«Көкжалдар» фильмінің тұсауы кесілді

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  режиссер Еркін Рақышевтың «Көкжалдар» фильмінің тұсауы кесілді. Фильм «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты Елбасы Н.Ə.Назарбаевтың мақаласында көрсетілгендей ұлттық кодымызды жаңғырту жолында таптырмас  туынды.

Фильмнің түпкі басты мақсаты - көкбөріге телінетін қазақ болмысын сипаттау, қасқырдың текті мінезін негізге ала отырып, ұлттың бойына, жас ұрпақтың санасына сіңіріп, намысын ояту, рухын көтеру болып табылады. Шытырман оқиғаға толы фильм аңшының қасқырдың арланын атып алу сəтінен бастау алып, тірі қалған екінші бөрінің кек алу жолында аңшының үш айлық баласын ұрлап, асырап бағуымен өрбейді.

Көрермендер "Көкжалдар" фильмінің көрсетілімін алдағы уақытта еліміздегі кинотеатрларда тамашалай алады. Басты рөлдерді Жандос Исаев, Ержан Жарылқасынов пен Арай Өмірова сомдаса, сценарийін Рамазан Құрманбаев пен Еркін Рақышев жазған.

«Мен ойлаймын, Рухани жаңғырудың басты мақсаты - ұлттың рухын көтеру. Осының аясында бұл фильм көкбөрінің мінезі арқылы ұлтымыздың рухын оятады деген сенімдеміз » дейді фильмнің қоюшы режиссері Еркін Рақышев.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

медиа қызмет орталығының тілшісі

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 16

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 14

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.