Теологтармен өткен кездесу

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті  әскери кафедрасының  1-2 курс студенттері арасында Атырау гарнизоны әскери құқық қорғау органдары және облыстық «Шапағат» қоғамдық қорының теологымен «Қазақстанда діни ланкестік пен экстремизмнің өсуі мен таралу ерекшеліктері» атты  кездесу өтті.

Бұл жиын әскери кафедраның 2017-2018 оқу жылдарына арналған  жұмыс жоспарына және 2017 жылғы 4 қазандағы өткен ҚР Бас әскери прокуратурасының кеңейтілген жиналысының №7 хаттамасындағы 3.1 бөлімінің талаптарын орындау мақсатында өткізілген болатын.

Осыған орай болашақ офицерлерді даярлау кезеңінде әскери-патриоттық тәрбиені нығайту жолында, діни экстремизм мен терроризімнің алдын алу және қоғамда толерантты діни сана мен радикалды идеологияға қарсы имунитетті жастар арасында қалыптастыру мақсатында облыстық «Шапағат» қоғамдық қорының теологы Серікжан Елшібайұлы  мен әскери құқық қорғау органдарының өкілдері Батыс аймағының әскери прокуратурасының аға прокуроры Ғалымжан Махамбетов, Атырау гарнизонының әскери полиция бөлімшесінің өкілі аға лейтенанты Бахтияр Дауренкулов және Әскери кафедрасы бастығының міндетін уақытша атқараушы 2 дәрежелі капитан Қазбек Толеубаев өз баяндамаларында үгіт- насихат жұмыстарын жүргізді.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 12

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 21

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 65

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 33

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 45

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.