«Көкжалдар» фильмінің тұсауы кесілді

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  режиссер Еркін Рақышевтың «Көкжалдар» фильмінің тұсауы кесілді. Фильм «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты Елбасы Н.Ə.Назарбаевтың мақаласында көрсетілгендей ұлттық кодымызды жаңғырту жолында таптырмас  туынды.

Фильмнің түпкі басты мақсаты - көкбөріге телінетін қазақ болмысын сипаттау, қасқырдың текті мінезін негізге ала отырып, ұлттың бойына, жас ұрпақтың санасына сіңіріп, намысын ояту, рухын көтеру болып табылады. Шытырман оқиғаға толы фильм аңшының қасқырдың арланын атып алу сəтінен бастау алып, тірі қалған екінші бөрінің кек алу жолында аңшының үш айлық баласын ұрлап, асырап бағуымен өрбейді.

Көрермендер "Көкжалдар" фильмінің көрсетілімін алдағы уақытта еліміздегі кинотеатрларда тамашалай алады. Басты рөлдерді Жандос Исаев, Ержан Жарылқасынов пен Арай Өмірова сомдаса, сценарийін Рамазан Құрманбаев пен Еркін Рақышев жазған.

«Мен ойлаймын, Рухани жаңғырудың басты мақсаты - ұлттың рухын көтеру. Осының аясында бұл фильм көкбөрінің мінезі арқылы ұлтымыздың рухын оятады деген сенімдеміз » дейді фильмнің қоюшы режиссері Еркін Рақышев.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

медиа қызмет орталығының тілшісі

«Біз біргеміз» акциясы жалғасын тапты

22 Мар 2020 142

Елбасы Нұрсұлтан Назарбаевтың тапсырмасына сәйкес қолға алынған шарада 7000-нан астам адамға әлеуметтік көмек көрсету жоспарланған. «Нұр Отан» партиясы халыққа ең керекті бетперделер, санитайзер, сабын мен қолға арналған антисептиктері бар жинақтарды үлестіруді бастады. Мұндай көмек әсіресе Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен жалғыз қалған қарттарға, аз қамтылған көпбалалы отбасыларға және мүмкіндігі шектеулі азаматтарға көрсетіледі. Осы орайда, елімізде «Біз біргеміз» атты бірыңғай акция басталды. Осы аталмыш акция Атырау қаласында да  жалғасын тапты.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Мар 2020 53

Сіздерді келе жатқан Ұлыстың ұлы күні – Наурыз мейрамымен шын жүректен құттықтаймыз!

Құрметті Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұжымы, студенттері мен магистранттары, ата-аналар!

20 Мар 2020 66

Әлемдегі COVID-19 коронавирусы қауіпіне байланысты еліміздегі ахуал және алдын-алу шаралары жайында БАҚ арқылы бәріңізде естіп, біліп отырсыздар. Мемлекет басшысы Қ.К. Тоқаевтың Жарлығымен Қазақстанда Төтенше жағдай енгізілді. Инфекцияның таралауына жол бермеу үшін тиісті шаралар қолға алынды.

«Шетелдік» студенттердің хал-ахуалы қауіп тудырмайды

18 Мар 2020 149

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері «Академиялық ұтқырлық» бағдарламасы аясында шетелде білім алып, тәжірибе алмасуда озық нәтижелерімен көзге түсіп келеді. Нақтырақ айтқанда, Түркия мемлекетінде білім алып жатқан «Көптілді білім беру» факультетінің 3 курс  студенттері Жарқынбек Ақниет, Оразбекова Аяулым, Абдыгалиева Дина короновирус дертінің алдын –алуға арналған сақтық шараларымен қамтамасыз етіліп, қауіпсіздік қызметтерінің күшейгендігі туралы мәлімдеме жасады.