Ақын Есенғали Раушановпен кездесу

Қазақтың танымал ақыны, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, «Құрмет» орденінің иегері және халықаралық «Алаш» сыйлығының лауреаты Есенғали Раушановпен Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттерінің «Мен осынау жүрегіммен, жаныммен...» атты кездесу кеші өтті.

Жиынды университетіміздің проректоры Саламат Идрисов ашты.

Кездесу барысында ақын жастармен әсерлі әңгімелерін баяндап, тәжірибесімен бөлісті.

Студенттеріміздің бірқатары ақының өлеңдерін мәнерлеп оқыса, бірі ақынның сөзіне жазылған  әндерді орындады. Ақын ағасын үлгі тұтатын студенттеріміз жылы  лебіздерін білдіріп, өздерінің арнау өлеңдерін оқыды.

Кездесу соңында ақынға  университет атынын сыйлықтар ұсынып, алғыс білдірді.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 3

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 15

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 172

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 140

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 109

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды