БАҚ өкілдері классикалық форматты қолдайды

«Бас редакторлар клубы» және «SUCCERSS K» стратегиялық байланыстар  агенттігінің  ұйымдастыруымен Алматы қаласында «Қазақстанның медиа кеңістігі: қазіргі заманғы шындық» атты дөңгелек үстел өтті.

Жиында фейктердің кеңінен таралуы, бұқаралық ақпарат құралдарындағы манипуляция, журналистік әдеп пен жауапкершілік сынды мәселелер кеңінен талқыланды.

Қазақстандық медиа саласының басшылары мен бас редакторлар клубының президенті ең жоғарғы редакторлық стандарттарды қайта жаңғыртып, редакциондық материалдарды тек қана классикалық үлгіде дайындау қажеттігін жеткізді.

Және де қатысушылар пікір бұрмалаушылық, саналы түрде жалған және қазір қоғамда белең алған шындыққа жанаспайтын ақпарат таратуға жол бермеудің жүйелік шараларын ұсынды.

Айта кетсек, мемлекеттік органдар мен жоғары оқу орындарының және қазақстандық медиа нарықтың өкілдері арасында өткен бұл іс-шараға университетімізден журналистика кафедрасының меңгерушісі Маншук Мукашева, медиа қызмет орталығының директоры Фархат Бижанов және медиа қызмет орталығының тілшісі Алтынай Сәлімгерейқызы қатысқан болатын.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 32

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 54

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 111

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 45

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 66

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.