Болашақ журналистерге арналған жаңа бастама

2017 жылы қарашаның 17-сі күні «Атырау-Ақпарат» медиасеріктестігі мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті басшыларының бірлесуімен журналистерге арналған медиа-мектеп ашылды.

Бұл игі бастама журналистика мамандығының студенттері үшін елеулі оқиға болды. Медиа-мектептің ашылуына орай «Атырау-Ақпарат» ЖШС директоры Б.Әбдешов және университет ректоры А.Талтенов, ардагер-журналист «Прикаспийская коммуна» газетінің бұрынғы редакторы Л.Монастырская, журналистика кафедрасының меңгерушісі М.Мұқашева сөз сөйлеп, жылы лебіздерін білдірді. Медиа-мектепте болашақ журналистер үшін танымал, тәжірибелі журналистердің шеберлік-сыныптары, семинарлар, тренингтер, конференциялар өтіп тұрады. «Журналистика» мамандығының студенттері редакцияда газет дайындау, шығару жұмыстарына қатысады. Сонымен қатар, Баязи Мәдешұлы ішкі саясат басқармасының қолдауымен студенттерге арналған ағылшын тілінен тегін курс жүргізілетінін хабарлап, бұл жоба – тәжірибелі де мықты маман дайындаудың бір жолы екенін атап өтті. Барлық жағынан қамтамасыз етілген бұл бағдарлама – өңір журналистикасының өрістеуіне оң әсер ететін бастама деп есептейміз. Шараға қатысқан студенттер ыстық ықыластарын айтып, қуаныштарымен бөлісті.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 11

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 17

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 175

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 145

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 110

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды