов «1917 жылғы І жалпы Қазақ съезі және оның шешімдері», п.ғ.ғ. Ғ.Базарғалиев «Алашорда және Халел» және аға оқытушы Ж.Махимова «Латын әліпби туралы» баяндамалар жасады. Конференция жұмысына мұғалімдер мен оқушылар, еңбек ардагерлері қатынасты. Конференция жұмысына қатысушылар аудандық өлкетану музейінде болып, аудан тарихымен танысты. ​

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 67

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 82

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 87

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 125