Теологтармен өткен кездесу

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті  әскери кафедрасының  1-2 курс студенттері арасында Атырау гарнизоны әскери құқық қорғау органдары және облыстық «Шапағат» қоғамдық қорының теологымен «Қазақстанда діни ланкестік пен экстремизмнің өсуі мен таралу ерекшеліктері» атты  кездесу өтті.

Бұл жиын әскери кафедраның 2017-2018 оқу жылдарына арналған  жұмыс жоспарына және 2017 жылғы 4 қазандағы өткен ҚР Бас әскери прокуратурасының кеңейтілген жиналысының №7 хаттамасындағы 3.1 бөлімінің талаптарын орындау мақсатында өткізілген болатын.

Осыған орай болашақ офицерлерді даярлау кезеңінде әскери-патриоттық тәрбиені нығайту жолында, діни экстремизм мен терроризімнің алдын алу және қоғамда толерантты діни сана мен радикалды идеологияға қарсы имунитетті жастар арасында қалыптастыру мақсатында облыстық «Шапағат» қоғамдық қорының теологы Серікжан Елшібайұлы  мен әскери құқық қорғау органдарының өкілдері Батыс аймағының әскери прокуратурасының аға прокуроры Ғалымжан Махамбетов, Атырау гарнизонының әскери полиция бөлімшесінің өкілі аға лейтенанты Бахтияр Дауренкулов және Әскери кафедрасы бастығының міндетін уақытша атқараушы 2 дәрежелі капитан Қазбек Толеубаев өз баяндамаларында үгіт- насихат жұмыстарын жүргізді.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 12

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.