Рухани жаңғыру: Алаш қозғалысы және қазақ тілі

21 қараша күні Аққыстау селосында «Рухани жаңғыру: Алаш қозғалысы және қазақ тілі» атты облыстық ғылыми тәжірбиелік конференция өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында атап көрсетілген мәселелерді жүзеге асырудағы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылым Жобалары аясында «Ұлы дала ұрпақтары: ізгі мұрат және қаһармандық рух» атты дәрістер курсы циклында т.ғ.д., профессор А.Ахмет «Алаш қозғалысы архив деректерінде», доцент А.Шамғонов «1917 жылғы І жалпы Қазақ съезі және оның шешімдері», п.ғ.ғ. Ғ.Базарғалиев «Алашорда және Халел» және аға оқытушы Ж.Махимова «Латын әліпби туралы» баяндамалар жасады. Конференция жұмысына мұғалімдер мен оқушылар, еңбек ардагерлері қатынасты. Конференция жұмысына қатысушылар аудандық өлкетану музейінде болып, аудан тарихымен танысты. ​

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 31

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 41

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 28

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 106

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 87

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.